Клітка у всіх своїх інтерпретаціях: класична багатобарвна шотландка, монохромна клітка, клітина на штанах, спідницях, блузах, пальто, сумках, комбінація гардероба з разнофактурной клітини, і навіть поєднання картатих тканин з леопардовим принтом – все це з року в рік розбурхує фантазію провідних світових дизайнерів. Звичною клітці надається дедалі нове і нове звучання. Якщо ви хочете бути в тренді і тема клітини не викликає у вас відторгнення, поповніть свій гардероб дуже ефектним і, в той же час досить нескладним у пошитті, сукнею з класичної шотландської картатої тканини.Втім, монохромний варіант такої сукні буде не менш цікавий.
Отже, все, що необхідно для створення такої сукні – відріз м'якою комфортної шотландки. Ширина тканини повинна бути не менше сумарної відстані ширини плечей і глибини пройми. Довжина відрізу – бажана довжина сукні плюс 15 см на створення асиметрії низу сукні. Така довжина необхідна і для крою полички, і для крою спинки. Це все мінімальні розміри, плаття цілком може бути і просторіше і довше.
Складаємо тканину лицем до лиця, розмічаємо прямокутник. Ширина – ширина плечей + глибина пройми.Довжина – бажана довжина сукні + ≈15 див. На поличці розмічають довжину бічного шва, робимо позначку.Зверху по горизонталі розмічаємо глибину пройми. Рівно такі ж позначки будуть і на спинці. З кроєм покінчено.
Весь пошиття сукні полягає в сточуванні бічних швів. І це найцікавіше. Шви полички і спинки з'єднуються зі зміщенням на асиметричний виступ. Бічний шов полички 1-2 сточується з бічним швом спинки 7-8. Шов 3-4 поєднується з 5-6. Намітити місце розташування гудзиків краще шпилькою під час першої примірки. У правому верхньому кутку та полички і спинки буде знаходитися петля. Залишилося акуратно обробити всі зрізи, оформити низ сукні і підібрати відповідний за кольором і фактурі ремінь. Взуття та додаткові аксесуари також підбираються у відповідності з особистими перевагами.