Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Халат домашній двобортний

Халат з однотонної тканини або малюнок, відрізний по талії, із застібкою на 4 ґудзики (рис. 26 а). Поличка з підрізом нижче лінії грудей і складанням. Спинка пряма. Спідниця розкльошена зі швом посередині заднього полотнища. Рукав довгий з манжетами або вилогами. 

Комір - суцільнокроєна шалька. Кишені накладної. 

Фасон розроблений за викройкою основного креслення сукні. 
 
Нанесення фасонних ліній на викрійку 

 Заднє полотнище. Спинку ліфа відріжемо по лінії талії (рис. 26 б). Для отримання расклешенной спідниці нанесемо лінію розрізу від кінця талевої виточки до низу. Для другої лінії розрізу лінію талії від виточки до бічного зрізу розділимо навпіл і від крапки розподілу вниз проводимо лінію, паралельну до першої. 

 Переднє полотнище. Від глибини вирізу горловини вниз відкладемо 4 див. пункт 4 з'єднаємо з вершиною горловини і продовжимо цю лінію на ширину вирізу паростка, тобто на 8 см. Від точки 8 під прямим кутом до проведеної лінії вправо відкладемо ширину коміра, тобто 9 см, і від точки 9 вліво - 1 див. Глибину вирізу горловини розділимо навпіл, потім від крапки розподілу вправо відкладемо 9 см і вправо від точки 4 - 6 см. Від глибини вирізу горловини вниз відкладемо 15 см, а від точки 15 вправо - 7 - 8 див. 

До середини переднього полотнища додаємо припуски на полузакос: по лінії низу - 10 - 12 см, на лінії талії - 8 - 9 див. Точки 1, 9, 7 - 8, 8 - 9, 10 - 12 з'єднаємо, як показано на рисунку 26 ст. 

Кінці плечової і талевої виточок з'єднаємо. Бічний зріз від глибини пройми до лінії талії розділимо навпіл і точку поділу з'єднаємо з кінцем талевої виточки. 

Лінія відрізу ліфа проходить по талії. 

 Кишеня. Від талії по першій лінії виточки вниз відкладемо 7 см, від точки 7 вліво - ширину кишені 16 см і від точки 7 вниз - 1 див. Точку 1 з'єднаємо з точкою 16 (лінія кишені). Довжина кишені 17 див. Кути кишені закругливши. 

Деталі викрійки пронумеруємо і вкажемо напрямок частковій нитки. 

Отримання видозміненій викрійки і розкрій 
 

По нанесених лініях викрійку разрежем. 

 Спинка. Середину викрійки спинки докладемо до згину тканини і викроївши. Спинка може бути і стачной. У такому разі середину викрійки спинки кладемо на тканину, відступивши від кромки на 2 - 3 см (рис. 27 а). 

 Поличка. По нанесеній лінії робимо розріз від бічного зрізу до кінця плечової виточки, залишивши 0,5 див. Плечову і талевую виточки закриваємо, за рахунок чого по боковому зрізу виходить припуск для складання (рис. 27 б). Для збільшення збірки можна до бічного зрізу додати 2 - 3 см. Викроюємо 2 деталі. На рис. 26 б штрихами показаний подкрой верхнього коміра. 

 Верхній комір. Подкраиваем комір по нижньому коміру разом з подборта. Якщо тканини не вистачає, можна дотачать в двох місцях по 2 см нижче першої петлі. 

 Заднє полотнище спідниці (рис. 27). По нанесених лініях від низу до кінця виточки і лінії талії робимо розрізи, виточку закриваємо. Потім частини викрійок розводимо по низу на 15 - 17 см (за бажанням). Викроюємо два клини. 

 Переднє полотнище спідниці (рис. 27 г) розрізаємо так само, як і заднє і розсовуємо частини її в залежності від ширини тканини. Викроюємо дві деталі. 

 Кишеня викроюємо з отриманої викройкою. Він може бути на підкладці з основної або підкладкової тканини, яку треба викроїти за формою кишені. Для обробки верхнього зрізу подкраиваем обтачку шириною 3 - 4 див. По зрізах кишень робимо припуск 0,7 - 1 див. 

 Манжет подкраиваем за формою низу рукава шириною 10 - 12 див. 

Манжети, кишені і комір можна обробити тасьмою або бейкой з іншої тканини (в тон забарвлення), а також подкроить з оздоблювальної тканини. 

 Пошиття суцільнокрійного коміра. Сметываем і сточуємо нижній комір посередині, шов разутюживаем. 

Середину коміра приколює до середини паростка. Сметываем плечові шви і одночасно комір в росток. В кутку плечових зрізів і коміра робимо підсічки. Потім сточуємо від плеча лівої полички до коміра в надсечке ширини шва 0,2 - 0,3 див. Плечові шви заутюживаем в сторону спинки, а шов коміра в бік коміра. 

Якщо у подборта є надтачка, то притачиваем її до подборту. Шов сточування повинен пройти нижче першої петлі на 2 - 3 см. Шви разутюживаем. Сточуємо верхній комір посередині, шов разутюживаем. Сметываем верхній комір з нижнім, сточуємо комір по отлетной частини від низу поличці і нижнього коміра. Шов разутюживаем, вивернемо комір на лицьовий бік, виправимо шов, випускаючи перекат з боку верхнього коміра до першої петлі, потім з боку полички на 0,1 - 0,2 див. Нижній зріз верхнього коміра підгинаємо з вивороту на 0,5 см і підшиваємо вручну, прикриваючи шов приточування коміра до паростку. 

Від паростка зріз підгинаємо з вивороту на 0,5 см, підшиваємо на машині швом шириною 0,1 - 0,2 см, потім прикріплюємо в декількох місцях. Можна продовжити оздоблювальну строчку по лицьовій стороні верхнього коміра.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 636 | Рейтинг: 0.0/0