Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

КОНСТРУКТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕЛЕРИН
Пелерини широко поширені в сучасному одязі. Вони бувають різної довжини і ширини, орними і замкнутими. В залежності від форми і використовуваної тканини вони застосовуються як самостійна одяг і разом з тим можуть бути доповненнями до відкритих виробів як повсякденних, так і ошатним.
У даній главі показано побудова креслень пелерин різної довжини, щільності прилягання, знімні і цілокроєні з ліфом для виробів різного асортименту.
На основі креслення маленької пелерини (рис. 112) можна побудувати креслення пелерини зі складками біля шиї, комір-дармовіс зі складками, укладеними у горловини, та інші види пелерин.

МАЛЕНЬКА ПЕЛЕРИНА

Маленьку прилеглу дармовіс (рис. 112) можна побудувати на основі креслення ліфа з рукавами покрою реглан або ліфа з суцільнокроєними рукавами і ластовицею.
Рукава покрою реглан прикладають до проймі так, щоб відстань між однойменними точками Пз і П6 було одно 1,5 - 3 см. У верхній частині пелерина повторює контур рукава.Довжина пелерини індивідуальна для кожної фігури, в середньому вона дорівнює 2/3 мірки довжини спини до лінії талії. Лінію низу оформляють плавною кривою. Горловину оформляють за бажанням - коміром, каптуром або без коміра з вирізом будь-якої форми.

ПЕЛЕРИНИ ФАНТАЗІ НА ПРИТАЧНОМУ ПОЯСІ
Дві пелерини фантазі «сонце» і «крильце» будуються на кресленні основи маленької пелерини способом розведення деталі на певних ділянках до отримання повного кола (рис.113). Для кріплення на ліфі драпіруються (отлетных) частин пелерини будують бретелі (приховані або видимі) на основі креслення полички і спинки.
Пелерина «сонце». Викрійки полички і спинки розкладають так, як показано на рис. 113.На лінії талії будують пояса. Виточки на поясі закривають. Лінії вирізу горловини і прихованої бретелі наносять, починаючи від пояса полички. Середню частину спинки (вона ж задня бретель) кроять разом з поясом. Плечові ділянки бретелей сточують, горловину разом з драпірується частиною пелерини обробляють руликом до переднього пояса.Спереду дармовіс з невидимою частиною бретелі сточують до складочки (заштрихований ділянку на рис. 113). Складочка включає в себе частину розчину верхньої виточки.Пояси по бічних зрізах сточують, а спереду застібають на гудзики. Ширина пояса в готовому вигляді 10 див.
Пелерина «крильце» (рис. 114). Крильце - це частина півкола, відрізана по лініях бретелей (середина кола - лінія середини полички і спинки). Лінії бретелі і пояси для цієї пелерини на основне креслення наносять такі ж, як і для пелерини «сонечко». Драпіруються частини пелерини (крильця) з двох сторін по спинці і по переду приточують до видимих бретелям.Спереду бретелі з'єднують встик і приточують до пояса. Середина переднього пояса ціла, пояс ззаду зав'язується бантом. Бретелі не доходять до середини спини на ширину вузла (приблизно 2 - 3 см з кожного боку від центру).

ДОВГІ ПЕЛЕРИНИ

Довга пелерина вимагає іншого підходу в конструюванні. Вона повинна бути зручною, але при цьому не повинна збільшувати обсяг фігури. Зорове сприйняття ширини виробу в значній мірі залежить від ширини плечового пояса, тому при створенні конструкцій довгих пелерин бажано плечовий пояс не збільшувати. У кресленнях представлені два варіанти довгих пелерин, побудованих на основі ліфа з втачним двухшовным рукавом: прямий пелерини з бочком і пелерини, розширеної донизу, вгорі на кокетці.
  Пряма пелерина з бочком. Основним методом побудови креслення пелерини є поєднання рукава з проймою в точках дотику П3 і П6 (рис. 115), а напрям бічних швів відповідає напрямку середнього шва відповідних половинок рукава. Поличка і спинка пелерини у верхній частині, відповідають деталям полички і спинки креслення основи з невеликими змінами. У поличці подовжена пройма за рахунок зменшення розчину верхньої виточки. На спинці точка П3 на 1,5 - 2 см відведена вправо. Від точок Пз і П6 з незначним розширенням донизу проведені прямі лінії швів.
Бочок побудований на основі двухшовного рукава, складеного у верхній частині по середньому шву.
Від точок Зв' і П6' проведені прямі лінії швів паралельно середнім лініях швів рукава. На окате рукава на рівній відстані від середини закладені короткі виточки для оформлення бочка у верхній частині за рахунок довжини оката рукава. Точки Зв' і П6' можуть бути перенесені на 1,5 - 2 см від колишніх точок для забезпечення свободи руху.
  Пелерина, розширена донизу (рис. 116). Пелерина на кокетці у верхній частині побудована на основі пелерини з бочком. Бочок від вищої точки ділять навпіл і кожну половину приєднують до поличці і спинці. По нанесеним на викрійці лініях від полички і спинки відрізані кокетки. Виточки на кокетках закриті. Залишився розчин верхньої виточки на основній деталі полички частково переведений вниз для розширення, а частково замінений складочкой (див. заштрихований ділянка). Донизу пелерина розширено способом розведення деталей за ділянками, показаним на рис. 116.
Розширення по низу може бути від кола до повного.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 2259 | Рейтинг: 0.0/0