Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу

ФУНКЦІОНАЛЬНІ РУКАВА
Функціональні рукава від звичайних відрізняються своїм призначенням, а не конструктивними особливостями, вони забезпечують динаміку і зручність в експлуатації у відповідності з їх призначенням. Однак форма функціональних деталей і її зміна в значній мірі залежать від напрямку моди. До функціональних виробів належать вироби напівприлягаючого силуету з мінімальним приляганням в області талії, прямі сукні-сорочки або вироби з наповненням у верхній частині, відрізні по лінії талії. Рукава в таких виробах ширше звичайних, а головка нижче, вони вимагають іншої пройми.Побудова функціональних виробів і рукавів починається з побудови креслення основи виробу відповідного крою, в який вносять необхідні доповнення і зміни.
Функціональні рукави мають вигляд правильно втачанных рукавів тільки при положенні руки на стегна і трохи зігнутою в лікті. При опущеній руці у суворо вертикальному положенні спостерігаються заломи в нижній частині оката, спрямовані до центру, які утворюються як наслідок укороченого оката.
Зниження висоти оката і розширення рукава мають тісний взаємозв'язок. Зниження висоти оката завжди становить 1/2 припуску до ширини рукава. Межею висоти оката в рукавах такої форми є величина, що дорівнює ширині пройми, менше якої висота оката не повинна бути, інакше рукав переходить в іншу конструктивну групу. Таким чином, припуск до ширини рукава дорівнює Вок - Шпр, де Вок - висота оката на кресленні основи; Шпр - ширина пройми на кресленні основи.
Величина зниження оката дорівнює (Вок - Шпр)/2.
 

Для побудови викрійки функціонального рукава на чистий аркуш паперу переводять викрійку основного напівприлягаючого рукава. Розширюють рукав по лінії Р1Р2 (рис. 44, а), отримують нові точки Р1 і Р2'. Потім зменшують висоту оката, намічаючи нове положення вищої точки оката (точка О1). ГО 1 = 0,5 Р'1Р1 = 0,5 Р2Р'2.
Точки П3 і П6 з'єднують з точками Р1 і Р2'. З середини отриманих відрізків в сторону рукава восставляют перпендикуляри до перетину з лінією ширини рукава. З боку ліктьової частини оката рукава на отриманому перпендикулярі відкладають 1/3 його довжини, з боку передньої частини оката - 1/2 довжини перпендикуляра.
Нову лінію оката рукава проводять через точку Р1', крапку на перпендикулярі до відрізку Р1'П3, точки П3, О1, П6, крапку на перпендикулярі до відрізку П2'П6 і точку Р2'.
При побудові функціональних рукавів положення лінії ПЗП6 залишається постійним незалежно від пониження оката. При максимальному розширенні рукава точки П3 і П6 (рис. 44, 6) переміщаються по лінії ПЗП6 в бік розширення на 1/2 або 1/3 величини зниження висоти оката. ПЗП4 = П6П5 = 1/2 ГО 1.
Модернізацію пройми для функціонального рукава починають з подовження плечового зрізу, поглиблення пройми і розширення вироби на рівні вимірювання ширини під проймою.Величини, на які змінюються ці ділянки, пропорційні зміни рукави і знаходяться в такій залежності.
1. Подовження плечового зрізу і розширення під проймою рівні по 1/4 розширення рукава з одного боку, т. е. по 1/4 Р1'Р1 (див. рис. 44) (припуск на половині ширини рукава дорівнює 3 см, тому подовження плечового зрізу полички і спинки буде дорівнює 0,75 см).
2. Поглиблення пройми складе 3/4 Р1'Р1 (пройма поглибиться на 2,25 см).
3. Розширення пройми полички і спинки на рівні точок Пз і П4 буде дорівнює величині розширення рукава на рівні однойменних точок і складе по 1/4 ГО 1.
Для побудови нової пройми беруть викрійки рукава полички і спинки відповідного покрою (прямого, напівприлягаючого або прилеглого) і вносять у них всі описані вище зміни.Стежать, щоб при поглибленні пройми не звузити виріб під проймою. Для цього з точки, отриманої після розширення полички і спинки на початковій лінії побудови, опускають перпендикуляр і відкладають величину поглиблення пройми. Через отримані точки проводять лінії бічних зрізів, паралельні початковим. Перевіряють зрізи на пару, орієнтуючись на лінію талії.
 

Нижню частину пройми оформляють по рукаву, поєднуючи однойменні точки Пз і П6 рукави і пройми (рис. 45). Верхню частину пройми від точок Пз і П6 з'єднують плавною кривою з новою точкою на плечовому зрізі, використовуючи при цьому фігурне лекало.
У функціональних виробах, крім модернізації пройми полички, необхідно провести її подовження над точкою П6 (рис. 46, а).
Пройму подовжують за рахунок часткового зменшення розчину верхньої виточки.Величина розчину виточки дорівнює 1,5 - 2 див. На цю величину розширюють окат рукава методом розведення, якщо в ньому була прибрана вся посадка.
Залишився на поличці розчин виточки може бути переведений в будь зріз. При переміщенні виточки в бічний зріз довжина її від центру грудей зменшується на 1,5 - 2,5 см. На рис. 46, б показана форма полички після модернізації пройми і переміщення верхньої виточки в бічний зріз.
Пройму подовжують для поліпшення динаміки руки і зорового випрямлення лінії пройми по відношенню до лінії обхвату грудей.
Цей конструктивний прийом буде застосовано при побудові рукава покрою реглан і суцільнокрійного рукава.

Категорія: Розкрій, моделювання жіночого легкого одягу | Додано: (27.03.2016)
Переглядів: 1745 | Рейтинг: 0.0/0