Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

СУКНЯ З ВИДОВЖЕНИМИ ПЛЕЧОВИМИ ЗРІЗАМИ
Вироби з видовженими плечовими зрізами характеризуються об'ємною формою плечового пояса. Такий ефект виходить в результаті таких перетворень основного креслення:
подовження плечових зрізів на 7 - 10 см;
розширення спинки від точки Пз на 5 - 7 см;
розширення полички від точки П6 на 2,5 - 3,5 см;
поглиблення пройми (припуск до міркою Ввр.з = 8 - 10 см);
випрямлення і подовження ліній пройми полички і спинки;
застосування в конструкції виробу рукавів сорочкового покрою.
Такі вироби виконуються, як правило, в прямому силуеті або силует трапеція (візуально завуженому донизу).
Навмисного звуження низу виробу не роблять. Збільшення обсягу вироби можна отримати за рахунок складок, зборок і інших конструктивних прийомів. Складки, складки, защипи можуть починатися від горловини спинки і полички, від плечових зрізів або від кокеток при горизонтальному членуванні верхній частині виробу.
Основою для побудови креслення такого виробу служить основною креслення сукні прямого силуету з мінімальними припусками, отриманими згідно з наведеними вище розрахунками.
 

Далі наводяться додаткові розрахунки та рекомендації, необхідні для побудови креслень виробів з видовженими плечовими зрізами (рис. 49, а).
1. Закривають 1/2 розчину виточки від плечового зрізу спинки і відкривають його вздовж лінії пройми.
2. Подовжують пройму полички вище точки П6 на 2 см за рахунок зменшення розчину верхньої виточки.
3. Подовжують плечові зрізи полички і спинки на 7 см на горизонталях, проведених через кінці плечових зрізів (точки П1 і П).
4. Розширюють спинку на рівні точки П3 на 6,5 см (точка ЗВ').
5. Розширюють поличку на рівні точки П6 на 4 см (точка П6') .
6. Поглиблюють пройму на 4 см або визначають її за розрахунком: глибина пройми дорівнює Ввр.з+8 см (де Ввр.з - висота пройми ззаду).
7. Відзначають положення бокового зрізу спинки посередині лінії ширини пройми (точка Р).
8. Через отриману точку М вниз проводять вертикальну лінію.
9. Відзначають положення бокового зрізу полички на лінії ширини пройми (точка Г1; відрізок ГГ1 дорівнює 1/3 половини ширини пройми).
10. Визначають положення бічних зрізів по низу виробу: поличку розширюють на 3 см (НН1 = 3 см), а спинку - на 1 см (НН2 = 1 см).
11. Проводять бічний зріз спинки через точки Р і Н2 і бічний зріз полички через точки Г1 і Н1.
12. Проводять плавну лінію пройми спинки через точки П, П3' і Р.
13. Проводять плавну лінію пройми полички через точки П1, П6' і Г1.
Зменшення ширини пройми (відрізок ГГ1) компенсується рукавом сорочкового покрою, тобто виріб в області грудей не обузится, а прийме елегантний вигляд.
У виробах з видовженими плечовими зрізами плечову виточку на спинці частково переводять в лінію пройми для забезпечення свободи руху та для зменшення опуклості спини; решта виточки йде на посадку за плечового зрізу на ділянці, що дорівнює 12 см, починаючи від горловини спинки.
Верхню виточку на поличці, оформляющую опуклість на груди, у виробах 44 і 46 розмірів можна закрити повністю, розподіляючи її по ділянках: пройма, плечовий зріз, посадка за плечового зрізу і припуск до середини переду.
У виробах 48 розміру і більш розчин верхньої виточки частково закривають і переводять в пройму, частково використовують для розширення вироби по переду (якщо передбачена застібка), а решту виточки (50%) розміщують в будь-якому зрізі.
Опис перекладу верхньої виточки від плечового зрізу в зріз пройми див. у розділі III, гол. 2.
У виробах з видовженими плечовими зрізами лінія пройми може мати різну конфігурацію і різну ширину (ділянка П3П6), а може бути просто «щілиною», як у виробах крою російської народної одягу.
Від ширини пройми (відрізка Пз'П6') залежить висота оката рукава: чим більше відрізок Пз'П6', тим більше висота оката рукава. Для пройми форми «щілина» окат рукава відсутня.
Бічні зрізи знаходяться в прямій залежності від зорового сприйняття силуету. У виробах при уявній заужении донизу бічний зріз спинки проходить по вертикалі, а боковий зріз полички відхиляється по низу на 1,5 см в сторону спинки.
У виробах прямого або ледь розширеного силуету бічний зріз спинки і бічний зріз полички відстоять від вертикалі на відстанях із співвідношенням 1 : 2.
Ширина рукава сорочкового покрою залежить від глибини пройми, а висота оката - від її ширини, тобто від відстані між точками Зв' і П6' на рис. 49, а. Побудова креслення рукава ведуть в такій послідовності.
1. Проводять горизонталь (рис. 49, б), на якій відкладають ширину рукава на лінії глибини пройми (відрізок РР1). РР1 = РО1 + О1Р1, де РО1 = ПП3'Р - довжина пройми спинки (рис.50, а і б); О1Р1 = П1П6'Г1 - довжина пройми полички.
2. Через точки Р, О1 і Р1 (див. рис. 49, б) проводять вниз вертикальні лінії.
3. Від точки О1 вгору відкладають 1/5 ширини рукава (відрізка РР1) або відрізок, рівний відстані П'ятдесят ЗП'6 з креслення пройми, отримують точку О - найвищу точку оката.
4. Точки Р, Про Р1 з'єднують прямими лініями. З середини відрізків РВ і ОР1 восставляют і проводять перпендикуляри до перетину з лінією ширини рукава.
5. На перпендикулярах відкладають по 1/3 отриманих відрізків, причому з боку ліктьової частини рукава - вгору від лінії РВ (точка Р2), а з боку передньої частини рукава - вниз від лінії ОР1 (точка Рз).
6. Проводять плавну лінію оката рукави, з'єднуючи точки Р, Р2, РЗ і Р1.
7. Довжина рукава ВІН дорівнює = Др - 7, де Ін - довжина рукава, см; 7 - припуск на подовження плечового зрізу, див.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 1675 | Рейтинг: 0.0/0