Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ВУЗЬКІ РУКАВИ
Конструктивне рішення рукавів визначається формою і кроєм вироби.
Головка рукави і плечовий пояс вироби є найважливішими ділянками, визначальними його силует. Рукава у виробах можуть бути різної довжини: довгі, короткі, три чверті, сім восьмих.
Їх розрізняють за формою: вузькі, широкі, прямі розширені донизу, розширені догори.
За призначенням рукава поділяють на функціональні, класичні, ошатні, а за покроєм - реглан, суцільнокроєні, комбіновані, сорочкового покрою.
Креслення рукавів всіх видів, форми і покрою будуються в цілому або частково з використанням креслення основи втачного рукава. Побудова креслення рукава в даний час є складною проблемою, тому їй необхідно приділити найсерйознішу увагу.
Динаміка виробу в значній мірі залежить від правильного конструктивного рішення креслення рукава. Необхідною умовою у її побудові є гарне сполучення оката рукава з проймою, хоча крива рукави і крива пройми мають абсолютно різну конфігурацію. Під хорошим сполученням мається на увазі не тільки візуальне сприйняття правильності, але і зручність рукава в експлуатації.
Верхня частина рукава, яка втачивается в пройму ліфа, що називається головкою рукава.Форма головки рукави і ширина рукава на рівні глибини пройми залежать від мірки обхвату плеча Оп і припуску до цієї міркою, а також тісно пов'язана з формою пройми. Ширина пройми залежить від припуску до міркою обхвату плеча і становить 500~0 цього припуску.
Методом конструювання можна побудувати креслення класичного одношовного або двухшовного рукави, а також функціонального рукава (з невеликим укороченням оката) або рукава сорочкового покрою. Всі інші форми і покрої рукавів досягаються методом конструктивного моделювання на базі креслення основи рукава, перевіреного на сполученні ліній оката рукави і пройми (див. рис. 25 - 28).

ВУЗЬКІ РУКАВИ

На кресленні основи рукава проводять через центри радіусів R1 і R2 (див. рис. 28) лінію середини рукава. На цій лінії від вищої точки оката відкладають мірки довжини рукава до лінії ліктя Ін.лок і довжини рукава до зап'ястя Ін.зап. Через отримані точки проводять горизонталі (рис. 34).
 

Довжину рукава до ліктя можна визначити без наявності мірки Ін.лок. Стандартне положення лінії ліктя - на 2 см вище точки, розташованої посередині між лініями висоти оката і низу.
Ширина вузького рукава внизу дорівнює 1/4 ширини рукава на рівні лінії глибини пройми.
Знайдену ширину рукава ділять навпіл і відкладають по лінії низу порівну вліво і вправо від середньої лінії. Отримані точки з'єднують з точками на лінії ширини рукава. На цьому побудова вузького рукава закінчено. Такий рукав застосовується у виробах з еластичних тканин або трикотажу.
Полуприлегающий рукав можна отримати, збільшивши ширину вузького рукава по лінії низу на 1/8 ширини рукава на рівні лінії глибини пройми.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 2608 | Рейтинг: 0.0/0