Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

КОМІРИ ДЛЯ ГОРЛОВИНИ V-ПОДІБНОЇ ФОРМИ
Горловина, вирізана спереду кутом, називається V-образної. Побудова коміра ведеться за принципом, описаним вище, але з додатковим етапом, на якому визначається довжина вирізу горловини V-подібної форми. Побудова стійки до такого коміру залишається без змін. Зважаючи на те, що подовжується горловина, доцільно подовжити і комір по лінії втачіванія його в горловину замість скорочення його по лінії відльоту. Ефект від подовження на величину, рівну скорочення, такий же.Тому автори пропонують користуватися останнім варіантом як більш доцільним при побудові комірів цієї групи. Якщо ж довжина горловини виявиться менше планованого зменшення коміра по відльоту, то одночасно з подовженням горловини, коміра проводиться часткове скорочення його по відльоту. Скорочення піддається весь ділянку в районі променя 5'. Подовження починається від променя 4' повністю або частково в залежності від довжини горловини і потім порівну в трьох інших променях, розташованих на поличці.
Лінія плеча і в цій групі комірів залишається без змін і є основною лінією побудови.
Для V-образного вирізу горловини будують чотири основних типи коміра.
1. Притачные коміри мають різну ширину, форму і відстань від шиї. Застосовуються у виробах, цільнокроєна посередині переду і з застібкою. В комірцях такої форми видно шов з'єднання його з поличкою у краю борта (раскеп), який необхідно замаскувати або художньо оформити.
2. Коміри, цілокроєні з поличкою (комір шаллю і апаш), як правило, крояться вузькими при центральною бортовою застібці вироби. Вони мають шов посередині спинки. Широкий комір такого конструктивного виконання не рекомендується через укороченого краю коміра по відльоту, який може сильно затягнути відліт і спотворити задуману форму коміра.
3. Коміри з вилогами з двох частин застосовуються в костюмах, сукні-пальто, робочого одягу та одягу інших видів. Вони мають гарну посадку на фігурі, але трудомісткі в процесі обробки.
4. Комбінованим називається такий комір, який з боку полички має нижній комір, а зверху накривається подборта, суцільнокроєні з коміром. Вони мають вигляд шальки. Такі коміри найчастіше кроять по косому напрямку нитки тканини. Вони служать обробкою в одязі, мають гарний вигляд і хорошу посадку.
  Притачные коміри. Принцип побудови притачний комірів різних форм ідентичний. Різниця полягає у виборі величин, на які подовжуються коміри по лінії втачіванія у горловину і коротшають по лінії відльоту.
Більшого скорочення з трьох наведених нижче варіантів воротніков (рис. 94) схильний маленький комір, так як горловина, у яку він втачивается, подовжується по відльоту менше планованого скорочення. Величина скорочення кожного переднього променя ділиться порівну, тобто на 0,75 см комір подовжується по лінії горловини і на 0,75 см скорочується по відльоту. Комір по променю 4' подовжується на 0.5 см і скорочується по відльоту на 1 див.
  Варіант 1. Маленький комір при невеликому поглибленні горловини (рис. 94, а). Ширина коміра дорівнює 2.5 поділу (7,5 см); висота стійки - 1 поділом (3 см); відстань від шиї 0,5 поділки (1,5 см).
Комір подовжують по лінії втачіванія в горловину з чотирьох променів і скорочують по лінії відльоту по променям 4' б'.
  Варіант 2. Великий комір з прямими або гострими кінцями при зниженій горловині (рис. 94, б). Ширина коміра дорівнює 3 поділів (9 см); висота стійки - 1 поділом (3 см); відстань від шиї - 1 поділом (3 см).
Комір подовжують по лінії втачіванія в горловину з чотирьох променів і скорочують по 4'-му променю частково (0,75 см) і 5'-му повністю (1,5 см).
  Варіант 3. Комір типу шальки при зниженій горловині і зміщеною бортовою застібці (рис.94, в). Ширина коміра дорівнює 3,5 поділу (10,5 см); висота стійки - 2 поділів (6 см); відстань від шиї - 1 поділом (3 см).
Комір подовжують по чотирьох променів, скорочують по променю 4' на величину 0,5 см і променю 5' повністю (1,5 см).
  Комір-шалька, апаш і з раскепами. Між побудовою креслень комірів втачного і суцільнокрійного V-подібної форми вирізу горловини існує велика різниця. У втачного коміра лінія втачіванія в горловину коротше лінії відльоту, тоді як у суцільнокрійного коміра довжина лінії відльоту дорівнює довжині внутрішнього зрізу коміра (рис. 95, а) на ділянці від лінії талії до променя 2. При побудові креслення коміра-шальки необхідно пам'ятати ще одну важливу умову: якщо лінія горловини відстоїть від шиї на якусь величину ГГ1 (рис.95, б), то на таку ж величину ТТ1 вона буде відходити від точки Т перетину лінії талії до лінії середини переду (див. штрихові лінії на рис. 95, б). При правильно побудованому комірі ця лінія повинна проходити через точку Т. Для цього необхідно по лінії плеча розрізати і розгорнути комір так, щоб його внутрішній зріз перебував у лінії талії в точці Т, а при застібці вироби спереду біля краю борта в точці Т2 (рис. 95, в). Кут розведення коміра у лінії плеча буде збільшуватися від збільшення ширини полузаноса (рис. 95, б, в).
Конічні кола можуть бути також використані при побудові комірів шалевого типу. Після визначення положення кінця коміра приступають до побудови стійки. Ширина її від лінії середини коміра до лінії плеча постійна, і тільки після лінії плеча ширина стійки, як і ширина видимої частини коміра, починає звужуватися до кінця коміра.
Побудований таким способом комір з'єднують з поличкою в точки основи шиї і в точці Т або Т2 (див. рис. 95, б, в). У проміжку між поличкою і коміром на кресленні з'являється зазор - витачками (рис. 96) . У виробах зі зміщеною бортовою застібкою цю виточку обов'язково сточують для додання вирізу горловини злегка зігнутої форми. В комірах з раскепами цю виточку розміщують між коміром і лацканом.


На рис. 96, 97 та 98 показано відповідно поетапне побудова коміра-шальки, апаш і коміра з раскепами.
  Комір - шалька, цільнокроєна з поличкою (див. рис. 96). Ширина коміра дорівнює 2,5 поділу (7,5 см); висота стійки - 1 поділом (3 см). Комір побудований на основі креслення звичайної круглої горловини.
  Комір апаш (див. рис. 97). Ширина коміра дорівнює 2 поділів (6 см); висота стійки - 1 поділом (3 см); відстає від шиї на 0,5 поділки (1,5 см).
Комір з раскепами (див. рис. 98). Ширина коміра дорівнює 4 поділів (12 см); висота стійки - 1 поділом (3 см); відстає від шиї на 0,5 поділки (1,5 см).

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 3565 | Рейтинг: 0.0/0