Статистика
Онлайн всього: 4 Гостей: 4 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Фасонне плаття для школярки
Сукня цельнокроеное (рис. 129) по середині середини переду і спинки. Бочка ліфа з подовженою талією, підрізні. Бічні клини розширені, мають складання і оброблені хлястиком з гудзиком. Рукав полудлинный, на манжеті. Перед ліфа має великий виріз горловини, в який вставляється манишка або шарфик.
Наносимо лінії фасону на основну викрійку.
Спинка. Від точки 34 (лінії талії) по талії вправо відкладаємо 5 см і від точки 5 - 3 см (глибина виточки). Відстань 3 см ділимо навпіл і через точку поділу проводимо пунктиром вертикальну лінію (паралельно середині спинки так, щоб ця лінія була вище лінії талії на 13 см, а нижче - на 7 див.
З'єднуємо точку 13 з пунктами 5 і 3, точку 7 з пунктами 5 і 3 і отримуємо виточку.
Від точки 7 паралельно середині спинки опускаємо вертикальну лінію розрізу до низу сукні.
Від точки Т (талії спинки) вниз по лінії боки відкладаємо 7 см, точку 7 з'єднуємо прямою лінією з точкою 7 (виточки), лінію ділимо навпіл і від крапки розподілу паралельно середині спинки опускаємо вертикальну лінію розрізу до низу сукні.
Поличка. Від точки 40,5 (лінії талії) вліво по талії відкладаємо 6 см, від точки 6 - ще 3 см (глибина виточки). Відстань 3 см ділимо навпіл і від крапки розподілу проводимо пунктиром вертикальну лінію паралельно середини полички так, щоб ця лінія була вище лінії талії на 12 см, нижче на 7 див. З'єднуємо точку 12 з точками 3 та 6, точку 7 з пунктами 6 і 3 і отримуємо виточку. Від точки 7 опускаємо вертикальну лінію розрізу паралельно середини полички до низу сукні.
Від точки Т (лінії талії) вниз по боці відкладаємо 7 див. Точку 7 з'єднуємо з точкою 7 (виточки) прямою лінією. Лінію ділимо навпіл і від крапки розподілу опускаємо паралельно середини полички вертикальну лінію розрізу.
Від точки 6,5 (горловини) по середині полички опускаємося на 5 см і увігнутою лінією від руки вычерчиваем виріз горловини.
Полудлинный рукав внизу повинен бути дорівнює окружності руки плюс 3 див.
Манжета накладна, дорівнює окружності низу рукава
Розкрій та пошиття
Спинка і середина полички мають згин матеріалу і крояться по частковій нитці.
За рахунок лінії виточки у спинки і полички йде расклешение: від точки Т через точку 7 проводимо пряму лінію до низу клина (рис. 130).
Бічні клини спинки і полички розрізають по лініях і при розкладці на матеріалі лінія боки полички і лінія боки спинки укладаються встик (бічне полотнище повинно бути без шва). Клини по талії розсуваються на складання, а по низу - з урахуванням збільшення на кльош.
На місці відрізу виточок також роблять расклешение за рахунок виточок.
Плаття шиється распошивочным швом.
Порядок опрацювання сукні: в першу чергу слід прокласти силки на місці виточок (по лінії плеча і талії), потім прокладають намітки з середини полички і спинки по лінії талії. Силки розтягують і розрізають. Зметують плечові виточки (кмітливість виточок проводиться від ширини немає). Зметують плечі по спинці. Бока ліфа зметують від пройми вниз по поличці ліфа. Коли всі ці деталі сметани, беруть бічній клин спідниці, збирають на голку з ниткою в 2 - З ряду (перший ряд, відступивши від верху на 0,25 см, другий і третій, відступивши один від одного на 0,5 см), нитки підтягують до розміру боки полички і спинки і приметують распошивочным швом, можна накладними (ліф -накласти на бічній клин, попередньо підігнувши на ширину шва, який виник при крої). Коли клин приметан, зметують виточки від верху через талію і через бічний клин до низу сукні (при кмітливості всі шви повинні залишатися на вазі, тобто не приметываться до інших швах).
Щоб при примірках не витягався виріз горловини, його необхідно зібрати дрібно на голку з ниткою (вперед голкою). Після кмітливості плаття приміряють і, якщо плаття в талії широко, прибирають у виточки. Сукня строчать на машині, не распарывая швів. Намітки знімають і всі шви розгладжують. Зшивають рукав, шов і розгладжують вметывают в пройму за правилами (стор 224) . Виріз горловини обробляють подкройной бейко (бейка подкраивается по вирізу горловини, ширина бейки 3 - 4 см). Прикладають бейку лицьовою стороною до лицевої сторони сукні і пришивають, (в півколі обов'язково зробити надсічки, щоб легше вивернути), планку вивертають навиворіт (шов на ребро), другий кінець планки підгинають і пришивають втай або оксамитовим швом (на лицьовій стороні не повинно бути строчки).
Вставка шиється з матеріалу іншого кольору і її треба пришивати так, щоб вона легко отпарывалась для прання. Найкраще робити вставки на кнопках.
Такі фасони сукні можуть бути зшиті з вовни, важкого шовку, штапельного полотна.
Для ознайомлення з моделюванням жіночого сукні розберемо фасон блузки, де основна витачками переведена в лінію боки.
|
Категорія: Шийте самі | Додано: (13.12.2015)
|
Переглядів: 928
| Рейтинг: 0.0/0 |
|