Давно хотіла зробити швейний майстер-клас, але тут стільки нюансів, описувати які можна нескінченно, тому це маленька інструкція, план дій. Отже, пропоную зшити швидкий, я ще називаю "ледачий" халат, без бічних швів, застібок і подбортов - це швидкий і легкий спосіб отримати обновку за пару годин.
Відразу скажу, що знадобиться готова викрійка з журналу, т. к. розрахунок побудови давати не буду, і його можна знайти в мережі, а хто вміє будувати просту основу, зможе сам обійтися без мого МК.
Знадобиться відріз тканини шириною 150 см і довжиною 1,5 м (довге виріб на зріст 170 см), ножиці, сантиметр, нитки, швейна машинка, шпильки, коса бейка і будь-яка форма Вашого розміру, наприклад, блузки, сукні, можна до лінії стегон, головне щоб були позначені плечі, пройма і горловина.
Беремо сантиметр і вимірюємо бажаний обсяг халата, тобто обернулися сантиметром, виміряли обхват стегон і залишили свободи стільки, скільки хочете, щоб Ваш виріб (+3,+5, +10 см. або ін. величина). Ділимо вимірювану величину навпіл, запам'ятовуємо або записуємо.
Розкладаємо викрійку на тканині, у мене взято атлас - це слизький, повзе матеріал, на ньому важкувато робити побудова відразу всі перекошується, тому краще беремо викрійку.
У мене взята викрійка сукні з рукавами зі спущеним плечем і на гудзиках. Розкладаємо - спинку центром до згину тканини, впритул до спинки по бічних швах кладемо поличку, беремо сантиметр і вимірюємо по лінії стегон Вашу мірку (всі лінії повинні бути позначені на схемі), якщо потрібно коригуємо (зрушуємо викрійки трохи далі або ближче, але врахуйте, що малюнок пройми повинен залишатися незмінним, тобто Ви збільшуєте або ширину спинки, або ширину полички або те й інше, але не ширину пройми). Ще - якщо потрібно зменшуєте глибину пройми на 1см,1,5 або 2 див. У нас модель халата з запахом на паску, тому додаємо 10-15-18 см (залежить від бажаної ширини запаху) до поличці від лінії центру. Вирізаємо з припусками на плечові шви.
Приступаємо до шиття. Зшиваємо плечові шви. Можна поміряти, переконається у виборі довжини і ширини виробу, намітити місце розташування пасків і кишені. Далі підгинаємо низ.
Із залишків матеріалу викроюємо і зшиваємо два паска і кишеню. Потім обробляємо зрізи пройми і горловини і краю борта косою бейко, одночасно вшивая пояски.
Кишеня з обробленим верхнім краєм та боковими і нижнім зрізами пришиваємо збоку, за наміченим, приблизно на 6-7-8 см нижче лінії талії.
На правій поличці по лінії талії робимо розріз на ширину паска, тобто обробляємо на машинці як петлю або як на фото. Верхнє фото - особа, нижнє - виворіт.