Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КОМІРЦЯХ
Комір не є основною деталлю вироби, часто він навіть відсутній у виробі. Коміри можна віднести до оздобленням, доповнює композицію виробу, вони пов'язані цього силуетної форми та відображають його стильові особливості.
Разом з тим форма вирізу горловини є найважливішим елементом у сукні, підлеглим індивідуальним особливостям не тільки обличчя жінки, але і всієї її фігури. Як було зазначено вище, в основу конструювання сукні авторами закладені силуетні рішення для фігур різних пропорцій на основі типології різних повнот.
Коміри за цим принципом конструювати не можна, бо типізувати обличчя жінок майже неможливо, навпаки, їх потрібно максимально індивідуалізувати. Завдяки вдалому вирізу горловини і формою коміра можна знайти найбільш вдалий варіант обрамлення особи.
У даному розділі розроблена методика конструювання та конструктивного моделювання комірів різноманітних форм, найбільш часто зустрічаються в сучасному асортименті жіночого одягу.
Коміри розрізняються за формою, конструктивним виконанням, розмірами і способам обробки.
За способом з'єднання з горловиною можна виділити два основних види комірів, що застосовуються у виробах: втачанные у горловину і цілокроєні з поличкою.
Кожен з цих видів комірів в залежності від форми може бути стоячим, відкладним, полуотложным, плосколежащим і фантазі.
В залежності від форми вирізу горловини коміри підрозділяють на коміри із закритою і відкритою горловиною.
При побудові креслень суконь різноманітних покроїв використовують відпрацьований креслення основи. При побудові ж коміра креслення повинен створюватися заново для кожного конкретного випадку, зважаючи на те, що основою для його побудови служить горловина виробу, а вона постійно змінюється.
Головне в конструюванні комірів - домогтися відповідності висоти його невидимою стійки і положення лінії горловини формою і розмірами шиї. Тому, приступаючи до конструювання коміра, потрібно уточнити мірки і пов'язати їх з відповідною формою горловини, в іншому випадку не вдасться створити добре підігнаного коміра гарної форми. Форма ж зовнішнього краю коміра у конструктивному вирішенні залежить від моди, стильових та силуетних форм, підпорядкованих індивідуальних особливостей жінки.
Втачного полуотложные коміри відносяться до комірцям м'якої форми з-за наявності невидимою цельнокроеной стійки, м'яко переходить в основний комір (відліт). Створення таких комірів представляє певну складність через необхідність визначення висоти стійки, ширини видимої її частини і правильної відстані від шиї. Коміри можуть бути різної форми; в кожному окремому випадку необхідна відповідна форма горловини (виріз).
Існує безліч варіантів побудови комірів розрахунковим шляхом прямого кута, але всі вони засновані на розрахунковому методі, створеному практичним шляхом. Автори даної книги при побудові полуотложных комірів частково використовували досвід зарубіжного конструювання. Методика побудови креслень комірів розроблена ними у відповідності з сучасною типологією і може служити основою для створення різноманітних форм відкладних комірів.Методика поетапної побудови креслення допоможе більш точно побудувати креслення коміра будь-якої форми при використанні креслення основи ліфа і побудові ліній, які правильно відображають величини і місця зміни коміра в тому або іншому конкретному випадку.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 1946 | Рейтинг: 0.0/0