Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Коміри до жіночих суконь і блузок
Комір є окрасою жіночих суконь, блузок і костюмів. Коміри бувають найрізноманітніших форм: відкладні, з видовженими, гострими і закругленими кінцями, шалеві, стійка, матросские, жабо і ін. 

Будь-яка жінка вибирає фасон коміра в залежності від моди, віку і смаку. 

Коміри можна обробити різними оздоблювальними матеріалами - мереживом, декоративної рядком, вишивкою, кантом з тканини в тон або контрастного кольору, тасьмою, брошкою (для вечірніх суконь) і т. д. 

Для того щоб побудувати креслення коміра, прилеглої до шиї, необхідно зняти мірку окружності шиї. Візьмемо за зразок 48-й розмір, в якому півколо шиї дорівнює 18 див. 
 

Комір № 1. Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис. 46). 

 Довжина прямокутника. Горизонтальні лінії АБ і ГВ дорівнюють 18 см (мірка півкола шиї). 

 Ширина прямокутника. Вертикальні лінії АГ і БВ дорівнюють 8 див. 

 Лінія пришива. Від точки Б вгору відкладемо 3 см, а від точки 3 вліво - 0,5 див. Точки А і 0,5 з'єднуємо увігнутою лінією. 

 Нижня лінія. Праворуч від точки Б відкладемо 1 см, від точки вгору - 1 див. Лінію Б 1 розділимо навпіл і від крапки розподілу вправо відкладемо 3 див. Нижню закруглену лінію проводимо через точки 0,5, 1, 3, 1, Р. 

Комір № 2 (рис. 46 б). Вычерчиваем прямокутник АБВГ. 

 Довжина коміра. Лінії АБ і ГВ дорівнюють 20 см (мірка півкола шиї плюс 2 см). 
 
АБ = ГВ = 18 + 2 = 20 див.

 Ширина коміра. Лінії АГ і БВ рівні 11 див. 

 Лінія пришива. Від точки Р вгору відкладемо 6 см і ліворуч від точки Б - 2 см, ставимо крапку Д. Точки 6 і Д з'єднуємо пунктирною лінією, яку розділимо на три рівні частини. 

Від точок ділення під прямим кутом до пунктирної лінії відкладемо вниз по 2 див. Лінію пришива проводимо через точки Д, 2, 2 до точки 6. 

 Нижня лінія. Від точки Б вниз відкладемо 4 см, а від В, розділяючи кут навпіл, відкладемо 4 див. Нижню закруглену лінію проводимо через точки Д, 4, 4 до точки Р. 

Комір № 3. Цей комір називається «англійська» і пришивається до горловини з виложистими бортиками. Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис, 46). 

 Довжина прямокутника. Лінії АБ і ГВ рівні 19 см (мірка півкола шиї плюс 1 см). 

 Ширина коміра. Лінії АГ і БВ дорівнюють 8 см для всіх розмірів. 

 Лінія пришива. Від точки Б вниз відкладемо 1 див. Точки А і 1 з'єднуємо. 

 Нижня лінія і куток коміра. Від точки В вправо відкладемо 4 см і поставимо крапку Д. Цю точку з'єднуємо з точкою 1.
 

Комір № 4. Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис. 47). 

 Довжина прямокутника. Лінії прямокутника АГ і БВ рівні 32 див. 

 Ширина прямокутника. Лінії прямокутника АВ і ГВ рівні 22 див. 

 Ширина коміра. Від точки Б вниз відкладемо 11 см і поставимо крапку Г2. 

 Лінія пришива. Від крапки Г вправо відкладемо 4 див. Цю точку з'єднуємо з точкою Г2 пунктирною лінією, яку поділимо на чотири рівні частини. Від точок ділення вліво під прямим кутом до пунктирної лінії відкладемо 3, 3 і 2 див. Лінію пришива проводимо через точки Г2, 3, 3, 2 до точки 4. 

 Нижня лінія коміра. Від точки Р вгору відкладемо 16 см і поставимо крапку Г1. Від точки Г1 вниз і вправо відкладемо по 7 см і, розділяючи кут навпіл,- 2,5 см. Від точки А, розділяючи кут навпіл, відкладемо 11 див. Нижню лінію проводимо через точки Б, 11, 7, 2,5, 7 до точки 4. 

Комір № 5. Це комір стійка. Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис. 47 б). 

 Довжина коміра. Лінії прямокутника АВ і ВГ дорівнюють 18 см (мірка півкола шиї). 

 Ширина прямокутника. Лінії АГ і БВ рівні 4 - 5 див. 

 Лінія пришива. Від точки вгору відкладемо 1,5 см і від точки 1,5 вправо - 0,5 див. Лінії АБ і ГВ ділимо навпіл. Лінію пришива проводимо через точки 0,5, 1,5, через точку поділу до точки Р. 

 Нижня лінія коміра. Від точки 0,5 через точку Б проводимо лінію довжиною 4 - 5 см і поставимо крапку Б1. Точку Б1 з'єднуємо з точкою поділу увігнутою лінією. 
 


Комір № 6 (шалевий). Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис. 48). 

 Довжина прямокутника. Лінії АБ і ГВ рівні 30 см. 

 Ширина прямокутника. Лінії АГ і БВ рівні 15 див. 

 Лінія пришива. Із крапки А вниз відкладемо 5 див. Цю точку з'єднуємо з точкою Б пунктирною лінією, яку розділимо навпіл. Від крапки розподілу вниз відкладемо 1 див. Лінію пришива проводимо з точки Б через точки 1 до точки 5. 

 Нижня лінія коміра. Точки Р і Б з'єднуємо пунктирною лінією, яку розділимо на три рівні частини. З точок поділу вниз відкладемо 2,5 см і 3 див. Нижню лінію проводимо з точки Б через точки 2,5, 3 до точки Р. 

Ширина коміра 10 див. 

Комір № 7. Це комір жабо. Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис. 48 б). 

 Довжина і ширина прямокутника. Лінії АБ, ГВ і АГ, БВ рівні 30 див. 

 Лінія пришива. Всі лінії прямокутника розділимо навпіл і точки ділення позначимо точками Г1, Г2, Г3 та Г4. З точки А (розділяючи кут навпіл), Г3 (вниз), П2 (ліворуч) і Г1 (вгору) відкладемо по 8 см, з точки Г4 (вправо) відкладемо 6 см, з точки Б, В і Г, розділяючи кут навпіл,- по 13 див. Лінію пришива проводимо з точки через 6 13, 8, 13, 8, 13, 8 до точці Г4. 

 Нижня лінія коміра. З точки Б, В, Г, розділяючи кут навпіл, відкладемо по 5 см, з точки Г4 вниз - 4 см. Від точки 6 проводимо лінію через точку 4, продовживши її на 1 див. 

Нижню лінію проводимо від точки 1, через точки 5, П1, 5, Г2, 5, Г3, 8 до точки Г4. 

Ширина коміра 8 див. 

Комір № 8. Відкладний комір з гострими кінцями. Вычерчиваем прямокутник АБВГ (рис. 48 в).

 Довжина прямокутника. Лінії АБ і ГВ дорівнюють 25 см. 

 Ширина прямокутника. Лінії АГ і БВ рівні 13 див. 

 Лінія пришива. Із крапки А вниз відкладемо 2,5 см, ліворуч від точки Б - 6 див. Точки 6 і 2,5 з'єднуємо пунктирною лінією, яку розділимо навпіл. Від крапки розподілу вниз відкладемо 1 див. Лінію пришива проводимо від точки 6 через точки 1 до точки 2,5. 

 Нижня лінія і мисик коміра. Від точки Р вгору відкладемо 2,5 см. Цю точку з'єднуємо пунктирною лінією з точкою Ст. Пунктирну лінію розділимо навпіл і від крапки розподілу вгору відкладемо 1 див. Точки 6, В, 1 і 2,5 з'єднуємо. 

Ширина коміра 8 див. 

При розкрої комірів слід знати, що при подовження або укорочення потрібно поглибити або зменшити горловину. 

Коміри (рис. 46 а, б, 48 в) застосовуються для блуз сорочкового або спортивного крою. Їх можна зробити і на стійці (2 - 5 см). 

Відкладні коміри (рис. 47, 48 а) можна за бажанням зробити ширше або вже, довше або коротше. 

Комір (рис. 48 б) виконується з м'якої тонкої тканини або мережива. Край коміра обробляється зигзагом. 

При розкрої комірів середину коміра прикладаємо по частковій нитки, сам комір стоїть з косою. Верхня частина коміра з трьох сторін викроюється на 3 см більше нижньої.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 816 | Рейтинг: 0.0/0