Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ВИРОБИ ПОКРОЮ РЕГЛАН
Глава 5. МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБІВ ПОКРОЮ РЕГЛАН І СУЦІЛЬНОКРОЄНИХ 

Вироби з рукавами покрою реглан широко поширені серед модних виробів легкого жіночого одягу. Такі рукави рекомендуються для більшості силуетних форм, вони застосовуються в багатьох асортиментних категоріях, застосовуються в повсякденних виробах, а також в ошатних сукнях і блузках з ліфами м'якої форми як в закритих, так і декольтованих. Рукава покрою реглан широко застосовуються в плащах і куртках.

ВИРОБИ ПОКРОЮ РЕГЛАН

Покрій реглан створює м'яку округлу лінію плеча, візуально зменшує ширину плечей. Тому найбільш раціональним є застосування покрою реглан у виробах силуети «трапеція» (вузький вгорі, розширений донизу). Побудова креслень виробів з рукавами реглан потребує додаткових розрахунків. Для побудови креслення такого виробу автори застосували дуже простий і зручний метод, що не вимагає ніяких складних додаткових розрахунків. Принцип цього методу конструювання заснований на застосуванні креслень засад 1 і 2.
В даному випадку використаний принципово новий прийом конструювання рукавів покрою реглан шляхом поєднання оката двухшовного рукава з проймою основних викрійок спинки і полички в точках їх торкання (суміщення) Пз і П6.
Креслення викрійки рукава реглан легко побудувати на базі креслень основ (відрізний по лінії талії або цельнокроеной) і втачного двухшовного рукава різного конструктивного виконання методом конструктивного моделювання. Зважаючи на те, що рукав частково криється з ліфом, доцільно застосувати метод суміщення рукава з проймою в точках дотику П3 і П6, і процес побудови помітно полегшується.
Лінія реглана може мати саму різноманітну форму - від вузького реглана-погона до широкої похилої лінії (від шийної точки на спинці і від середини переду на поличці); можливі також численні варіанти крою, наприклад рукави, цілокроєні з кокеткою ліфа, та ін.
Глибина пройми у виробі покрою реглан залежить від крою рукавів: вузького, прямого або функціонального.
Рукава - реглан, побудовані від основи рукавів функціональних виробів, мають м'яку форму в області плеча, значне наповнення і розраховані на динаміку в положенні руки на стегні (трохи зігнуту в лікті).
Рукава реглан, побудовані на основі вузького рукава, мають більш високу голівку при щільному облегании руки. Такі рукави практичніше застосовувати у виробах з трикотажу.
 

Метод моделювання полягає в наступному. Основні лекала полички і спинки поєднують з основним лекалом втачного двухшовного рукава в точках П3 і П6 так, щоб верхня частина пройми сполучилася з адвокатом рукава (рис. 56, а). Перед сполученням рукава з поличкою верхню виточку частково (2 - 3 см) переводять у пройму, як у функціональних виробах. Нижню частину пройми необхідно також зрівняти по рукаву від точок П3 і П6 до бічних зрізів. Потім наносять лінію реглана. Вона може проходити через будь-яку точку горловини і бути різної конфігурації, може виходити з плечових зрізів;такий крій буде називатися полурегланом.
Після нанесення лінії реглана переводять кожну деталь на кальку. Решту частини виточок на лініях реглана в рукавах спинки і полички закривають і сколюють (рис. 56, б). Виточку на основній деталі спинки розподіляють на посадку, а при наявності рельєфу прибирають в рельєфну лінію.
Верхню виточку на поличці можна залишати на колишньому місці або переводити в інші зрізи. Найбільш ефективним способом розміщення виточки є використання конструктивних прийомів із застосуванням рельєфів, кокеток або м'якого оформлення ліфа.
До виробів покрою реглан належать і такі, рукави яких крояться з кокетками спереду і ззаду. Вироби можуть бути відрізними по лінії талії або суцільнокроєними в будь-якому силуетниму рішенні. Конструктивне рішення частини виробу, розташованої нижче лінії кокетки, може бути м'яким, об'ємним або жорстким. У сукнях зі швом по лінії талії конструктивне рішення спідниць і методи їх побудови креслень можуть бути будь-якими із варіантів, запропонованих у розділі спідниць.У запропонованому авторами варіанті креслення такого виробу побудований на основі викрійки ліфа прямого крою, де верхня витачками переведена на лінію талії (рис. 56, в).
Для отримання викрійки виробу реглан з кокеткою на основний викрійці реглана полички і спинки наносять лінії кокеток. Кокетка може бути вузькою (4 см на поличці і 8 см на спинці) і широкої, розташованої по центру грудей і на рівні точки П3 ззаду.
При побудові виробів реглан такого варіанту до рукавів в області точок П3 і П6 додають припуск на свободу руху руки, рівний 1,5 - 2 див. Нова лінія кокетки по довжині повинна бути дорівнює колишньою (штрихова лінія на кресленні) і починатися на рівні 1/2 ширини полички, а кінчатися на рівні 1/2 ширини спинки. Від точок П3 і П6 лінія нижньої частини рукава йде без зміни.
У конструкції виробу покрою реглан можливі різні варіанти, в тому числі поєднання з кроєм «принцес».
Принцип побудови м'якого ліфа однаковий для виробів будь-якого покрою, відмінність буде полягати в побудові особливостей конкретної моделі.
Для того щоб виріб було м'якої форми, але не об'ємне, перед розведенням на складання або защипи ліф трохи обуживают за рахунок виточок. На спинці виточку закривають повністю, тобто на величину розчину в плечовому зрізі обуживают спинку зверху донизу.На поличці таким же способом закривають частину виточки. У виробах розмірів 44 і 46 з великим наповненням виточку можна закрити повністю.
Потім проводиться конструктивне моделювання вибраної моделі.
 

Для створення викрійки блузки, зображеної на рис. 57, застосована основа вироби покрою реглан з верхньої вытачкой, перекладеної на лінію талії. При побудові креслення основи розчин верхньої виточки частково був переведений в області пройми (див. рис. 56, а).
Розчин виточки на лінії талії в такому вигляді трохи великий, тому в процесі побудови збірок у горловини виточку на лінії талії зменшують, накладаючи її боку одну на іншу (див. на рис. 57 заштрихований ділянку на лінії талії). При пошитті блузки зріз горловини збирають на нитку до первісної довжини, від якої йшло побудова.
Штриховими лініями на рис. 57 обведені креслення основи, на базі яких велося конструктивне моделювання (суцільними - лекала, отримані після конструктивного моделювання; заштриховані частини вище лінії талії позначають величини розведення на складання; суцільна заштрихована частина на лінії талії - величина закритій виточки).

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 5848 | Рейтинг: 0.0/0