Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Фігура і мода

При побудові креслення викрійки необхідно враховувати різновиди статури та інші індивідуальні відхилення фігури. 

Жіночі фігури бувають пропорційно складені, а також і з деякими індивідуальними відхиленнями: з низькими або високими плечима, з прямими плечима, з плечима, розгорнутими тому або зверненими вперед, одне плече вище іншого, одна сторона фігури розвинена більше іншої, з фізичними вадами, непропорційно розвинутим бюстом і т. д. 

Пропорційно складена фігура має пряму поставу, спина без різко виступаючих лопаток, добре розвинена груди, живіт без різкого виступу і нормальний виступ сідниць. 

Для сутулою фігури характерні висока і довга спинка, вузька груди і плоскі сідниці. 

У перегибисто складеної фігури - вузька коротка спина, широкі груди, вузька талія і виступаючі сідниці. 

Вище перераховані різновиди статури і співвідношення мірок можуть мати свої індивідуальні особливості і частково не відповідати вищевказаної характеристиці.

При виборі фасону необхідно враховувати особливості фігури і призначення виробу. Найголовніше, щоб фасон одягу відповідав фігурі, зовнішнім виглядом, віком. Пропорція в одязі є неодмінною умовою красивого сукні. Довге плаття робить фігуру масивною та важкою, а надто коротке - присадкуватою. Жінкам з довгою талією і короткими ногами слід носити більш довгу спідницю і ліф із завищеною лінією талії. 

Жінці, яка має довгі руки, рекомендується рукав три чверті або сім восьмих. Довгий рукав треба урізноманітнити оздобленням або конструктивними лініями, в літніх сукнях не робити занадто короткий рукав. 

Повну фігуру візуально можна зробити вище і стрункіше, застосовуючи вертикальні лінії. Розширити або звузити талію можна розташуванням выточек, рельєфів, кишень, гудзиків. Рекомендуються сукні не відрізні по лінії талії (шестишовные від плечового зрізу), спідниці - більш подовжені, ніж зазвичай. Суцільнокроєні сукні надають фігурі стрункість. Повну фігуру не слід щільно обтягувати і підкреслювати горизонтальними лініями. Повним рекомендуються спідниці гладкі, зі складками, трохи розширені донизу або з невеликим кльошем з клинів. Рукава злегка облягаючі, щоб не розширювати груди і не утрудняти руху рук. Вузькі рукави підкреслюють повноту рук. Пишні рукави не підходять жінкам з довгими руками. 

Для повних жінок при виборі тканини необхідно враховувати кольору, малюнок і фактуру. Не можна шити сукні з тканини з великим малюнком квітів, поперечних смужок, клітин, а також щільних і жорстких. Краще використовувати м'яку шерсть, важкі шовку, трикотин набивний. 

Тканина в білий горошок на темному тлі йде жінок будь-якої комплекції і різного віку. Такі кольори, як червоний, оранжевий, жовтий, зелений, зорово повнять фігуру, а блакитний, синій, фіолетовий, зелений з блакитним відтінком - зменшують її і надають стрункість. 

Худорлявою високої фігури підходять сукні м'якої форми з горизонтальними лініями в ліфі і спідниці. На ліфі і спідниці добре робити поперечні складки, кокетки, защипи, драпірування, м'які виточки, великі коміри, широкі пояси, які вигідно підкреслюють талію. Різні лінії в сукні повинні гармоніювати з зростом і постаттю. Тканини можна використовувати будь забарвлення і фактури, тобто щільні, жорсткі, м'які. 

Жінкам з довгою талією підходять спідниці в збірку, кльош, у клинах, а з високими стегнами - вузька пряма спідниця. 

Жінкам з вузькими плечима і широкими стегнами не слід носити сукні прилеглої форми, з рукавами реглан, а також спідниці, що звужуються донизу. Щоб фігура здавалася більш правильною, можна візуально розширити плечі великим відкладним коміром, подовжити плече покриємо (кокетка, спущене плече, рельєфи), конструктивні лінії підкреслити оздобленням (рядок, вишивка, хутро, кант, мереживо, тасьма). Щоб стегна візуально звузити, слід спідницю робити з великою кількістю вертикальних швів або з пайовими прорізними кишенями, уникати щільних і жорстких тканин з крупним малюнком. Фігурам з широкими стегнами не рекомендується носити червоні, помаранчеві, білі, жовті і з блискучих тканин спідниці, так як вони візуально розширюють фігуру. 

При широких плечах і вузьких стегнах потрібно візуально скоротити ширину плечей кроєм, спідницю розширити по стегнах горизонтальними лініями, м'якими складками, зборками, вытачками, накладними кишенями, відстаючими по стегнах. Можна використовувати тканину будь-якого забарвлення і фактури. 

Якщо сутула фігура, не слід носити прилеглі сукні. По лінії талії з боку спинки не застрачивать до кінця виточки, уникати круглих кокеток і комірів, які різко підкреслюють недолік фігури. Сутулість приховують пелериною і фігаро. 

Перегибисто складеним фігур спинку можна підкреслювати декоративними швами і рельєфами, уникати вузьких спідниць і суцільнокроєних суконь. Спідниці повинні бути розкльошені, з м'якими поясами, драпіровками, бантами ззаду, хлястиками. 

Фігури з відхиленням від нормальної рекомендуються асиметричні сукні. При короткій шиї, квадратному або великому підборідді краще шити сукні з подовженим вирізом горловини, гострі, овальні, великі відкладні коміри. Якщо довга шия і гостре підборіддя, рекомендуються круглі і квадратні коміри, для повної шиї - глибокий виріз горловини, високі коміри, які звужують її. Великі відкладні коміри робити не можна. 

При виборі фасону потрібно враховувати призначення виробу і колір. Сукні для будинку шиються з дешевих, добре стираються тканин, строкатих забарвлень будь тонів. Повсякденні сукні вимагають строгих ліній, зручного простого крою і невеликий обробки спокійних тонів. 

Ошатне плаття може бути складним і простим за кроєм, з різних за кольором і фактурою тканин, непогано, якщо воно буде з декоративною обробкою, яка повинна відповідати фасону сукні, фактурою і кольором тканин. Щоб підібрати оздоблення до сукні, потрібно знати поєднання кольорів. 

Чорний поєднується з білим, світло-сірим, салатним, кремовим, бузковим, світло-жовтим, електрик, блідо-фіолетовим, блідо-рожевим 

Коричневий поєднується з пісочним, кремовим, жовтим, світло-жовтим, рожевим, оранжевим, зеленим 

Колір беж поєднується з чорним, світло-коричневий, світло-зеленим 

Синій поєднується з білим, блідо-жовтим, блакитним, світло-сірим, блідо-рожевим, малиновим, червоним 

Ліловий поєднується з фіолетовим, сірим, блідо-рожевим, білим, золотистим, беж 

Бордо поєднується з блідо-рожевим, білим, беж, світло-сірий, теракот, пісочним 

Червоний поєднується з синім, коричневим, чорним, рожевим, пісочним 

Помаранчевий поєднується з зеленим, блідо-рожевим 

Зелений поєднується з салатним, білим, кремовим, беж, коричневий, блідо-рожевим, тютюновим, золотистим 

Сірий поєднується з білим, малиновим, червоним, синім (васильковим), блідо-рожевим, зеленим, чорним, 

Світло-сірий поєднується з червоним, синім

При виборі фасону сукні треба ретельно підходити і до вибору тканини, кольорів, враховуючи при цьому не тільки особливості фігури, але і колір волосся, шкіри, очей. 

Блондинкам з яскравим кольором обличчя йдуть м'які пастельні тони, блакитні, рожеві, сіро-зелені, чорний колір; з блідим обличчям, навпаки,- яскраві свіжі тони. Жінкам смаглявим з темними очима підходять м'які відтінки жовтих, червоних, яскравих зелених тонів. Рудим і брюнеткам з білою шкірою йде синьо-зелена гамма кольорів. 

Жінкам з чорними очима і різкими рисами обличчя підходять білий колір, колір слонової кістки, вишневий, чорний і жовтий. Шатенкам зі світлими очима гарні всі відтінки коричневого, трав'янисто-зеленого, бежевого кольорів. 

Тим, у кого блідий колір обличчя, слід уникати чорного, білого, синього і зеленого кольорів. При виборі тканини потрібно пам'ятати, що тканина виглядає дуже красиво і приємно при денному освітленні і сильно програє при штучному освітленні. Всі кольори синього відтінку при штучному освітленні бліднуть, а при природному виглядають краще. 

Вибираючи фасон і колір тканини, не забувайте про вік. Якщо дівчатам і молодим жінкам можна використовувати будь-яку яскраву тканину, легку, прозору, то жінкам середнього віку треба уникати прозорих тканин, але не обмежуватися у виборі забарвлення. 

У літньому віці краще не застосовувати яскравих забарвлень і складних покроїв. У цьому випадку більше підходить елегантна простота. 

Якщо ми хочемо бути одягнені зі смаком, недостатньо знати, що модно. Головне - знати себе, свою фігуру і шити потрібно тільки те, що дійсно йде.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 1359 | Рейтинг: 0.0/0