Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Дитячий одяг
Скільки радості відчуває будь-яка мати, коли бачить свою дитину одягненим в гарний одяг, зшитий своїми руками. 

Вміти самій шити - це і цікаво, і економно. Цікаво - тому що, коли самі шиємо, ми докладаємо не тільки вміння, але і фантазію, винахідливість, смак. 

Економно, тому що для виконання дитячого одягу можна використовувати не тільки новий матеріал, але і стару одяг, що вийшла з моди, яка є в кожному будинку. 

У даному розділі описані способи побудови деталей викрійок для дитячого одягу різних віків, шиття і обробка деталей. 

Вибір фасону і матеріалу 

При виборі фасону необхідно враховувати вік, стать і особливості статури дитини або підлітка. 

З кожним періодом розвитку дитини змінюється і вид одягу. До року діти носять сорочки, жилети, трусики і т. д. Діти у віці від року до 2 років носять сорочки, сукні, брюки, костюмчики, які виконуються трохи інакше, ніж одяг для дітей у віці до року.

В будь-якому віці дітей треба одягати в красиву і зручну одяг, відповідного розміру і призначення. Красива одяг виховує у дітей хороший смак і почуття краси, одяг не за розміром - неохайність і байдуже ставлення до себе. 

Матеріал вибирається з урахуванням віку, статі і призначення речі. Для дітей у віці до року і старше використовуємо легкі і м'які бавовняні матеріали світлих тонів в дрібну клітинку або однотонні, які легко стираються. Це - батист, ситець, байка, трикотажні матеріали, махрові та ін. 

Для дітей у віці 5 - 6 років, крім вищеописаних матеріалів, застосовуються і більш дорогі матеріали - шовк, крепдешин, штапель, вовняні тканини та ін З цих тканин шиють сукні для дівчаток, а хлопчиків - з вельвету, джинсової тканини та ін. 

Одяг підлітків і молоді дуже різноманітна за фасоном і призначенням, і тому можна використовувати всі наявні у продажу тканини. 

Матеріалом для виконання дитячої та юнацької одягу може служити і стара, що вийшла з моди одяг. Перш ніж перебудовувати старі речі, треба розпороти їх, вийняти залишки ниток, випрати і відпрасувати. 

Зняття мірок 

Закінчивши обробку матеріалу, з якого будемо шити нову річ, приступаємо до зняття мірок. Спосіб зняття мірок однаковий як для дівчаток, так і хлопчиків. При знятті мірок дитина повинен стояти рівно, талію опоясываем шнурком. 

Знімаємо ті ж мірку, що і тут, за винятком пунктів 2, 5, 7, 10, 14, 15. Ці мірки знімаються у дітей у віці 5 - 6 років і старше. 

При визначенні розмірів дитячого одягу за основу беруть половину мірки окружності грудей і зростання. Різниця між двома найближчими розмірами становить 2 див. В залежності від віку дітей дитячий одяг ділиться на наступні розмірні групи: ясельна (до 3 років) - з 26 по 28 розмір, дошкільна (від 4 до 7 років) - з 30 по 32 розмір, шкільна (від 8 до 13 років) - з 34 по 40 розмір і підлітковий (від 14 до 16 років) - з 42 з 44 розмір.

Категорія: Шийте самі | Додано: (14.12.2015)
Переглядів: 2120 | Рейтинг: 0.0/0