Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

СПІДНИЦІ, РОЗШИРЕНІ ДОНИЗУ
Способи розширення спідниць по лінії низу дуже різноманітні: з допомогою складок, клинів, годэ, перенесення виточок від лінії талії на лінію низу, з допомогою крою по колу і т. д. В спідниці в колову складку розширений силует виходить, коли розширення складок становить 1,5 см і більше при будь-якій відстані між ними, тобто коли видима сторона складки приймає конусоподібну форму. При побудові спідниць з кількома зустрічними або односторонніми складками додатковим прийомом є розширення спідниці по лінії низу за рахунок часткового перенесення розчину виточок від лінії талії на лінію низу (рис.104).
Розширення спідниць може бути виконано за рахунок клинів по прямій або клинів годэ, до яких додається величина бажаного розширення від мінімального, рівного 6 см, і до максимального («полусолнце»). Розширення в спідниці з клинів починають від лінії стегон або трохи вище колін. Величина розширення по низу значною мірою обумовлена індивідуальністю фігури і гостротою силуэтного рішення.
Іноді розширенню спідниць по низу, отриманого за рахунок складок і клинів годэ, воліють розкрій по косій нитці. Спідниця, скроєна по косій нитці, облягає фігуру в області стегон без додаткових виточок або швів.
Викрійка для спідниці, розкроювати по косій нитці, показана на рис. 105. Таку спідницю моделюють на кресленні основи прямої спідниці методом перенесення виточок від лінії талії на лінію низу. Побудова починають з заднього полотнища спідниці (рис. 105, а). На викрійку прямої спідниці наносять лінії розрізу від лінії низу до кінця виточки. По нанесених лініях розрізають викрійку і закривають виточки, скалывая їх шпильками. На величину розчинів виточок розкриються розчини фалд по низу спідниці.
Переднє полотнище спідниці (рис. 105, б) при переміщенні виточок розрізають і розводять так, щоб його бічний зріз при накладенні деталей (див. штрихову лінію на рис. 105, а) був паралельний боковому зрізу заднього полотнища. Побудовані в такому положенні бічні зрізи будуть стрімкими і не порушать балансу вироби. Спідниця буде добре облягати фігуру в області стегон і красиво драпіруватися. Ця форма може бути використана і для розкрою спідниці по частковій нитки, тільки в цьому випадку необхідно компенсувати втрачену величину від заходу виточок при їх поєднанні (див. заштриховані ділянки на рис.105, а). Компенсацію виробляють за рахунок бічних зрізів. Другим варіантом без компенсації можна виробляти поєднання виточок по точках торкання їх в опуклих місць, а залишився розчин в області талії розподілити при посадці на корсаж.
Спідниця розширена таким способом, з'явиться основою для побудови деяких варіантів розширених спідниць: широкої спідниці зі складанням або складками по лінії талії та спідниці великого кльошу - «сонце».
Спідниця зі складками. Метод побудови цієї спідниці дуже простий: викрійку спідниці розрізають від низу до лінії талії по намічених лініях і розсовують частини на бажану ширину складок або збірок в запроектованих місцях (рис. 106).
Спідниця «сонце». У цій спідниці лінія середини переднього полотнища повинна бути розташована вздовж нитки основи, а боковий зріз - уздовж нитки утка. Середина 1/4 викрійки повинна проходити під кутом 45° (рис. 107 див. штрихову лінію). Інші сектори розподіляються рівномірно в кожній чверті кола. Побудована у такий спосіб спідниця найбільш точно відображає індивідуальні особливості фігури. В основі викрійки лежить лінія талії з її характерними особливостями, побудована на кресленні основи прямої спідниці; в цьому випадку форма лінії талії не збігається з колом, побудованим за допомогою циркуля.
Викрійка такої спідниці може бути використана для плісировки на конус (спідниця зі складками гофре).

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 4866 | Рейтинг: 0.0/0