Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ПРИПУСКИ, ЩО ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ КОНСТРУЮВАННІ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

Для побудови креслення конструкції виробу потрібно не тільки виміряти фігуру, але і вибрати необхідні припуски, так як одяг не скрізь однаково прилягає до тіла. Отже, кожне вимірювання вироби одно відповідного виміру на фігурі людини плюс припуск на вільне облягання. Виходячи з досвіду моделювання, припуски на вільне облягання необхідно брати мінімальні (тобто технічні), так як після побудови креслення основи починається процес конструктивного моделювання. При конструктивному моделюванні користуються припусками, створюють силует виробу, тобтоприпусками на декоративно-конструктивне оформлення. Принцип побудови основи стабільний і повинен відображати в розгортці форму поверхні фігури.
 

Під силуетом розуміють контур одягу, який характеризується ступенем прилягання виробу до фігури в області грудей, талії, стегон, а також висотою та шириною плечей, вироби шириною внизу.
 

Для виробів прямого силуету характерні припуски, що забезпечують однакову ширину виробу по лінії грудей, талії і стегон, тобто прямий силует близький до обрисами прямокутника м'якої чи жорсткої форми в залежності від напрямку моди.
 

Для виробів прилеглого силуету припуски на конструктивно-декоративне оформлення мінімальні. Вироби прилеглого силуету характеризуються щільним приляганням по талії, різним кроєм ліфа і формою спідниці від гранично вузькою до широкого покрою «сонце».
 

Вироби напівприлягаючого силуету займають проміжне положення між прямим і прилеглим силуетами з відносно невизначеним положенням лінії талії. Полуприлегающий силует повторює обриси фігури, не виявляючи її, і характеризується вертикальними лініями, як би ковзаючими по фігурі, завдяки незначній різниці між мірками обхватів грудей, талії і стегон.
 

  Розширений силует, або трапеція, характеризується щільним приляганням виробу по плечовому поясу і розширенням донизу. М'які каскадні фалди здебільшого розташовуються на спинці при конструктивному вирішенні виробу із застосуванням різних форм кокеток. Широке поширення силует трапеція отримав в народному одязі.
 

В табл. 4 наведено припуски на вільне облягання до полуобхвату грудей третього Пр III, талії Пт і стегон П6 для виробів з різним ступенем прилягання.
 


В табл. 5 наведено припуски до міркою обхвату плеча Проп, необхідні при побудові креслень рукавів.
 

 



Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 11935 | Рейтинг: 0.0/0