Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
ПОЕТАПНЕ ПОБУДОВА КРЕСЛЕННЯ ОСНОВИ ВИРОБУ
Всі креслення конструкцій будують без припусків на шви і підгин.
Креслення спинки. Рівень лінії талії. У лівому верхньому кутку аркуша паперу ставлять точку А (рис. 16), відповідну шийної точки фігури. Від крапки А вниз по вертикалі відкладають мірку довжини спини до талії з урахуванням виступу лопаток плюс припуск до цієї міркою (Дт.з + Пд.т.з) і ставлять крапку Т.
Ширина спинки. Вправо через точку Т проводять горизонтальну лінію і відкладають на ній мірку ширини спини плюс припуск до неї (Шс + Пш.з). Через отриману точку вгору проводять вертикальну лінію.
Ширина горловини спинки. Від крапки А вправо по горизонталі відкладають 1/2 мірки поперечного діаметра шиї плюс припуск до ширини горловини спинки (0,5 d.ш+Пш.р.с), або 1/3 мірки напівобхват шиї плюс 1 см (Сш : 3+1 см).
Глибина горловини спинки. Через отриману точку ширини горловини спинки проводять вертикальну лінію (рис. 17). Вгору від лінії талії на цій вертикалі відкладають відрізок, рівний міркою відстані від лінії талії ззаду до точки основи шиї, плюс припуск до цієї міркою (Дт.сІ+Пд.т.сІ). Отримана точка відповідає точки основи шиї (То.ш). Горловину спинки оформляють плавною лінією.
Для побудови плечового зрізу спинки креслять трикутник. Для цього від точки підстави шиї вниз відкладають відрізок, рівний мірок висоти плеча Вп. Через отриману точку вправо проводять горизонталь. На ній з центру до точки основи шиї роблять зарубку радіусом, рівним міркою ширини плечового ската Шп. Отримана точка П - плечова при закритій вытачке.
Рівень лінії лопаток. Від точки А (рис. 18) вниз по вертикалі відкладають відрізок, рівний 0,3 (Дт.з+Пд.т.з) і ставлять крапку Л. Вправо через точку Л проводять горизонтальну лінію - лінію лопаток.
Центр лопаток (точка Ц) розташована вправо по горизонталі від точки Л на відстані, рівному 0,5 (Шс+ Пш.з).
Якщо спинка з середнім швом, то від шийної точки А вправо відкладають величину, яка визначається за формулою ((Пк - ГтІ)/2) - 0,4 або 0,5 см, де Пк - положення корпусу; ГтІ - глибина талії перша.
На цю величину вправо переміщують лінію горловини спинки.
Витачками від плечового зрізу спинки. Нижню сторону трикутника, отриманого при побудові плечового зрізу, продовжують вправо на величину розчину виточки і посадки, запроектованої на плечовому зрізі спинки Ш = 13,3 + 2,5 + 0,5 = 16,3 див.
Отримана точка П1 - плечова з запроектованої вытачкой.
На плечовому зрізі на відстані від точки.ш, що дорівнює 1/4 або 1/3 його довжини, ставлять крапку і з'єднують її з точкою Ц (центром лопаток), продовжують лінію нагору на 1 см. Від верхнього кінця вниз відкладають довжину виточки, рівну 9 - 11 див. Розчин виточки дорівнює 2,5 див. Потім зрівнюють праву сторону виточки по лівій і з'єднують кінець правої сторони виточки з точкою П1. Отримують правий кінець плечового зрізу при відчинених вытачке. Плечову точку з розкритою вытачкой для спинки з середнім швом будують так само, як і для нерозрізної спинки.Розчин плечової виточки буде менше на величину різниці вимірів (Пк - ГтІ).
Лінія глибини пройми. Від шийної точки А вниз по вертикальній лінії відкладають відрізок, що дорівнює сумі мірки висоти пройми ззаду і припуску на свободу пройми по глибині (Ввр.з + Пг.тощо). Через отриману точку вправо проводять горизонтальну лінію, яка визначає глибину пройми (див. рис. 18).
Ширина пройми. По лінії глибини пройми (рис. 19) вправо від вертикалі, визначає ширину спинки, відкладають відрізок, рівний міркою передньо-заднього діаметра руки плюс припуск до ширини пройми (dп.з.р + Пш.тощо).
Нижню частину пройми оформляють дугами радіусів R1 і R2.
R1 = 0,55 Шпр - по спинці;
R2 = 0,45 Шпр - на поличці.
Пз - точка дотику дуги радіусом R1 з вертикаллю спинки (див. рис. 18 і 19), П6 - точка дотику дуги радіусом R2 з вертикаллю полички.
Креслення полички. Проводять горизонтальну лінію, відкладають на ній відрізок, рівний ширині полички, знайдений з попереднього розрахунку, і обмежують цей відрізок двома вертикальними лініями.
Шпол = Шг + (СгІІ - СгІ) + Пш.п, де Шпол - ширина полички;
Шг - ширина грудей;
СгІІ - напівобхват грудей другий;
СгІ - напівобхват грудей перший;
Пш.п - припуск до ширини полички по лінії грудей.
Лінію талії знижують на 1,5 см, як показано на рис. 20.
Ширина горловини полички. На горизонтальній лінії від правого вертикалі відкладають відрізок, що дорівнює ширині горловини полички, і через отриману точку вгору проводять вертикальну (штрихову) лінію. Ширину горловини полички визначають за формулами dш/2 + Пш.р.п або Сш/3 + Пш.р.п, де dш - поперечний діаметр шиї; Пш.р.п - припуск до ширини горловини полички; Сш - напівобхват шиї.
Точка основи шиї. Від лінії талії вгору по штрихової лінії відкладають відрізок, що дорівнює відстані від точки основи шиї до лінії талії спереду плюс припуск до цієї величини (Дт.п.I + Пд.т.п.I). Через отриману точку підстави шиї проводять вправо горизонтальну лінію.
Глибина горловини полички. Вниз від отриманої горизонтальної лінії на вертикалі (лінії середини полички) відкладають відрізок, рівний глибині горловини полички (0,45 Сш ).
Для оформлення лінії горловини з точки основи шиї і глибини горловини (рис. 21) проводять дуги радіусом, рівним 0,45 Сш. З точки перетину цих дуг тим же радіусом (R=0,45 Сш) проводять лінію горловини.
Плечова точка. Будують трикутник. Для цього від точки підстави шиї вниз по вертикалі відкладають різниця вимірювань Вп - (Вш.т - Вт.про.ш), де Вп - мірка висоти плеча; Вш.т - мірка висоти шийної точки; Вт.про.ш - мірка висоти точки основи шиї.
Через отриману точку вліво проводять горизонталь. На ній з центру до точки основи шиї роблять зарубку радіусом, рівним міркою ширини плечового ската Шп. Отримана точка - плечова.
Центр грудей визначається відстанню від лінії середини грудей, рівним міркою Цг (відстані між сосковыми точками) плюс припуск до цієї міркою, тобто Цг + Пц.р.
|
Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
|
Переглядів: 3910
| Рейтинг: 0.0/0 |
|