Статистика
Онлайн всього: 4 Гостей: 4 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Нижня сорочка "гейша"
Мірки:
довжина сорочки.....,...... 40 см
окружність шиї.......... 14 см
довжина рукава . . . . . . . 40 см
Побудова спинки. Рис. 26
Беремо лінію плану 15 см з розрахунку 1/2 окружності шиї плюс 1 см: окружність шиї 28: 2+ 1 = 15 див.
Будуємо прямокутник АБВГ розміром 15 см на 40 см, де 40 см - довжина виробу.
Від точки Б по лінії плану вліво відкладаємо 4,5 см з розрахунку 1/6 окружності шиї: окружність шиї 28: 6 = 4,6 (округлено 4,5 см).
Від точки Б по вертикалі опускаємося на 1 див. Точку 1 з'єднуємо від руки увігнутою лінією з точкою 4,5 і отримуємо виріз горловини спинки сорочки.
Від точки А опускаємося на 3 см (скіс плеча), точку 3 з'єднуємо з точкою 4,5 і отримуємо плече сорочки.
Від точки Б опускаємося на 15 см з розрахунку 1/2 окружності шиї плюс 1 см: окружність шиї 28: 2+ 1 = 15 див.
Від точки 15 вліво проводимо горизонтальну лінію так, щоб вона вийшла за лінію АВ на 3 см. Цю лінію визначаємо лінією грудей. Від точки 3 опускаємося на 2 см і ставимо точку 2. Відстань від точки 3 (скіс плеча) до лінії грудей ділимо навпіл і від крапки розподілу вправо відкладаємо 1 см. Від точки 3 (скіс плеча) через точку 1, через точку перетину лінії грудей з лінією АВ і точку 2 від руки увігнутою лінією вычерчиваем пройму рукава.
Від точки ліворуч проводимо пунктиром лінію 6 см, від точки 6 піднімаємося на 1 див. Точку 1 з'єднуємо прямою з точкою 2 пройми, і від точки 1 від руки зводимо лінію на ні до середини лінії ВГ.
Побудова переду. Рис. 26
Спинка і перед будуються по одному кресленню.
Від точки Б по вертикальній лінії опускаємося на 12 см з розрахунку 1/2 окружності шиї мінус 2: окружність шиї 28: 2 - 2=12 див.
Крапку 12 з'єднуємо пунктирною лінією з точкою 4,5 на лінії плану, лінію пунктиру ділимо навпіл і від крапки розподілу вліво під прямим кутом відкладаємо 0,5 см. Від точки 15 вправо і вліво відкладаємо по 1,5 см, потім знову від точки 15 опускаємося на 6 см і від точки 6 вниз ще відкладаємо 3 см Від точки 6 вправо і вліво відкладаємо по 1,5 см і кожну точку 1,5 сполучаємо прямими лініями з точкою 3 та з точками 1,5, на лінії грудей.
Від точки 4,5 від руки ведемо увігнуту лінію через точку 0,5, крапку 12 до точки 1,5 (правою). Потім від точки 4,5 по плечу вліво відкладаємо 3 см і проводимо до точки 1,5 (на лінії грудей) лінію, паралельну до першої, і отримуємо планку для сорочки.
Середина переду і спинки сорочки мають згин матеріалу і крояться по частковій нитці.
Побудова рукава. Рис. 27.
Беремо лінію плану 30 сі, з розрахунку ширини рукава (окружність шиї плюс 2 см): окружність шиї 28+2=30 див.
Будуємо прямокутник АБВГ розміром 30 см на 40 см, де 40 см, довжина рукава.
Від точки Б опускаємося по вертикалі на 5 см з розрахунку 1/6 ширини рукава: ширина рукава 30: 6=5 див.
Від точки 5 вліво проводимо горизонтальну лінію до перетинання з лінією АВ.
Лінії АБ і ВГ ділимо навпіл і точки ділення з'єднуємо прямою пунктирною лінією. Точку розподілу плану з'єднуємо прямою пунктирною лінією з точками 5 ліній АВ і БГ. Ліву пунктирну лінію ділимо навпіл і від крапки розподілу вгору під прямим кутом відкладаємо 1 див. Праву лінію ділимо на чотири рівні частини. Від верхньої точки ділення вгору під прямим кутом відкладаємо 1 см, середню точку поділу залишаємо без зміни, а від третьої точки вниз під прямим кутом так само відкладаємо 1 див.
Від точки 5 на лінії АВ через точку 1, через точку поділу лінії плану, точку 1, через другу точку поділу пунктиру, точку 1 і до точки 5 на лінії БГ увігнутою лінією від руки вычерчиваем головку рукава.
Від точки В вправо від точки Р вліво відкладаємо по 5 см і кожну точку 5 сполучаємо прямими лініями з точками 5 верху. Від 5 точок (на лінії ВГ) вгору відміряємо за 3 см Від точки ділення лінії ВГ по пунктирною лінії піднімаємося на 6 см і точку 6 з'єднуємо пунктирними лініями з точками 3. Лінії) ділимо навпіл і від точок ділення вниз під прямим кутом відкладаємо по 1 див. Увігнутою лінією від руки від точки 3 (зліва направо) через точки 1 до точки 6; від точки 6 через точки 1 до точки 3 вычерчиваем манжету.
Права лінія рукава, де виїмка головки глибше, буде пришивати до переду, ліва - до спинки.
Розкрій і пошиття
Для крою нижньої сорочки слід зробити окремо викрійку спинки і переду. Спинка не має планки.
На викрійці спинки від точки 3 (скосу плеча) по проймі вниз відкласти 6 см і від точки 6 до середини спинки провести горизонтальну лінію - лінію відрізу кокетки.
Спочатку стоїть перед. Матеріал складається вдвічі по частковій нитки лицьовою стороною всередину. Викрійка переду (при крої переду планка від викрійки не відрізається) укладається позначенням «часткова» на згин матеріалу. При крої на шви не додавати. Спочатку кроять виріз горловини, потім плече, пройму, пліч, низ (під планкою матеріал не вирізати, так як він йде на складку). Коли перед викроєний, від креслення відрізається планка. Планка кроїться вдвічі, позначення «часткова» має лягти на часткову нитку, при крої додати на шви 0,5 див.
З середини переду сорочки робиться розріз до точки 6, тобто довжина розрізу від точки 12 фасонного вирізу горловини повинна бути 9 див. ліворуч Від розрізу робиться надсечка (надріз) 1 - 1,5 см (рис. 28).
У чоловічих виробах застібка йде зліва направо, тому права планка буде нижній, ліва - верхній. У правій планки (нижній) мисик треба зрізати. Потім прикладають особою планку до вивороті горловини сорочки і пришивають по розрізу, шов 0,5 див. Вивертають планку наявності так, щоб шов вийшов на ребро, планка підгинається на 0,5 - 1 см і пристрочує на машині в край (рис. 29, а).
Ліва (верхня) планка прикладається обличчям до вивороті сорочки іншого краю вирізу горловини і пришивається по розрізу, шов 0,5 див. Вивертають планку наявності, шов на ребро, під мисик укладається складка, планка підгинається на 0,5 - 1 см, верхня планка закриває нижню і пристрочує спустошені.
Мисик верхньої планки пристрочує разом з нижньою планкою, вище мисика робиться горизонтальна скріпляє рядок.
Планку можна зробити з матеріалу іншого кольору або обробити тасьмою (рис. 29 б). На планці прометываются дві вертикальні петлі.
Після того, як перед оброблений планкою, кроїться спинка. Від викрійки відрізається кокетка. Середина кокетки має часткову нитку, кокетку необхідно скласти вчетверо, то є дві розгорнутих кокетки. Кокетки складають особою, між ними вкладається перед обробленої планкою, всі разом прострачивается від плеча втричі, через горловинки кокеток вдвічі, друге плече - втричі (рис. 29) .
Кокетки вивертають наявності і по обличчю верхній кокетки прострочують, щоб скріпити вивернутий шов (рис. 29, г).
Нижню частину спинки кроять так, щоб середина спинки лягла на 2 - 3 см від згину матеріалу (на складки або складання); у дитячих сорочок робляться складання. Складку укладають або складання збирають до розміру відрізаною кокетки. Потім прикладають спинку до нижньої кокетці так, щоб білизна була до лицьовій стороні кокетки, і пришивають, шов 1 див. Шов прямує в бік кокетки, другий кокеткою шов накривають, кокетку підгинають на 1 см і пришивають в край (рис. 29 д).
Крояться рукава. В розгорнуту пройму вшивається рукав запошивальним швом навиворіт, запошивается рукавом, ширина шва не більше 0,5 см (рис. 29 е). Коли рукав ушитий, зшиваються боки разом з рукавом наскрізь запошивальним швом навиворіт (запошиваются спинкою), ширина шва не більше 0,5 див. На готовий рукав нашивається манжета. Манжета зшивається, шов розгладжується на дві сторони і готова манжета прикладається лицьовою стороною до вивороті низу рукава, шов 0,5 см, шов розгладжується на дві сторони, манжета вивертається наявності рукава (шов на ребро), підгинається і пристрочує в край.
Манжета повинна бути з того ж матеріалу, що і планка, і мати таку ж обробку. На планці прометываются дві вертикальні петлі.
Низ сорочки підшивається своїм матеріалом, ширина підгину 1 див.
За фасоном нижньої сорочки «гейша» можна зробити нічні сорочки, для цього слід збільшити довжину.
|
Категорія: Шийте самі | Додано: (10.12.2015)
|
Переглядів: 1062
| Рейтинг: 0.0/0 |
|