Для того щоб зшити плаття-трансформер Галактика, необхідно визначитися, який саме варіант сукні нам належить створити. Варіантів кілька:
— Галактика симетрична по всій довжині;
— Галактика-туніка з довгими рукавами, але симетрично укорочена по всій довжині;
— Галактика з укороченими рукавами.
Можна, звичайно, поекспериментувати ще й з асиметрією: поличку зробити коротше спинки або різну довжину рукавів, або ж зробити Галактику двосторонній, але це вже варіації. На підставі базового розуміння основи втілити можна будь-який варіант.
Отже, необхідні мірки:
— довжина виробу. Відстань від сьомого шийного хребця до... талії, стегон, коліна, щиколотки або до п'ят;
— довжина рук. Це може бути вимірювання відстані від зап'ястя однієї руки до зап'ястя іншої при витягнутих паралельно підлозі руках. Або ж укорочені варіанти;
— півколо голови;
— довжина плеча;
— півколо руки в найширшому її місці;
— півколо кисті.
Розглянемо класичний симетричний варіант сукні Галактики.
На складеному вдвічі відрозі тканини розмічаємо півколо необхідної довжини. Від центру півкола відкладаємо відстань, рівну півкола голови + кілька см в залежності від того, наскільки вільним ви будете робити горловину. Далі відкладається довжина плеча, потім відміряємо півколо руки + 5-10 см. З розміткою по прямій лінії покінчено. Залишилося відкласти вже вздовж окружності половину окружності кисті. Інші мірки краще намічати по фігурі, під час першої примірки.
Отже, переходимо до шиття. З'єднуємо поличку і спинку, залишивши вільними прорізи для горловини і рук.Приміряємо. Визначаємо так звану ширину кроку, відстань по низу сукні, при якому ви будете почувати себе комфортно і сидячи, при ходьбі, і при будь-яких активних рухах. Відзначаємо його по низу сукні. Зараз необхідно ще і намітити місце розташування прорізів для пояса. Їх можна робити під грудьми або на талії.Два прорізи на поличці і дві на спинці по ширині майбутнього пояса.Тепер можна переходити до обробки швів і застрачиванию низу, плавно переходить в рукави-крила сукні, не забувши про прорізи для рук і ніг.Залишилося тільки обробити петлі-прорізи для пояса. В залежності від тканини їх можна або просто оверложить, або зміцнити з виворітного боку додатковим прямокутником. Технологію пошиття пояса описувати, мені здається, не варто, тим більше що в цьому виробі можна використовувати і вже готовий ремінець.
Плаття готове. Носити його можна з легінсами, джинсами або вузькими брюками. А можна і самостійно, як плаття-туніку.