Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Мистецтво одягатися
Деякі загальні рекомендації

 Жодних готових рецептів, як одягатися красиво і зі смаком, звичайно, немає.

 У виборі одягу облік особливостей зовнішності та складання даної людини грає настільки значну роль, що загальні рекомендації неминуче страждають загальним недоліком: вони не враховують індивідуальних особливостей і потреб.

 Але тим не менш деякі загальні поради в якійсь мірі корисні, допомагають відрізнити гарну річ негарної.

 У нашому уявленні краса одягу невіддільна від її зручності. Це перше правило, яким ми керуємося при виборі костюма, плаття, як та предметів домашнього вжитку, які не служать тільки прикрасою (див. розділ «Житло та його оточення»).

 Форма одягу повинна відповідати її призначенню, і чим ясніше вона виражена, тим краще виглядає сукня. Саме тому, наприклад, літній одяг для вулиці вже протягом багатьох років шиють досить широкою і короткою, не стискує руху.

 Багато хто думає, ніби красиве і ошатне - рівнозначні поняття, і при найменшій можливості віддають перевагу ошатною одязі. Будучи твердо впевнені, що вона прикрасить їх при будь-яких обставин, такі люди прагнуть підібрати обов'язково дорогу тканину, незвичайний, складний фасон.

 Але вони не враховують, що в буденній обстановці людина в надто ошатному платті зовсім не виглядає красиво одягненим. Різке невідповідність одягу такій обстановці позбавляє її будь-якої привабливості, так як вона створена для іншої мети і доречна в театрі, на святковому вечорі, але не в суспільстві людей в простих, скромних, повсякденних костюмах.

 Ошатна одяг необхідна в особливих випадках, але красивою і зручною одяг має бути завжди.

 В рівній мірі красивими потрібно робити плаття для роботи і сукню для театру. В одному випадку привабливо те, що строго і скромно, в іншому бажані святковість і ошатність. Незалежно від мети, для якої ви шиєте або купуєте одяг - призначається вона для роботи, будинку, вулиці, театру, курорту,- вона повинна прикрашати вашу зовнішність і бути досить зручною.

 Багато занадто мало уваги приділяють саме тим речам свого гардеробу, які використовуються найбільше. На жаль, дівчата в красивій, спритно зшитою і прилаженной спецодязі з'являються частіше на театральній сцені або на екрані кіно, ніж на виробництві. А між тим спецодяг може бути цілком приємною на вигляд, якщо вона пригнана по фігурі, зшита з міцної, неліняющей і невигорающей тканини, якщо робочий комбінезон не сковує рухів і його прикрашають красива строчка, ґудзики, кишені.
 

Деякі моделі спецодягу

 Обстановка, в якій працюють службовці, працівники розумової праці, зазвичай не змушує їх носити спеціальний одяг. Але знову-таки не всяке плаття відповідає такого роду діяльності. Як і всі інші, вона повинна бути приємною на вигляд, але досить скромним і суворим по кольору, фасону, тканини.

 Необхідно, щоб домашнє плаття - і чоловіча, і жіноча - було зручним для різних домашніх справ, для занять та відпочинку. Тому потрібні і халати, які носять, вставши з ліжка і під час ранкового і вечірнього туалету; і домашні сукні для роботи, і фартухи (для жінок); і спальні і денні піжами (для чоловіків). Незалежно від моди в домашньому одязі слід було б уникати недоліків.

 Велике значення в одязі мають прикраси. Вибір їх підпорядковується моді.

 Правда, одяг може бути цілком привабливою і без них (наприклад, строгий англійський костюм з красивою тканини). Але іноді яка-небудь деталь, прикраса у вигляді банта, комірця, ґудзиків, пряжок, кишень, складок, плісировки різко змінюють сукню, роблять його більш красивим і витонченим.

 Ці деталі приємні, гарні, якщо вони доречні, відповідають покрою і тканини сукні. Правильно вибране прикраса стає як би невід'ємною органічною частиною костюма, без них він виглядає гірше. А в тих випадках, коли деталь здається зайвою або навіть тільки сумнівною, краще обійтися без неї.

 Але прикраса стає непотрібним прикрашенням, проявом поганого смаку, якщо воно використовується без потреби і без мети, без усякого зв'язку з основною лінією костюма, з його призначенням. Неприємно для очей поєднання різнохарактерних, непоєднуваних прикрас.

 Всі надмірно яскраве, різке некрасиво, неизящно. Однак це не означає, що деталі і прикраси повинні бути обов'язково невеликими. В окремих випадках надто дрібна деталь може виявитися недоречним. Так, занадто маленька кишенька на вільному, широкому пальті буде справляти враження заплатки.
 

Деякі моделі одягу для службовців

 Всі частини одягу повинні бути співмірними. Великі коміри, манжети, кишені, гудзики, пряжки гарні, якщо це дозволяють загальні обриси костюма і якщо це не суперечить моді і відповідає зовнішності.

 Часто використовуються в одязі та ювелірні прикраси. В останні роки широке поширення одержали різні вироби з металу, пластику, скла тощо, серед яких трапляються іноді дуже непогані. Але ті, що претендують на заміну справжніх коштовностей (зразок скелець, які імітують великі діаманти), грубі і крикливі, особливо при денному світлі, в поєднанні із звичайним сукнею.

 У мистецтві одягатися найбільш складно створити ансамбль - гармонійне єдність окремих предметів туалету, які використовуються одночасно.

 Від такої єдності у вирішальній мірі залежить краса одягу, так як з'єднання навіть самих гарних, витончених речей, не поєднаних один з одним за кольором, формою, матеріалом, призначенням, знецінює всі їх якості.
 

Такий одяг не рекомендується для ділової обстановки

 Одяг дійсно красива і приваблива тільки за умови, якщо вона справляє враження цілого ансамблю, з якого б кількості окремих предметів вона не полягала. Ансамбль може включати багато речей (пальто, сукню, капелюх, взуття, панчохи, шарфик, сумочку, рукавички) і дві-три речі (плаття і туфлі, спідницю, жакет і блузу). Якщо підбір предметів правильний, то і при безлічі їх вони складають у своєму поєднанні один гармонійний туалет, якщо ж він невдалий, навіть дві речі здаються абсолютно несумісними.

 Різке невідповідність виникає зазвичай при неправильному з'єднанні речей різного стилю, характеру і призначення.

 Предмети жіночого гардеробу за фасонами поділяються в основному на два види: більш суворі (до них відносять так звані «англійські» фасони і одяг спортивного типу) і одяг, відому серед професіоналів під назвою «фантазії», в якій застосовуються найрізноманітніші, більш вільні і менш строгі лінії, деталі, прикраси. Та і інша одяг знаходить широке визнання і має багато хороших якостей. Але одночасне поєднання в одному туалеті речей, що належать до цих двох видів, найчастіше і є причиною порушення ансамблю.
 

Ці моделі незручні для заняття домашнім господарством

 Саме тому непривабливі строкаті літні сукні зі строгим англійським жакетом, туфлі на високому і тонкому каблуці з брюками, плащ-дощовик із капелюхом, прикрашеної квітами, ошатне плаття з туфлями на високих підборах.

 Неприємне враження справляє також з'єднання речей, призначених для різних сезонів: фетровому капелюхи та літнього сукні, в'язаного кофтинки і сукні з капрону або шифону.

 Не завжди доречно і поєднання гарних речей з буденними.

 Однак красиві, нарядні туфлі і панчохи прикрасять найпростіше плаття в тій же мірі, як правильно підібрані по стилю витончені аксесуари (сумка, рукавички, шапка, шарфик) можуть надати скромному костюму більш ошатний вигляд, а більш скромні і суворі аксесуари пом'якшать зайву ошатність туалету.
 

Чоловіча домашній одяг

 Вирішальну роль відіграє правильне і гармонійне поєднання предметів. Ми говоримо, що людина одягнена, як папуга, саме в тих випадках, коли в його костюмі занадто багато кольорів або коли вони негармонійні.

 В сучасному одязі часті такі колірні поєднання (вкладка 52).
 

 Але цілком покладатися на рекомендації цієї таблиці було б неправильно, тому що немає і не може бути заочних рад, які можна прийняти як цілком надійне керівництво: адже не існує в природі просто червоного, синього, жовтого кольору, а є безліч відтінків їх. В одному випадку поєднання червоного з синім надзвичайно красиво і привабливо, в іншому - різко контрастно і неприємно.

 Найпростіше скласти ансамбль з речей одного кольору в різних його відтінках (світло-коричневе пальто, темно-коричневі туфлі і сумочка, бежево-коричнева капелюх).

 Але і така заочна рекомендація не виключає помилки, так як коричневий колір має не тільки різну інтенсивність (темніше і світліше), але і різні відтінки. В одних переважає жовтий колір, у інших - червоний, у третіх - зелений. Це і не дозволяє з повною впевненістю стверджувати, що поєднання двох відтінків коричневого кольору завжди вдало.
 

Жіноча домашній одяг

 Крім того, уявлення про гармонійність кольорових поєднань в одязі не є щось стабільне. Воно змінюється під впливом моди. Раніше з'єднання синього з жовтим здавалося надмірно різким, а в сучасному жіночому одязі, особливо у літніх сукнях і в'язаних речах, ми застосовуємо його досить часто і не вважаємо поганим.

 І навпаки, у старовину поєднання блакитного з рожевим було широко поширене навіть не тільки в жіночому, але і в чоловічому одязі, тоді як на наш сучасний смак воно іноді сприймається як кілька слащаве, сентиментальне, а для предметів чоловічого туалету і зовсім неприйнятне.
 

Недоречні поєднання окремих предметів жіночого одягу

 Значно простіше підбирати поєднання квітів до одягу, основні предмети якій чорні, білі, темно-сині, темно-коричневі, темно-сірі або нейтральних відтінків (бежеві, сірі). В цьому випадку підходить багато колірних поєднань. Ось які відтінки добре гармонують із чорним, синім, сірим і коричневим (див. вкладку 57).
 

 Але ще і ще раз повторюємо, що непогрішних правил і заочних рекомендацій немає. Можна дати загальні принципи колірного рішення костюма, але не можна заздалегідь врахувати індивідуальні особливості кожної людини, його зовнішність, фігуру, вік.

 Найкращим вважають поєднання в одному туалеті двох-трьох тонів (темно-синій костюм, вишневого кольору туфлі, сумочка і рукавички, біла блузка).

 Якщо вам подобаються яскраві аксесуари, врахуйте, що було б занадто настирливим і кричущим зробити всі доповнення вашого одягу яскравого кольору, наприклад носити з сірим костюмом червоний капелюх, червону сумочку, червоні рукавички, червоні туфлі, червоний пояс.

 Радимо краще купити червоного кольору рукавички та сумочку, а інші предмети - в колір сукні. Або так: до коричневому пальто - жовті капелюх і шарф, коричневі туфлі, сумочку, рукавички.

 Всі аксесуари можна підібрати одного кольору, тільки якщо вони витримані в більш скромних і строгих тонах. Чорні туфлі, сумочка, капелюх, рукавички, парасолька, пояс підійдуть до основного кольору одягу і не порушать ансамблю.

 Широко поширена думка, що сукня має поєднуватися за кольором з очима, волоссям і шкірою. Виходячи з цього вважають, що блондинкам з блакитними очима і світлою шкірою гарні сині і блакитні відтінки, а брюнеткам - червоні і жовті. Але як дві блондинки з однаковим кольором шкіри, волосся та очей в дійсності можуть бути абсолютно не схожі одна на іншу, так і сині кольори різних відтінків і інтенсивності в одному випадку виявляться придатними для блондинки, а в іншому зовсім не будуть відповідати її зовнішніми даними.

 Ні мода, яка пропонує час від часу який-небудь колір або нове поєднання тонів, ні яка-небудь інша рекомендація не повинні цілком визначати вибір кольору. Вирішальним завжди буде, наскільки цей колір йде вам, саме вам, а не взагалі брюнеткам, блондинкам або шатенкам.

 Накинувши тканина на плечі, погляньте в дзеркало і, якщо вона оживляє ваше обличчя, забудьте про всяких радах і рекомендаціях і вибирайте її для свого одягу. А якщо ви побачите, що особа як би побляк і потьмяніло - відмовтеся: такий колір вам не йде і ніякі твердження, що він модний або взагалі хороший для брюнеток чи блондинок, не повинні похитнути цього рішення.

 Але, звичайно, вибираючи той або інший колір, потрібно враховувати призначення одягу і свій вік. З останньою обставиною доводиться зважати в першу чергу.

 Ні до чого дівчині або молодій жінці збіднювати свій гардероб і використовувати тільки темні і нейтральні тони. В такому віці ви маєте всі можливості робити багато предмети свого туалету (особливо влітку), в'язані речі - шапочки, шарфики, рукавички - яскравих, гарних квітів. Вони зазвичай йдуть до свіжої шкірі, до молодої, стрункої фігури.

 Ні в якому віці одяг не повинен старіти. У цьому одна з основ її правильного вибору. Але було б помилковим вважати, що один і той же фасон, одна і та ж тканина в рівній мірі придатні для дочки, матері і бабусі.
 

Деякі моделі для молодих

 Нормальний, здоровий інтерес до своєї одязі абсолютно зрозумілий в молодих людях. Цим не слід нехтувати і похилого віку, для яких турбота про свою зовнішність викликана цілком законним бажанням бути підтягнутими, у міру можливості пом'якшити, зменшити шкоду, яку наносять зовнішнього вигляду людини час, прожиті роки.

 Зневага до свого зовнішнього вигляду і вибір для себе в літньому віці «старушечьих» суконь ні в якій мірі не можна вважати чеснотою. Навпаки, таке ставлення з усією очевидністю свідчить про те, що людина опустився, «здався» і ніби хизується своїм віком і хворобами, виставляючи їх напоказ.

 Підтягнутість, а по можливості і стрункість треба зберігати і в старості. Це, звичайно, не означає, що потрібно молодиться, а жінкам з допомогою яскравого гриму або дівочих туалетів намагатися приховати свій вік. Такі спроби відразу видно, легко викриваються і не викликають у оточуючих нічого, крім жалю і глузування.

 Але можна і треба і в старості зберігати відповідну віком привабливість. Є своя особлива краса в сивому волоссі, в правильній і витонченої поставі літньої людини, добре підібраною його одязі.
 

Деякі моделі для середнього віку

 На наш погляд, гарно зачесане сиве волосся набагато приємніше, ніж протиприродне поєднання яскраво-рудих або синяво-чорних кучерів з зморшкуватою шкірою і згаслими очима, а білий комірець освіжає обличчя значно краще, ніж інше яскраве і химерне прикраса.

 Літня людина повинна уникати у своїй одязі не тільки різких, яскравих фарб, але і кілька сентиментальних - блакитних і рожевих, оскільки ті й інші не здатні пом'якшити вікові зміни, а, навпаки, виявляють їх з усією нещадністю.

 Піднесення матеріального добробуту народу, широке поширення необхідних медичних і гігієнічних знань, все більш масове захоплення заняттями фізкультурою і спортом в значній мірі відсунули в Радянській країні кордону старості нашого сучасника.

 Ми помолодшали. І якщо коли (ви знайдете таке твердження майже в будь-якому дореволюційному романі російських письменників) сорокап'ятирічна жінка або п'ятдесятирічний чоловік вважалися старинами, то тепер вони не тільки самим собі, а й оточуючим не здаються старими. Саме тому, що межі старості відсунулися, сучасна мода допускає і для літньої жінки, крім чорних, білих, сірих тонів, і інші, але тільки спокійні, м'які.

 Отже, мистецтво одягатися має в своїй основі правильний вибір моделі і тканини для одягу. І фасон, тканина тільки тоді хороші, коли вони, крім відповідності призначенню, найбільш приховують недоліки складання, йдуть до лиця і виявляють усі достоїнства зовнішнього вигляду.

 Потрібно оволодіти вмінням знаходити для себе фасони з того безлічі зразків, які пропонує сучасна мода. Необхідно навчитися як би подумки приміряти їх, пам'ятаючи, що малюнок в журналі зображує саме таку фігуру, якої найбільше йде даний фасон. Само собою зрозуміло, що фігури на малюнках модного журналу, як правило, не мають недоліків складання. Але в житті це трапляється не так часто.

 Міряти одяг або вибирати готове плаття краще всього біля великого дзеркала, яке повністю відображає всю фігуру.

 При виборі фасону необхідно враховувати, що зразки, запропоновані в журналі художниками-модельєрами, можуть бути більш і менш вдалими, але вони розроблені спеціалістами, які встановили правильні пропорції і належний взаємозв'язок між всіма деталями даного фасону. Тому видозмінювати ту чи іншу деталь і підбирати, як це нерідко роблять, низ сукні з однієї картинки, верх з іншого, а рукава або комір з третьої ризиковано, так як можна поєднати непоєднуване, і фасон втратить свою привабливість. У всіх випадках краще зупинитися на іншій моделі, ніж довільно видозмінювати те, що зроблено фахівцем.

 Всяке прагнення «перестрибнути» моду, виділитися серед інших надто яскравим, впадає в очі костюмом, незвичайною зачіскою є ознакою зіпсованого смаку, відсутності почуття міри. Це бажання властиво так званим стилягам, людям, яким до душі все помітне, крикливе, вульгарне, ексцентричне, сверхмодное - все, що не тільки привертає увагу, але і ошелешує.

 Однак «стиляжество» не обмежується лише одягом і зовнішністю людини, лише поганим смаком, що проявляються при виборі сукні та зачіски. Як правило, це якась, з дозволу сказати, «система поглядів», для якої непристойність, вульгарність, неповагу до оточуючих - найбільш характерні риси.

 Природно і законно обурення, яке викликають стиляги у нашої молоді, у нашої громадськості. Непримиренна боротьба ведеться з ними.

 Але іноді в абсолютно правильному прагнення викорінити «стиляжество» допускаються помилки і перегини. Подекуди до розряду стиляг відносять наприклад, дівчину яка хоче використовувати у своїй одязі модний колір або фасон, або юнака, який порушив невідомо ким і для чого встановлений стандарт ширини штанів. Власник таких штанів зараховується до стиляг незалежно від того, що він може бути хорошим комсомольцем, серйозним і вдумливим людиною, найменше схильним до гонитві за зовнішнім ефектом.

 Нагадуємо, що сучасна мода досить практична і немає ніяких підстав відмовлятися від неї. Довгі широкі штани незручні, їх низ швидко обтрепивается і брудниться.

 Вибір довжини і ширини повинен залежати від того, наскільки такий фасон відповідає тілу людини. В одних випадках розумно внести невелику поправку в модний крій, якщо він не йде до фігури, в інших доцільно точно використовувати вказівку моди.

 І, звичайно, штани широкі, як спідниці, або вузькі, як дудочки, рівною мірою грубі та негарні.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 793 | Рейтинг: 0.0/0