Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

СПИНКИ І ПОЛИЧКИ, НЕ ВІДРІЗНІ ПО ЛІНІЇ ТАЛІЇ
Для більш міцного засвоєння методу конструктивного моделювання виробів у даному підрозділі показано поетапне конструктивне моделювання поличок і спинок, не відрізних по лінії талії, і виробів прилеглого і напівприлягаючого силуетів.
Нижче наводяться приклади конструктивного моделювання виробів прилеглого силуету. 
Вироби з рельєфами від плечового зрізу є класичними. Рельєф від плечового зрізу візуально подовжує фігуру; він, як правило, починається від середини плечового зрізу.
У моделі, показаної на рис. 77, прилягання досягнуто за рахунок рельєфів, суміщених з вытачками на поличці і спинці, розташованими від плечових зрізів і на лінії талії. В даному випадку рельєфи, що проходять на поличці через вищі точки грудних залоз, а на спинці - через виступаючі точки лопаток, є конструктивними і декоративними елементами вироби.Основні лінії силуетної форми (лінії плеча і пройми, грудей, талії і стегон) збігаються з формою і конструкцією основного креслення.Однак залежно від індивідуальних особливостей фігури величини розчинів виточок не можуть бути постійними так само, як і положення рельєфів. В кожному окремому випадку розчин виточки може змінюватися, рельєфи можуть незначно переміщатися.
Для отримання викрійки виробу з розглянутими рельєфами на папір переводять креслення основи полички і спинки прилеглого силуету. Намічають початок рельєфу на плечовому зрізі спинки на відстані, рівній відстані від горловини до виточки на поличці. На спинці плечову виточку переносять в рельєф. Зрівнюють залишилися ділянки плечових зрізів полички і спинки. Перевіряють лінії зрізів на пару (плечові зрізи горловини полички і спинки). Потім плечову виточки спинки з'єднують плавною лінією з кінцем виточки, розташованої на лінії талії. Продовжують цю лінію до низу виробу.
Аналогічно наносять лінії рельєфу на поличці. Для перегибистых фігур з великим бюстом в рельєфі від лінії талії до лінії стегон відкривають виточку, розчин якої дорівнює 1/2 розчину виточки на лінії талії (1,5 - 2 см). У цьому випадку необхідну ширину виробу по лінії стегон компенсують за рахунок розширення вироби зі сторони бокового зрізу полички.
Перш ніж розрізати лекало по лініях рельєфів, намічають контрольні знаки. Зрівнюють рельєфи по довжині; при цьому необхідно пам'ятати, що основні контрольні знаки, розташовані на лінії талії і вищій точці грудей, переміщати не слід.
Часткові лінії на бічних частинах полички і спинки розташовуються паралельно лініям середини переду і спинки. Незначне зміщення частковій нитки в бік бічного зрізу на бічній частині допускається.
На рис. 78 показані викрійки полички з рельєфами, що виходять від зрізу пройми. Лінія такого рельєфу злегка закруглена. У виробах на тонку фігуру лінії рельєфів закруглюють більш різко, у виробах на повну фігуру необхідні плавні переходи і нещільне прилягання по лініях грудей і талії. Якщо ж наблизити такі рельєфи до плечових зрізах, то візуально збільшиться довжина плеча (фігура як би розширюється в плечах).
На аркуш паперу переводять креслення основи полички і спинки прилеглого силуету, маючи на одній горизонталі лінію талії при замкнутій лінії пройми. Намічають точки на проймі, з яких будуть виходити рельєфи: вони повинні розташовуватися на одному рівні на поличці і спинці. Проводять лінію рельєфу на поличці від пройми до вищої точки грудей.Першу контрольну мітку ставлять на відстані 4 см від початку рельєфу, другу - на вищій точці грудей, а третю - на лінії талії. Наносять напрямок частковій нитки тканини на бічній частині полички паралельно лінії середини переду.Розрізають по новій лінії рельєфу поличку від низу до вищої точки грудей і далі до пройми. Верхню виточку від плечового зрізу закривають, витачками відкриється в новій лінії рельєфу.
Для побудови лінії рельєфу на спинці розчин виточки на лінії талії спинки ділять на три частини, 1/3 розчину переводять в середній шов спинки і будують нову лінію середини спинки. На відстані 9 - 11 см від нової лінії середини спинки відкладають залишилася величину розчину виточки на лінії талії. З середини виточки опускають перпендикуляр на лінію низу виробу. З'єднують плавною лінією намічену крапку на зрізі пройми з лівою стороною виточки на лінії талії і продовжують її вниз по перпендикуляру.
Від правої сторони виточки на лінії талії в бік пройми проводять лінію рельєфу, що не сполучиться з лівою стороною рельєфу на відстані 9 - 10 см від пройми. Потім зрівнюють лінії рельєфів, починаючи від лінії талії вгору і вниз. Потрібну довжину бічної частини додають з боку пройми і уточнюють лінію пройми. Наносять напрямок частковій нитки тканини на обох частинах спинки.
Вироби напівприлягаючого силуету підходять багатьом жінкам тонким, так і повним.Ступінь прилягання виробу до фігури і величина розширення вироби по низу залежать від особливостей фігури і напрямку моди.
Конструктивне моделювання виробів з рельєфами, що проходять від лінії пройми до лінії низу на поличці і спинці і утворюють відрізні бічні частини, наведено в двох варіантах.
  Варіант 1 - рельєф проходить від пройми на поличці, далі через виступаючу точку грудей до лінії низу. Рельєф поєднаний з верхньої вытачкой і вытачкой на лінії талії. Така конструкція полички найбільш рельєфно виявляє груди (см, рис. 78).
  Варіант 2 - рельєф проходить від пройми полички і далі йде по вертикалі до лінії низу.Рельєф не сполучається з верхньою вытачкой і вытачкой на лінії талії (рис. 79). Така конструкція більш плавно формує груди, і виріб має меншу приталеність. Цей рельєф не несе на собі повною конструктивною навантаження. Залишився розчин верхньої виточки можна прибрати в виточку від рельєфу до вищої точки грудей, замінити його посадкою або розташувати виточку в напрямку від зрізу горловини, якщо виробом передбачений великий комір з лацканами, які можуть приховати її.
Найбільш вдало розташування рельєфу, коли він відстоїть від вищої точки грудей на 7 - 8 див. Плавна лінія рельєфу в талії стосується лівої сторони виточки на лінії талії або відстоїть від середини переду на 12 див. Потім лінія рельєфу опускається вниз, відхиляючись від вертикалі на лінії стегон на 1 див. Якщо у виробі передбачено більш щільне прилягання до фігури, то в рельєфі по лінії талії розміщують виточку розчином 2 - 3 см. Цю величину вліво відкладають від рельєфу. Витачками, розташована в цьому рельєфі, не забезпечує щільного прилягання переду, тому не весь її переводять у розчин рельєф.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 2280 | Рейтинг: 0.0/0