Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

Введення

 По мірі неухильного підвищення добробуту і культурного рівня народу нашої країни все більше збільшується потреба населення в красивою сучасному одязі. 

 Багатогранний талант російських жінок, їхню майстерність, природний смак залишили нам багаті традиції в області створення одягу. 

 Дана книга допоможе нашим жінкам і далі розвивати кращі народні традиції у створенні одягу в домашніх умовах.

 Книга складається з п'яти розділів. У розділі I дано поетапне побудова креслення основи сукні, відрізного по лінії талії, прилеглого силуету (основа 1) і суцільнокрійного сукні прямого силуету (основа 2). 

 В цьому розділі показаний метод конструювання основних креслень жіночого сукні; наведені таблиці абсолютних величин розмірних ознак типових фігур жінок 48 розміру на 1-ю полнотную групу чотирьох повнот; дані припуски, що враховуються при конструюванні виробів.

 Побудова основних креслень проведено поетапно, тобто визначення положення основних конструктивних точок показано послідовно на окремих кресленнях. Це допоможе читачеві швидше освоїти схему побудови основного креслення. 

 Основне креслення є як би розгорткою фігури на площині, тобто на аркуші паперу, і не схильний до впливу швидко мінливої моди. 

 В основу побудови креслень покладені антропометричні вимірювання згідно з вимогами ОСТ 17-326 - 74,  відповідні припуски на вільне облягання і єдині методи конструювання, розроблені ЦНИИШПом.

 У розділі II дано конструктивне моделювання виробів різних силуетних форм на базі креслень засад 1 і 2 та їх конструктивне розвиток. 

 При побудові креслень виробів різних покроїв застосований метод суміщення оката двухшовного рукава з проймою по спинці і поличці в точках їх торкання П3 і П6. 

 Поєднання оката рукава з проймою може бути здійснено по-різному в залежності від форми ліфа і рукави і з урахуванням побудови креслення виробу нової форми крою.

 Даний метод конструктивного моделювання дає можливість обходитися без розрахункових формул, користуючись лише кресленням основи, побудованим за допомогою розрахункових формул для індивідуальної фігури. 

 Одночасно для створення виробів різної об'ємної форми застосовується давно відомий прийом розведення деталей викрійок, при якому по намічених місцях формоутворення на основних деталях викрійок наносять лінії. Викрійку основний деталі розрізають по намічених лініях, розсовують на необхідну величину і нові контури викрійки переводять на чистий аркуш папери.

 У розділі III показано конструктивне моделювання поясних і плечових виробів основи. 

 В даному розділі наведені також способи перенесення верхньої виточки на поличці від плечового зрізу в різні напрямки з урахуванням форми покрою: в ліфах прилеглої форми, м'якої форми, в ліфах великих об'ємних форм і ліфах без видимих виточок. 

 Показано також методи поетапного конструктивного моделювання рукавів, побудови креслень воротніков на базі основного креслення ліфа, а також креслень капюшонів, пелерин, спідниць та штанів.

 У розділі IV розглядається розвиток конструктивного моделювання одягу різних асортиментних груп і силуетних форм на прикладі виробів, зображених в додатку до книги. Малюнки розроблені на основі креслень виробів різних силуетних форм і покроїв. 

 В розділ V вміщено короткі відомості про пошиття легкого жіночого одягу. 

 Однак, щоб вміти користуватися основний викрійкою для створення нових моделей, необхідно насамперед добре засвоїти матеріал по побудови основних креслень викрійок, викладений у розділі I книги.

 Вміння користуватися основний викрійкою і методом конструктивного моделювання допоможе розвитку смаку, творчої ініціативи, винахідливості, розширення понять про культуру одягу. Вивчивши матеріал книги, читачки зможуть оновити свій гардероб не тільки за рахунок пошиття виробів з нових тканин, але і за рахунок переробки вже не модних виробів. 

 У книзі вміщено багато викрійок і малюнків виробів різноманітного асортименту; значна частина малюнків взята з журналів мод ВИАлегпрома, Загальносоюзного Будинку моделей одягу та інших Будинків моделей, а також із зарубіжних журналів мод. Автори заздалегідь дякують усім, хто надішле свої зауваження по книзі.



Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 7400 | Рейтинг: 0.0/0