Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Моделювання рукавів
 Рукави бувають різних конструкцій і фасонів, які в більшості своїй будуються шляхом моделювання. Фасони рукавів конструюються на основі викрійок дитячої та жіночої рукавів. На викрійку наносяться лінії розрізу (за фасоном), рукав розрізається по лініях і при розкладці на матеріалі розсувається на певну кількість сантиметрів. Принцип нанесення ліній розрізу при моделюванні коротких і довгих рукавів один.

Рукав крильце для дитячих суконь. Рис. 144
 

 Беремо основну викрійку, відрізаємо на бажану довжину (в даному випадку довжина рукава 18 см, міряти слід від високої точки головки рукава). Лінії розрізу наносимо від низу рукава і не доходимо до головки рукава на 1 - 2 див По цих лініях рукав розрізаємо.

 Викрійку рукава на матеріалі розводимо по лініях розрізу на 3 - 5 см (більше не рекомендується) . При крої додавати на шви з боків і низу рукава, на голівці рукава на шов не додавати. Цей рукав внизу має кльош і може бути підшитий своїм підгин; при бажанні його можна зробити на гумці або на вузькій манжеті (рукав слід зібрати дрібно в 2 - 3 ряди і складання рівномірно розподілити).

Рукав ліхтарик для дитячих суконь. Рис. 145
 

 Беремо основну викрійку і наносимо лінії розрізу, які йдуть від головки і не доходять до низу рукава на 1 - 2 див Перша лінія йде по центру рукава від високої точки головки.

 По голівці рукава встановлюємо точки на відстані 4 см один від одного, внизу рукава - на відстані 2 див. Точки з'єднуємо лініями, по цим лініям розрізаємо. Викрійку на матеріалі розводимо по лініях розрізу по голівці рукава на 2 див. Низ рукава в даному фасон повинен бути дорівнює окружності руки. Для цього слід бічні лінії низу рукава скосити.

 Довжина рукава встановлюється від високої точки рукава 18 - 20 см для дитячих і 20 - 25 см для дамських виробів. Головку рукава цього фасону треба зібрати на голку з ниткою в 2 - 3 ряди і складання рівномірно розподілити по верхній частині пройми спинки і переду. Замість збірок можна зробити дрібні виточки або складки.

Рукав, розширений по голівці і внизу. Рис. 146
 

 У дитячих сукнях і пальто часто зустрічаються рукави, які мають складання по голівці і низу рукава.

 Беремо основну викрійку рукави і на неї наносимо лінії розрізу від головки рукава до низу. Частини рукава пронумеровываем (щоб не переплутати) і по цих лініях рукав розрізаємо. Викрійку на матеріалі розводимо по лініях розрізу на 6 см внизу і вгорі (понад 8 см розсовувати не рекомендується).

 Для оформлення головки рукава (так як вона має злам) середні дві частини викрійки з'єднуємо горизонтальною лінією, лінію ділимо навпіл і від крапки розподілу вгору під прямим кутом піднімаємося на 2 см і вільної увігнутою лінією оформляємо головку рукава. Дві середні частини низу рукава з'єднуємо горизонтальною лінією, лінію ділимо навпіл і від крапки розподілу опускаємося на 3 см. Від нижніх точок бічних ліній рукава в сторони відкладаємо по 3 див. Точки 3 з'єднуємо увігнутою лінією через точку 3.

 Потім точки 3 сполучаємо прямими лініями з головкою рукава.

 При крої додати до бічних лініях на шви по 2 див.

 Головку рукава збирають на голку з ниткою дрібно в 2 - 3 ряди і складання рівномірно розподіляють по проймі спинки і переду. Якщо низ рукава на резинці, при крої додають 3 - 4 див. Якщо рукав на вузькій манжеті, збирають на голку з ниткою в 2 - 3 ряди і рівномірно складання розподіляють (якщо багато збірок, 3 см до бічних лініях низу рукава не додавати).

 Якщо манжета висока, від загальної довжини рукава віднімають половину ширини манжети і цю величину знімають від низу рукава.

Рукав з цельнокроеной манжетою і застібкою. Рис. 147
 

 Беремо основний дамський рукав і наносимо на нього лінії фасону. Довжина рукава - 25 - 30 см (в дитячих виробах довжина менше і стандартні цифри беруться в половинному розмірі, для підлітків залишаються ті ж).

 Від високої точки головки рукава опускаємося на 2 см. Від точки 2 вниз проводимо вертикальну лінію розрізу і позначаємо точкою Д. Від точки Д по лінії піднімаємося на 10 см, лінію 10 см ділимо навпіл. Від точки 10,вліво проводимо горизонтальну лінію підріза 11 см, від точки 10 вправо - 8 див. Лінію 8 см ділимо навпіл. Від точки Д вправо по низу рукава відкладаємо 4 див.

 Точку 4 і точки ділення сполучаємо прямими лініями і отримуємо мисик цельнокроеной манжети. Розрізаємо по всіх лініях.

 При розкладці викрійки на матеріалі частини рукава по лінії розрізу внизу розсовуємо на 6 см (по 3 см від часткової нитки тканини). Від точки 10 опускаємося на 3 см і увігнутою лінією оформляємо підріз. Низ рукава має подкройную підкладку під суцільнокроєні манжету. Підкладку подкраивают за кроєм низу рукава. Складання по лінії підріза збирають на голку з ниткою в 2-3 ряду, рівномірно розподіляють. Манжета може бути на гудзику або на кнопках.

Рукав для жіночих халатів. Рис. 148
 

 Рукави жіночих халатів часто робляться внизу сильно розкльошеними.

 Беремо основну викрійку дамського рукава. Від точки П вліво відкладаємо 4 см, від точки 4 вгору під прямим кутом відкладаємо 3 див. Точку 3 з'єднуємо вільної лінією з найвищою точкою головки рукава. Від точки Д вліво проводимо пунктирну лінію 14 см, точку 14 з'єднуємо прямою лінією з точкою 3. Від точки Д опускаємо пунктирну лінію б см, від точки Д1 опускаємося на стільки, щоб ця бічна лінія рукава Д1 П1 була дорівнює лінії від точки 3 до точки 14. В даному випадку від точки Д1 опускаємося на 4 див. Лінією від руки з'єднуємо точку 14 через точку 6 до точки 4.

 На шви по бічних лініях рукава додавати по 2 см і внизу на підгин - 3 - 4 см.

Рукав довгий, внизу вузький. Рис. 149
 

 Беремо основну викрійку дамського рукава. Від точки Д1 вліво по рукаву відкладаємо 4 см, точку 4 з'єднуємо з точкою П1. Від точки 4 вліво по низу рукава відкладаємо 20 см з розрахунку окружності кисті. Від точки 20 під прямим кутом опускаємося на 3 див. Точку 3 з'єднуємо увігнутою лінією з точкою 4. Точку 3 з'єднуємо прямою пунктирною лінією із крапкою П, лінію пунктиру ділимо навпіл і від крапки розподілу вліво під прямим кутом відкладаємо 1,5 - 2 див. Увігнутою лінією від руки з'єднуємо точку П через точку 2 до точки 3. Від точки 2 вгору і вниз по лінії відкладаємо по 1,5 см (глибина виточки) і будуємо виточку, довжина якої не повинна перевищувати 7 див. Замість однієї виточки можна зробити дві дрібні або пріпосадіть рукав. Кмітливість рукава проводиться по лінії П 3 (лінія ліктя - до спинки).

Категорія: Шийте самі | Додано: (13.12.2015)
Переглядів: 2636 | Рейтинг: 0.0/0