Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Шийте самі

Цельнокроеное плаття з подовженою талією по лінії боки



 Беремо основну викрійку і наносимо лінії фасону. Рис. 139.

 Спинка. Від точки 38 по середині спинки опускаємося на 10 см. Від точки 1,5 (виточки) по лінії виточки опускаємося на 6 см, точки 10 і 6 з'єднуємо прямою лінією. Від точки 4 до низу вироби проводимо лінію розрізу.

 Поличка. Плечова витачками в даному фасоні залишена на місці.

 Від точки 2 по лінії виточки опускаємося на 6 см, відстань від точки 2 до точки Т ділимо навпіл і від крапки розподілу опускаємося на 10 див.

 Від точки Т вниз по лінії боки відкладаємо 6 див. Потім прямими лініями з'єднуємо точку 10 з точкою 6 і пунктом 6. Від точки 10 і від точки 4 (низу виточки) вниз проводимо лінії розрізу.

 Коли лінії фасону нанесені, треба розрізати викрійку і зробити розкладку на матеріалі.

Розкладка викрійки на матеріалі
 

 Спинка. Рис. 140. Середину спинки укладаємо на згин матеріалу по частковій нитці. Від точки 1,5 (талії) через точку 4 (низу виточки) проводимо пряму лінію до низу вироби (расклешение за рахунок виточки). Расклешение не має переходити за згин матеріалу. Від утворився по лінії кута расклешения піднімаємося на 1,5 см і скошуємо на ні до середини клина.

 Задній відрізаний клин укладаємо на матеріал «згином» на згин. Від точки 6 вліво проводимо горизонтальну лінію і вирівнюємо верх клина.

 Від точки 6 через точку 4 (низу виточки) проводимо пряму лінію до низу вироби (расклешение за рахунок виточки). Від утворився кута по похилій лінії піднімаємося на 1,5 см і скошуємо на ні до середини клина.
 

 Поличка. Рис. 141. Середину полички укладаємо на згин матеріалу по частковій нитці. Коли викрійка розкладена, від точки 2 (талії) через точку 4 (низу виточки) проводимо пряму лінію до низу вироби (расклешение за рахунок виточки). Від утворився кута по похилій лінії піднімаємося на 1,5 см і скошуємо на ні до середини клина.

Розкладка на матеріалі передніх бічних клинів
 

 Беремо викрійку 1 бічного клина полички, лінію розрізу укладаємо по частковій нитці (рис. 141 а). Потім від точки 6 через точку 4 (низу виточки) проводимо пряму лінію до низу вироби (расклешение за рахунок виточки). Від точки 6 вліво проводимо горизонтальну лінію, вирівнюємо верх клина і позначаємо точкою Т. Низ клина позначаємо точкою Н. Від точки Н вліво відкладаємо величину расклешения клина, рівну расклешению правого боку, і позначаємо точкою Н1. Точку Н1 з'єднуємо прямою лінією з точкою Т. Від кожного кута низу клина піднімаємося по похилій лінії на 1,5 см і скошуємо клини на це робиться для того, щоб клин з косим лініях не отвисал).

 Викрійку 2 бічного клина полички укладаємо частковій на часткову нитку (рис. 141 б). Від точки 6 вправо проводимо горизонтальну лінію і вирівнюємо верх клина. Внизу клина від точки Н вправо відкладаємо величину расклешения, рівну расклешению першого клина (ширина низу першого і другого клинів дорівнює), і позначаємо точкою Н1.

 Точку Н1 з'єднуємо прямою лінією з точкою Т. Низ клина так само скошуємо на 1,5 см.
 

 Кроїти бічні клини можна і без використання викрійок бічного клина (рис. 142). Для цього вимірюємо довжину боки клина. Ширину верху клина беремо за бажанням, якщо будуть складання, верх клина треба збільшити; якщо ж клини будуть без складок, то необхідно виміряти клин по верху сукні і брати рівну ширину. 

 Два полотна складаємо лицем до лиця і виробляємо крій. Від точки Т вправо по горизонталі відкладаємо 8 см (10 см), точку 8 з'єднуємо з точкою Н. Від точки 8 вправо відкладаємо ширину клина (в нашому прикладі 11 см) плюс 2 см на шви (11+2=13 см) і позначаємо точкою Н2. Якщо будуть складання, додаємо ще 5 см. Від точки Т1 вліво відкладаємо так само 8 см, від точки 8 - 11 см плюс 2 см на шви і ставимо крапку Н3. Крапку 8 з'єднуємо з точкою Н1, крапку 11 (нижню) до точки Н2 і точку 11 (верхню) з точкою Н3.

 Середина кожного клина повинна бути частковою. Таким способом можна кроїти клини для будь-якого фасону сукні (при такій розкладці йде менше тканини). Клини можна перекроює з додаванням на складок, плісе і т. п. Для повних фігур клини повинні бути без припусків.

Розкрій і пошиття

 При крої додавати на шви по правилам. По лінії виточок прокладають силки. Миси обробляють підкрійним матеріалом або підгинають припуском на шви.

 Бічні клини зшивають. Якщо є складання по талії, зібрати на голку з ниткою в два-три ряди; якщо є складки, укласти їх і після цього клини приметать до мысам. Миси настрачівают зверху, рядком в край або відступивши від краю на 0,5 - 1 див.

 Коли клини приметаны, зметують виточку і клин наскрізь до низу клина (лінія виточки і клина через мис має бути безперервним).

 До мису спинки так само приметують клин і після цього зшивають виточку наскрізь до низу клина (безперервна лінія йде від виточки через клин). Коли клини приметаны, зметують боки, плечі за встановленими правилами.

 Сукня даного фасону має облягати фігуру по лінії талії. Для цього на примірці слід встановити глибину виточок і ширину бічних швів (зайве забрати в виточки або в бічні шви). За бажанням можна вшити поясок від виточок полички до виточок спинки. Тоді затягувати сукні по лінії талії не слід.

 Середина полички сукні шва не має. Від горловини робиться розріз, який обробляють планкою.

 Якщо треба зробити плаття більш суворим, то 2 бічній клин полички не слід розрізати і клешить, а залишити його з невеликим расклешением до переду.

 Спинка може бути цельнокроеной, без мису, з вытачками, зашитими в талії. По середині спинки робити шов.

 Рукав полудлинный, з манжетою, кроїться по фасону рукави жіночої блузки із зміною розміру окружності руки.

Побудова коміра. Рис. 143
 

 Беремо лінію плану 22 см з розрахунку 1/2 окружності шиї плюс 4 см: окружність шиї 36:2+4=22 див.

 Будуємо прямокутник АБВГ розміром 22 см на 11 см, де 11 см - ширина коміра. Від точки Б по вертикалі опускаємося на 2 см, точку 2 з'єднуємо пунктирною лінією із точкою А, лінію пунктиру ділимо навпіл і від крапки розподілу під прямим кутом опускаємося на 1 див. Увігнутою лінією від руки з'єднуємо точку 2 через точку 1 з точкою А. Від точки Р піднімаємося на 2 см, точку 2 з'єднуємо прямою пунктирною лінією з точкою В, лінію пунктиру ділимо навпіл і від крапки розподілу вгору під прямим кутом відкладаємо 1 див. Увігнутою лінією від руки з'єднуємо точку 2 через точку 1 з точкою Ст. Лінію АВ ділимо навпіл, від точки розподілу вправо під прямим кутом відкладаємо 3 див. Увігнутою лінією від руки з'єднуємо точку А через точку 3 з точкою Ст. Лінія від точки 2 до точки 2 має згин матеріалу і криється по частковій нитці.

Категорія: Шийте самі | Додано: (13.12.2015)
Переглядів: 1917 | Рейтинг: 0.0/0