Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

СУКНІ КРОЮ РОСІЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ ОДЯГУ

Сукня, показане на рис. 50, є одним з видів російської народної одягу. Рукав і ластка сукні прямокутної форми, пройма - у вигляді щілини.
Викрійку такого сукні можна отримати, використовуючи креслення основи сукні прямого силуету, побудований з мінімальними припусками по лінії грудей і стегон.
Нижче наведено розрахунки і рекомендації, необхідні для одержання викрійки сукні.
1. Закривають 1/2 розчину виточки від плечового зрізу спинки і відкривають його на лінії пройми.
2. Подовжують пройму полички на 2 см вище точки П6 за рахунок зменшення розчину верхньої виточки.
3. Подовжують плечові зрізи полички і спинки на 7 см по горизонталях, проведеним через кінці плечових зрізів (точки П1 і П).
4. Через центри окружностей з радіусами R1 і R2 проводять вниз вертикальну лінію, вона і буде боковим зрізом спинки (штрихова лінія).
5. Поглиблюють пройму на 4 см або з розрахунку: глибина пройми дорівнює Ввр.з + 8 см (де Ввр.з - висота пройми ззаду).
6. Точку перетину бічного зрізу спинки до лінії глибини пройми позначають буквою Р.
7. Від точки Р вниз відкладають відрізок, що дорівнює довжині одного боку ластовіци (1-й варіант - 5 см, 2-й - 10 см - точки Г1 і Г2).
8. Лінію пройми полички проводять через точки П1, П6', Р, спинки - через точки П, Пз', Р.
9. Розширюють поличку по низу: НН1 = 1,5 - 2 див.
10. Бічний зріз полички проводять через точки Г1 і Н1 (1-й варіант) або через точки Г2, Н1 (2-й варіант); бічний зріз спинки проводять через точки Г1 та Н (1-й варіант) або Г2 і Н (2-й варіант).
Рукава сорочкового покрою для виробів з видовженими плечовими зрізами і проймою у вигляді щілини характеризуються низькою висотою оката або відсутністю його, збільшеною шириною по всій довжині, мінімальними припусками на посадку по окату або зовсім без посадки.
Такі рукави завжди великий об'ємної форми, вони мають заломи в нижній частині пройми і розраховані на динаміку руки в горизонтальному положенні; в такому вигляді силует виробів приймає форму літери Т.
В сучасному одязі низ рукавів оформляють гумовою тасьмою, притачными або відвертаються манжетами, хлястиками і іншими деталями.
Принципи побудови креслень даного рукави та рукави сорочкового покрою аналогічні.Лінія оката в рукаві для пройми у вигляді щілини проходить по горизонталі і дорівнює сумі відрізків ПГ і П1Г (див. рис. 50, а і б).
РВ = ПГ - довжина пройми спинки;
ОР1 = П1Г - довжина пройми полички;
1-й варіант ластовіци - ГГ1 = 5 см (див. рис. 50, а і в);
2-й варіант ластовіци - ГГ2 = 10 см( див. рис. 50, а і р);
ВІН = Др - 7, де 7 - припуск на подовження плечового зрізу, див.
Низ рукава можна оформити притачной манжетою шириною 4 см в готовому вигляді (рис.50, д). Довжина манжети дорівнює 1/2 загальної ширини рукава. Половину ширини рукава забирають в складочки (див. заштриховані ділянки на рис. 50,б). Лінія розрізу рукави для застібки розташована на відстані 1/4 ширини рукава з боку ліктя, довжина її 7 - 8 див. Розріз оформляють планкою або розташовують у шві. Ширина манжет може бути різною.
При вивченні конструктивної побудови моделей великих об'ємних форм, рекомендованих сучасною модою, в пошуках оптимальних рішень були використані багато варіанти методу конструктивного моделювання на базі креслень основи 1 і 2. В літературі побудова креслень виробів великих об'ємних форм не знайшло відображення.
Конструктори-модельєри школи Н. П. Ламанової домагалися створення таких форм методом наколки тканини на манекені. Такий метод вимагає великого досвіду і професійної майстерності. Жінки, яким адресована книга, не завжди зможуть скористатися методом наколки. Отже, перед авторами стояло завдання допомогти читачкам побудувати конструкції креслень виробів зазначених форм методом конструктивного моделювання.
У процесі експериментальних пошуків принципу побудови креслень виробів зазначених форм виявилося можливим конструктивне моделювання на основі креслення виробу крою російської народної сорочки.
 


На основі розроблених креслень конструкцій і їх силуетних форм автори визначили цю силуетну форму як похідну від російської народної жіночого одягу (рис. 51).
У південно-великорусском комплексі одягу зустрічаються сорочки та інших покроїв, однак ця форма широко застосовувалася з-за її функціонального значення і забезпечення динаміки руки.
Дуже важливим конструктивним елементом є ластка, выкроенная по косій нитці: вона має більшу розтяжність. Розміри ластовіци можуть бути різними і залежать від ширини рукава.Чим ширше рукав, тим менше ластки. У вузькому рукаві вона може починатися від лінії талії і доходити до лінії ліктя. В народній, а також в сучасному одязі ластки може бути одночасно і декоративним елементом з тканини іншого кольору.
У жіночій російської народної одягу зустрічаються багатошарові ансамблі, підсилюють її образне рішення, виходячи з її функціональності, призначення, вікових категорій та інших моментів. Цей принцип широко розвивається художниками-модельєрами ОДМО і застосований у пропонованих кресленнях (див. рис. 50 і 51).
На рис. 51 показані два види російської народної жіночого одягу - блузон і сорочка.Довжина блузону заходить за лінію стегон. Його надягають на спідницю або маленьке плаття.
Обробка такого виробу не представляє складності: всі зрізи сточують по прямих лініях; горловину, низ виробу і низ рукавів обточують смужкою тканини, скроєної по косій нитці, потім у зазначених місцях протягають гумову тасьму відповідної довжини. По низу виробу довжина гумової тасьми дорівнює повного обхвату стегон; по низу рукава - обхвату зап'ястя з припуском, рівним 2 см; по горловині - довжині вирізу горловини по ділянках СВ і В1С1, зменшеною на 2 - 4 см (при вимірюванні довжини лінії горловини по спинці і поличці розчин виточки не враховують).
Маючи готову викрійку такого виробу з простими лініями геометричних форм (рис. 51, а), важко уявити форму самого виробу. Простота крою виходить від крою російської народної одягу. Метод поетапного конструктивного моделювання виробів зазначеної форми крою дозволить створити сучасні вироби об'ємних форм.
Побудова викрійки такого виробу виробляють на базі креслення основи виробу прямого силуету (основи 2) з доповненнями, що відносяться до побудови креслення російської народної жіночої сорочки. При побудові викрійки були використані лекала вироби прямокутної форми з проймою у вигляді щілини (див. рис. 50) і рукави, трохи розширеного донизу (див. рис. 43, а).
Побудова викройок проводилося в два етапи: 1-й етап - побудова креслення; 2-й етап - конструктивне моделювання на основі креслення, побудованого на першому етапі, і побудова викрійки.
Побудова креслення на першому етапі і викрійок на другому виробляють при строгому дотриманні паралельності ліній середини спинки, середини рукави і середини переду. Лінія ширини виробу і лінія талії повинні бути строго перпендикулярні лініях, зазначеним вище, і в процесі побудови не повинні переміщатися щоб уникнути порушення балансу вироби.
Побудова креслення пов'язане з визначенням геометричної форми рукава і його положення щодо полички і спинки, а також з визначенням форми і довжини лінії вирізу горловини виробу.
Конструктивне моделювання даного виробу спрямоване на створення за допомогою простих креслярських прийомів викрійок, форма яких відображає особливості ліній народного одягу.
Побудова креслення жіночої російської народної сорочки з використанням лекал прямокутної форми з проймою у вигляді щілини проводять в такій послідовності.
1. Проводять вертикальну лінію і поєднують з нею викрійку спинки по лінії середини спинки (рис. 51, б).
2. На спинці проводять лінію ширини виробу і лінію талії і продовжують їх вправо.
3. Викрійку рукава розрізають по лінії ГО 1, не дорізуючи до точки О на 2 мм.
4. Розкладають викрійки полички і рукава таким чином, щоб лінії ширини спинки і ширини переду, а також точки Р і Р1 рукава розташовувалися на одній горизонталі. Точки Пз і П6 спинки і полички повинні бути розташовані також на одній горизонталі з однойменними точками рукава.
Відрізок між точками К і К1, розташованими на лінії ширини рукава, повинна бути паралельна лінії ширини
вироби.
5. Точки Н2 і Н3 на лінії низу рукава з'єднують прямими лініями.
6. Плечові точки П і П1 з'єднують з точками Н2 і Н3.
7. Точки П і П1 також з'єднують прямою лінією.
8. Через точку О проводять вертикальну лінію до перетину з лінією ПП1 (точка О1').

Джерело: http://shei-sama.ru/publ/raskroj_poshiv_modelirovanie_zhenskoj_ljogkoj_odezhdy/razdel_ii/glava_3/20-1-0-80

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 1517 | Рейтинг: 0.0/0