Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

СПИНКИ І ПОЛИЧКИ, ВІДРІЗНІ ПО ЛІНІЇ ТАЛІЇ
У даній главі описано одержання викройок спинок і поличок з вертикальними і горизонтальними лініями. Ці лінії мають як декоративне, так і конструктивне призначення.
Горизонтальними лініями на поличках і спинках є в основному кокетки, підрізи, втачние пояса.
Кокетки майже не виходять з моди. Їх розміри та розташування залежать від напрямку моди, індивідуальних особливостей фігури і властивостей тканини.
Під кокеткою на поличці зазвичай розміщують залишився розчин виточки, який може бути оформлений у вигляді складок, складок або вертикальних рельєфів, суміщених з вытачкой.
У даній главі на основі викрійок ліфа прилеглого силуету показаний графічний спосіб перенесення виточок. Цей спосіб може бути використаний і для отримання викрійки полички з кокеткою, на якій під кокетку переноситься частина решти розчину верхньої виточки після відрізання кокетки.
Однак вказаний спосіб не може бути застосований однозначно лише шляхом графічного перенесення виточки і використання, що залишився її розчину для утворення зборок під кокеткою при створенні ліфа м'якої форми.
Таке конструктивне рішення на приталеному ліфі створює певну м'якість лише під кокеткою і не забезпечує утворення м'якої форми ліфа на ділянці вищої точки грудей.
На с. 110 - 113 викладено принцип збільшення об'єму виробу. Припуск для збільшення обсягу вироби поєднують з розчином виточок. Цей прийом можна використовувати і при наявності кокетки, під якою розміщено частину розчину виточки і припуски для створення об'ємної форми ліфа.
Нижче розглянуті варіанти конструктивного моделювання спинок і поличок, викрійки яких отримані на базі креслення основи 1.
На рис. 73 показана спинка на кокетці. Витачками, що йде від плечового зрізу, закрита і перенесена в лінію відрізу кокетки. Виточку на лінії талії можна стачать або розподілити складання.
На рис. 74 показана спинка на кокетці з перекидним плечем. Лінія відрізу кокетки щодо плечового зрізу може бути розташована на різному рівні. Спинка по лінії відрізу розширена для утворення невеликих збірок під кокеткою (рис. 74, а). Витачками на лінії талії також може бути розподілена складання. До плечового зрізу кокетки спинки додано ділянку полички, утворює перекидне плече, тобто кокетка спинки перекладається на поличку (рис.74, б).
Спинка на кокетці може мати вертикальні складки (рис. 75). При наявності таких складок виточки на лінії талії поєднують з ними. Ширина складок і відстань між ними можуть бути різними.
Викрійка полички, показана на рис. 76, побудована з урахуванням припуску тканини на три вертикальні складки. Верхня витачками і витачками на лінії талії поєднані з останньою, 4-й, складкою. У разі необхідності верхню виточку можна перемістити під пройму, а виточку на лінії талії - до бічного зрізу, або перерозподілити її складання. Для даної полички можна рекомендувати спинку на перекидний кокетці (див. рис. 74) або спинку з вертикальними складками (див. рис. 75).
Верхню виточку на поличці можна розподілити складання. Пройму на поличці трохи спрямляют по лінії грудей, поличку трохи розширюють. При поєднанні такий полички зі спинкою на кокетці з перекидним плечем слід по лінії плечового зрізу поличку відрізати на величину перекидний кокетки.
При побудові викрійки полички з відрізною кокеткою застосований спосіб графічного перенесення виточок на ліфі прилеглого силуету. По лінії . кокетки верхню частину полички із закритою вытачкой відрізають. Частину верхньої виточки і виточки на лінії талії поєднують в одному вертикальному рельєфі.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 2315 | Рейтинг: 0.0/0