Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ПОБУДОВА КРЕСЛЕННЯ БАЗОВОЇ ЛЕКАЛА


Базові лекала сукні, побудовані на основі креслень спідниці і ліфа, чітко виявляють причини і місця неточностей суцільнокроєних конструкцій, побудованих розрахунковим шляхом. Деякі особливості фігури (постава та ін) вимірами не передбачені, в конструкції виходять довільно, іноді на шкоду хорошої посадки виробу. На рис. 52, а, б легко простежуються особливості виробу двох крайніх повнот при суміщенні спідниці з ліфом в найбільш виступаючих точках.
Основні правила побудови суцільнокроєних конструкцій від основи ліфа і спідниці (основи 1) поширюються на будь-яку полнотную групу. Побудова починається з деталей спинки і проводиться в такій послідовності.
1. На аркуші паперу проводять вертикальну лінію і прикладають до неї лекала ліфа спинки і заднього полотнища спідниці, поєднавши їх по лінії талії зі сторони бокового зрізу. Від бічного зрізу до середини спинки відкриється витачками (заштрихована область на кресленні).
2. Лінію ширини спинки і лінію талії продовжують вправо. Обидві ці лінії перпендикулярні лінії середини спинки.
3. Проводять вертикальну допоміжну лінію ГО 1.
4. Лекало переду ліфа укладають так, щоб лінія середини переду була перпендикулярна лінії ширини грудей, і продовжують лінію середини переду вниз.
5. Поєднують лекала переднього полотнища спідниці і переду ліфа по лінії талії в області бокового зрізу.
Потім сполучають середини переду ліфа і переднього полотнища спідниці. Так як довжина лінії талії ліфа менше, ніж довжина лінії талії спідниці, то на спідниці навпаки виточки ліфа відкриється розчин для рельєфу (див. штрихові лінії).
В області другий виточки спідниця трохи зайде на ліф (цей дефект зникає в цельнокроеном сукні крою «принцес»).
На кресленні виробу 4-й повноти (див. рис. 52, б) при поєднанні деталей спідниця виявиться ширше ліфа. Це пов'язано з великим обсягом стегон порівняно з фігурою 1-й повноти. Для суцільнокрійного вироби зрізи ліфа і спідниці по лінії талії необхідно зрівняти.Це роблять таким чином: спинку розрізають в напрямку від лінії талії до проймі і розводять на величину другий виточки спідниці. Бічний зріз спинки і пройма займуть нове положення (див. штрихову лінію).
На поличці в області талії також відкриється витачками (наслідок великої різниці вимірів по лінії стегон на фігурах 4-й повноти).
Заштриховані ділянки на кресленнях виробів 1-ї та 4-ї повнот в області талії виявляють величину, на яку необхідно подовжити бічні зрізи при побудові суцільнокроєних конструкцій за розрахунками. Якщо цього не зробити, то в готових виробах, особливо в сукні-сорочки (якщо його вдягають з поясом), спинка і перед провисають, а боки вздергиваются. Цього недоліку можна уникнути введенням швів посередині спинки і полички або введенням рельєфу, що проходить через виступаючу точку грудей.
Щоб отримати креслення базової лекала в остаточному вигляді, закривають заштриховані ділянки на лінії талії, поєднуючи спідницю з поличкою та спинкою відповідно по середній лінії переду і спинки (див. рис. 52, в, г).
В результаті в виробі 1-й повноти лінія середини спинки зміститься вліво, в виробі 4-й повноти лінія середини спинки також зміститься вліво, а лінія середини полички - вправо.
Креслення базової лекала обведений жирними лініями, штриховою лінією позначено бічний зріз вироби напівприлягаючого силуету, тонкої - прямого силуету.
Креслення, побудовані шляхом поєднання двох самостійних одиниць - ліфа і спідниці, можуть широко варіюватися в будь-яких силуетних рішеннях різних покроїв.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 2204 | Рейтинг: 5.0/1