Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Все про шиття
КОМІРИ ДЛЯ ГОРЛОВИНИ КРУГЛОЇ ФОРМИ
Коміри на круглій стійці з різною застібкою. Всі три типи розглянутих вище комірів є основою для побудови комірів різної форми, вони визначають стиль сукні і характер застібки.
Для виробів з застібками спереду більше всього підходить комір зі стійкою ззаду. Це обумовлено конфігурацією шиї людини, піднятою ззаду і опущеною спереду. Виробу із застібкою ззаду можуть виглядати цілком закінченими без комірів..
У виробах із застібкою ззаду коміри можуть бути трьох основних типів, побудовані вище.
У виробах із застібкою ззаду комір може мати застібку встик (рис. 88, а) або половинки коміра можуть заходити одна за одну, утворюючи круглу стійку (рис. 88, б).
Комір з круглої стійкою може складатися з двох половинок (рис. 88, в). У такому конструктивному виконанні він може бути відкладним спереду і ззаду, якщо передбачений захід кінців коміра один на одного, або відкладним спереду. Форма відльоту отложного коміра з двох половинок може бути різною, а стійка до кінців коміра зводиться на немає.
Від того, на скільки комір відстоїть від шиї, залежить стиль сукні. Прилеглі до шиї коміри застосовують головним чином в повсякденних службових сукнях. Відстаючі від шиї коміри застосовуються у виробах з ошатною тканини або у вечірніх сукнях.
Форма крою виробу і його призначення визначають висоту стійки. У свою чергу висота стійки залежить від ширини коміра і від величини відведення його від шиї. Висота стійки не може бути більше подвоєної величини відведення коміра від шиї, якщо навіть дозволяє ширина коміра.
Коміри на стійці ззаду з різним відставанням від шиї. В залежності від ширини коміра, висоти стійки і відстані від шиї круглі коміри можуть бути дуже різноманітні (рис. 89).
Коміри бувають дуже маленькі і дуже великі залежно від призначення виробу і застосованої тканини. Форма таких комірів вимагає випрямлення лінії відльоту. Величина, на яку необхідно випрямити комір по лінії відльоту, що дорівнює різниці між довжиною лінії відльоту і довжиною дуги кола, віддаленій від лінії відльоту на одну поділку. На рис. 90 і 91 наведено два варіанти таких комірів різного призначення.
Варіант 1. Маленький комір з не дуже щільним приляганням до шиї, втачанный в звичайну круглу горловину (рис. 90, а). Ширина коміра дорівнює 1,5 поділу (4,5 см), висота стійки - 2,25 см, комір відстає від шиї на 1,5 см.
Комір спочатку випрямляють по лінії (рис. 90, б) відльоту на величину, що дорівнює різниці між довжиною лінії відльоту і довжиною дуги кола, проведеною на відстані від лінії відльоту, рівній половині ширини коміра. Потім будують стійку (рис. 90, в).
Для збільшення висоти стійки і наближення її до шиї з боку спини додатково випрямляють лінію відльоту коміра у променя 5'.
Форма кінців коміра може бути різною, як показано на рис. 90. Такий комір буде виглядати однаково як застебнутий на верхню гудзик, так і розстебнутий. У цьому положенні його утримують укорочений відліт і стійка.
Варіант 2. Комір для великого декольте з круглої лінією горловини (рис. 91, а). Ширина коміра дорівнює 2,5 поділу (7,5 см), висота стійки - 2 поділів (6 см), комір відстає від шиї на 3,5 поділу (10,5 см) .
На рис. 91, а показано зменшення довжини лінії відльоту коміра на величину, що дорівнює різниці між довжиною лінії відльоту і дугою кола (див. штрихову лінію), відступає від лінії відльоту на одну поділку (3 см).
При випрямленні коміра по лінії відльоту відбудеться викривлення зрізів коміра. Їх необхідно вирівняти до побудови стійки (як на кресленні), а потім продовжити побудову стійки (рис.91, б, в).
Щоб уникнути розтягування вирізу горловини плаття такі великі коміри при випрямленні відльоту по лінії втачіванія в горловину трохи вкорочують.
Коміри, прилеглі до шиї, на цельнокроеной стійці. Коміри з цельнокроеной або притачной стійкою, втачанной в круглу горловину, надають одязі спортивний характер. Вони є деталями функціональних виробів для повсякденної шкарпетки (сукні, блузки, блузони).Коміри такої форми ефектно виглядають і в вечірніх туалетах на жінках спортивної статури.Правильне конструктивне рішення комірів дозволяє їм виглядати як при застебнутому, так і при розстебнутій горловині. Цей ефект досягається правильним співвідношенням ширини коміра і стійки (3: 2).Стандартна ширина коміра такого конструктивного рішення дорівнює 1,5 поділу (4,5 см) при висоті стійки, рівної 1 поділом (3 см). Крім того, комір по відльоту ззаду випрямляють на 0,5 см більше, ніж у звичайних круглих відкладних комірах; випрямлення по лінії відльоту становить 2 см в промені 5' і по 1,5 см в інших чотирьох.
Побудова коміра з цельнокроеной стійкою ведуть на базі креслення основи коміра з круглої стійкою. Додатковими прийомами побудови є: випрямлення коміра по променю 5', подовження стійки спереду на ширину полузаноса (2,5 - 4 см); оформлення кінців коміра.
Перед побудовою втачного коміра з цельнокроеной стійкою задаються його розмірами: ширина коміра дорівнює 1,5 поділу (4,5 см); висота стійки - 1 поділом (3 см); ширина полузаноса - 3 див.
Нижче наведена послідовність побудови такого коміра.
1. Визначають ширину коміра на кресленні по колах (рис. 92, а).
2. Відзначають місця і величину зменшення коміра по відльоту з п'яти променів (рис. 92, б).
3. Випрямляють комір по лінії відльоту (рис. 92, в).
4. Вирівнюють лінію відльоту і лінію втачіванія коміра в горловину. Переводять випрямлений комір на чистий аркуш.
5. Будують круглу стійку (рис. 92, г).
6. Подовжують стійку спереду.
7. Оформляють кінці коміра.
В процесі випрямлення коміра лінії відльоту і горловини викривляються. Перед побудовою стійки їх необхідно вирівняти. Побудова стійки ведуть за основним креслення коміра з круглої стійкою, описаного вище, і починають з восставления перпендикуляра до нової лінії середини коміра; в цей момент, необхідно стежити за шириною коміра і висотою стійки, передбаченими попереднім розрахунком.
Подовження стійки спереду на ширину полузаноса ведуть по лінії втачіванія коміра в горловину, починаючи від точки А (див. рис. 92, г) і продовжуючи цю лінію вправо. На відстані 0,7 см від лінії середини переду на лінії стійки ставлять точку А1. Кінець стійки оформляють плавною лінією, що з'єднує точки А і А1. Для оформлення кінця коміра через точку А1 проводять лінію паралельно лінії АВ, потім точку В1 в кінці коміра з'єднують плавною кривою з точкою на перетині лінії плеча з лінією відльоту коміра.
Коміри з притачной стійкою. Комір з притачной стійкою в жіночому одязі запозичений з чоловічого одягу. Побудова такого коміра ведеться в три етапи: побудова стійки; побудова коміра на основі стійки; з'єднання стійки з коміром.
Стійка може бути самостійною деталлю в одязі або невидимою складовою частиною коміра. Як самостійна деталь вона має й інше конструктивне рішення. Від лінії горловини вправо проводять додаткову дугу кола, віддалену від горловини на одну поділку (3 см). Це необхідно для того, щоб лінія втачіванія стійки у горловину і лінія горловини були єдиною лінією, а звідси - точне сполучення і добре сидить комір. По лінії зовнішнього зрізу стійки викрійку розрізають і розводять на величину, яка забезпечує відставання стійки від шиї.
Таким чином, довжина лінії горловини і довжина лінії втачіванія стійки в горловину при побудові всіх комірів не змінюється, а піддається зміні тільки зовнішній зріз стійки. Висота стійки як самостійного коміра може бути різною. Збільшити висоту такої стійки можна за рахунок розширення горловини на бажану величину. Висота стійки для стандартної горловини дорівнює 1 поділом (3 см).
|
Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
|
Переглядів: 3883
| Рейтинг: 0.0/0 |
|