Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
Все про шиття
СУКНЯ-СОРОЧКА
Викрійку сукні-сорочки можна отримати, користуючись кресленням основи виробу прямого силуету (основа 2) без зміни.
Необхідним правилом для побудови викрійки є врахування індивідуальності фігури і точна побудова середньої лінії спинки і бічних зрізів згідно рекомендації для побудови креслень виробів за полнотным групам. У сукні-сорочки з прямими лініями бічних зрізів нижче лінії грудей спостерігаються надлишки тканини, які не прикрашають фігуру жінки, тому рекомендується ввести невеликий розчин виточки (2 - 2,5 см) у бічні зрізи полички і спинки на ділянці від лінії талії до пройми. Така величина не вплине на зміну силуету, а додасть більш елегантну форму прямого силуету.
Посередині переду і спинки допускаються шви. Введення їх не спотворить зовнішнього вигляду виробу, а навіть поліпшить якість конструкції, особливо при необхідності подовжити бічні зрізи полички і спинки в області талії.
Подовження бічних зрізів в області талії викликано тим, що у сукні-сорочки, креслення якого побудований на основі креслення прямого силуету, не враховано подовження бічних зрізів, необхідне при оформленні лінії талії поясом або куліскою. Пояс, зав'язаний на талії, підтягує бічні шви і викривляє низ виробу. Чим тугіше пояс зав'язаний, тим більше виявляється недосконалість такої конструкції, особливо у фігурах з широкими стегнами.
Введені вертикальні шви допоможуть більш просто впоратися з недосконалістю конструкції. Для цього наносять горизонтальні лінії від бічних зрізів полички і спинки до введених швів, розрізають і розводять лекала на потрібну величину (0,7 - 1 см). Чим ширше стегна, тим більше буде величина прогину бічних зрізів (рис. 47).
У прямому плаття-сорочки витачками для оформлення опуклості грудей може бути вирішена будь-яким способом, наведеним у розділі III.
Рукави сукні даної конструкції можуть бути різноманітними за формою і покрою.
ФУНКЦІОНАЛЬНЕ СУКНЯ-СОРОЧКА
Для побудови функціонального сукні-сорочки в креслення основи сукні прямого силуету вносять зміни, пов'язані зі зміною рукава. Знижують окат рукава, подовжують плечові зрізи на 1/2 величини зниження оката, розширюють пройму спинки і полички на ділянках точок Пз і П6 на величину розширення рукава на рівні однойменних точок (рис. 48).
Пройму розширюють на 1/2 і поглиблюють на 3/4 відрізка, який виник одного боку рукава по лінії його ширини.
Нижню частину пройми від точок Пз і Пб оформляють по рукаву, поєднуючи однойменні точки на проймі і рукаві. Якщо зріз рукава при цьому вийде за межі бокового зрізу, то на викрійці рукава в області точки Пз закладають невелику складочку (0,7 см). Верхню частину пройми оформляють плавною кривою з фігурного лекалом.
Нові лінії бічних зрізів, починаючи від лінії пройми, проводять паралельно старим бічних зрізах або до лінії талії розширення під проймою зводять на немає.
Пройму полички вище точки Пб розкривають на 2 см за рахунок зменшення розчину виточки. Від точки Пб проводять лінію пройми, з'єднуючи плавною кривою точку П6 з новою плечової точки.
Таким чином, виріб за всіма параметрами трохи розширюється за рахунок припусків по вказаних ділянках і випрямлення лінії пройми з частковим її подовженням.
|
Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
|
Переглядів: 2176
| Рейтинг: 0.0/0 |
|