Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ВИРОБИ З СУЦІЛЬНОКРОЄНИМИ РУКАВАМИ
Нині мода пропонує вироби з м'яким, наповненим ліфом. У відповідності з цим різноманітні форми покроїв ліфів з суцільнокроєними рукавами набувають особливого значення. Вони застосовуються в багатьох асортиментних категоріях виробів з рукавами різної ширини і довжини. Ліфи з суцільнокроєними рукавами об'ємною, наповненої форми рекомендуються для ошатних виробів.

В залежності від призначення виробу і виду тканини рукави можуть бути з ластка або без неї. Ластки різної форми і величини, як правило, застосовується у виробах для повсякденного носіння. Іноді ластки переходить у нижню половинку рукава. Рукава з ластка кроять в тих випадках, коли вони вузькі по всій довжині або вони повинні мати вид втачных функціональних рукавів при опущеній руці, тобто з незначними заломами під проймою.

В ошатних сукнях ластовіци, як правило, відсутні. У таких моделях для забезпечення динаміки руки створюється відповідний кут між рукавом і деталями полички і спинки, що сприяє вільному переміщенню руки в горизонтальне положення. У цьому випадку при опущеній руці під проймою утворюються м'які драпіровки. Ефект такого крою буде позитивним, якщо форма верхньої частини виробу буде наповненим в результаті застосування збірок, защипів та інших прийомів.

Побудова креслення суцільнокрійного рукава пропонується вести на базі креслення основи виробу з втачнимі двухшовными рукавами будь-якого силуету (прямого, напівприлягаючого, прилеглого) за принципом побудови креслення рукава покрою реглан, але з відповідним доопрацюванням для забезпечення динаміки руки.

Суцільнокроєні рукава не є самостійними деталями, тому при побудові креслення необхідно передбачити забезпечення підняття руки, що досягається двома способами: випрямленням рукава до горизонтального положення по середньому шву в процесі побудови і побудовою ластовіци.

Побудова ліфа, цельнокроенного з рукавами, проводиться в два основних етапи.
 

1 етап - поєднання рукава з проймою. Побудова ліфа, цельнокроенного з рукавами, слід починати зі спинки. Для цього на выкройках необхідно в першу чергу поєднати найвищу точку оката рукава з кінцем плечового зрізу в точці П (рис. 58,а). Нижня точка оката рукава опуститься нижче пройми на 2,5 - 3 см і суміститься з боковим розрізом в точці Р.

Лінії, що з'єднують точку Пз на рукаві з точкою Пз на спинці, а також точки П і Р є допоміжними, з допомогою яких можна буде отримати викрійки ліфів з суцільнокроєними рукавами різних форм.

При суміщенні рукава з поличкою (рис. 58, б) необхідно зрівняти бічні зрізи полички і спинки і поєднати нижню частину рукава з точкою Г2, що знаходиться на такій же відстані від верхньої точки бічного зрізу як і точка М на спинці. Для поєднання найвищої точки оката рукава з кінцем плечового зрізу в точці П2 необхідно подовжити пройму приблизно на 2 - 3 см за рахунок зменшення розчину верхньої виточки.

Креслення отриманий на 1 етапі побудови, може служити основою для створення викрійок рукавів з ластка і без ластовіци, рукавів покрою реглан, полуреглан з прямими лініями при великому наповненні вироби і великому декольте.
 

II етап - побудова креслення рукава з ластовицею. Особливістю побудови креслення суцільнокрійного рукава з ластка є зміна кута нахилу рукави, побудованого на 1 етапі, таким чином, щоб рукав прийняв вигляд втачного при опущеній руці. Для цього креслення рукавів полички і спинки розрізають по лініях ПГ і П2Г2 (рис. 59) і накладають на деталі ліфа під проймою; на плечовому зрізі відкриється витачками для подовження плечового зрізу (ПП1 = 1.5 - 2.5 см). Поворотом рукава спочатку змінюють кут нахилу рукава спинки. Лінія П1Г1 повинна перетнути лінію ПзПЗ приблизно посередині.

Для зміни кута нахилу рукава полички спочатку зрівнюють бічні і плечові зрізи полички і спинки. Розчин виточки, що відкрилася на плечовому зрізі полички, повинен дорівнювати величині розчину виточки на плечовому зрізі спинки, тобто П2П4 = ПП1. Бічні зрізи зрівнюють починаючи від лінії талії.

Потім визначають положення лінії розрізів для ластовіци. Вони починаються від кутів між рукавами і бічними зрізами і не повинні виходити за осьові лінії П3П3 і П6П6, а закінчуються в точках А1 і А, віддалених від точок П3 і П6 приблизно на 1/4 відрізків ПЗП3 і П6П6. З двох сторін від ліній розрізів проводять лінії швів, які будуть вихідними лініями при побудові креслення ластовіци (лінії АС і АВ на поличці, А1С1 і А1В1 на спинці).

Ластки може мати ромбовидну форму. Ширина її залежить від величини заходу рукава на ліф, а довжина - від лінії розрізу.
 

Побудова ромбовидної ластовіци починають на поличці, так як з боку полички вона буде трохи ширше, ніж з боку спинки, і зможе компенсувати припуски на шви в точках А і А1 (рис. 60, а, в). Для правильної побудови ластовіци продовжують бічний зріз вгору. З точки А опускають на нього перпендикуляр. Отримують трикутник ОАВ з прямим кутом, який за площею становить 1/4 ластовіци (рис. 60, б).

Ластовіци, цілокроєні з нижньою половинкою рукави, застосовують в тих випадках, коли хочуть уникнути обробки двох кутів або надати рукаву більш прямовисне положення.Відрізані нижні частини рукава дозволять збільшити кут його нахилу без розширення ластовіци і уникнути при цьому необхідність відтягування плечового зрізу, а також надати рукаву іншу форму і ширину.

За штриховими лініями АН і А1Н1 (див. рис. 60, а, в) відрізають нижні частини рукавів і з'єднують їх з ластовицами в точках А і А1, С і С1.

Щоб вставка не вывертывалась назовні, ширина нижньої половинки рукава внизу (тобто відрізок НН1) повинна бути (рис. 60, г) трохи менше ширини ластовіци між точками А і А1. Довжина нижньої половинки залежить від довжини основного рукава.

Підняття руки у виробах з суцільнокроєними рукавами без ластовіци досягається за рахунок кута, утвореного під проймою. Чим більше цей кут, тим більше утворюється фалд під рукою. Тому такі вироби рекомендується шити тільки з легких тканин, які падають м'яко і красиво драпіруються. Зовні такі рукави мають найпростішу конструкцію; для їх побудови необхідні деякі перетворення креслення, отриманого на 1 етапі побудови. Принцип побудови не залежить від зміни кута під проймою, змінюватися буде лише величина відрізків.
Від величини кута -під проймою буде залежати положення і довжина кривої лінії, що з'єднує рукав з ліфом.
 

Основні етапи побудови креслення ліфа, цельнокроенного з рукавами без ластовіци, наступні:

1. Креслення спинки (див. рис. 59, а) розрізають по лінії ПГ і розводять його на величину, необхідну для вільного підняття руки.

2. З'єднують точки Р і П1 (рис. 61, а).

3. Штриховою лінією проводять биссектрису кута, утвореного при розведенні деталей.

4. Від точки О1 на цій бісектрисі відкладають відрізок О1О2, рівний відрізку ГГ1.

5. В точці О2 восставляют перпендикуляр до відрізку О1О2 і продовжують його до перетину з боковим розрізом в точці Г2.

6. Від точки Г1 на ліктьовому зрізі рукава відкладають відрізок Г1Гз, рівний відрізку ГГ2.

7. Точки Гз і О2 з'єднують прямою лінією і відкладають на ній відрізок ГЗОЗ, рівний відрізку Г2О2.

8. Відрізок О2О3 є основним при кресленні криволінійної частини нижнього зрізу рукава.Для його оформлення з'єднують точку 2 на бічному зрізі, точки О2, Оз і точку 3 на нижньому зрізі рукава плавною кривою лінією з допомогою фігурного лекала. Положення точок 2, 3 може бути вибрано довільно в залежності від глибини ластовіци.

На кресленні полички ліфа (рис. 61, б) виробляють ті ж побудови, що і на кресленні спинки ліфа.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 7058 | Рейтинг: 0.0/0