Статистика
Онлайн всього: 3 Гостей: 3 Користувачів: 0
|
Все про шиття
Звідки джинси пішли?
Зупинимося на вулиці і подивимося. Можна посперечатися, що з десяти людей, що пройшли мимо, п'ятеро будуть в джинсах. В школі, на спортмайданчику, в турпоході, навіть у музеї і театрі — всюди джинси, джинси. А звідки вони до нас прийшли? З Америки. А якщо точніше? Кажуть, діло було так.
Кравець Леві Страусс, який емігрував до США з Німеччини, в 1850 році в Сан-Франциско пошив на замовлення якогось золотошукача зручні робочі штани. Тканина вибрали особливо міцну, яка йшла для технічних цілей — пошиття наметів і чохлів. Проводилася вона у Франції, в провінції Ні і називалася "Денім" (що в перекладі з французької означає "Ні"). Французької тканиною торгували в Італії. Саме звідти, з порту Генуя і вирушали партії матеріалу за океан. На упаковці написано "Genas", тобто — Генуя. За океаном це назва читалося на англійський манер — "джинс".Так стали називати і тканина, а потім і зшиті з неї вироби.
Штани і куртки користувалися постійним попитом у фермерів, ковбоїв, лісорубів, золотошукачів і незабаром широко поширилися по всьому Американському континенту. А потім з'явилися і в Європі зі своїм новим назвою, в якому вже важко вгадати ім'я європейського міста Генуя.
А ось для того щоб на брюках заблищали заклепки, треба було ще двадцять років. У 1870 році знову-таки золотошукач поскаржився, що дуже рвуться кишені, не витримуючи вантажу інструментів, а то й ваги самородка. Знайшли вихід, поставивши кишені на заклепки від кінської збруї.
Великої популярності джинсів вже в нашому столітті сприяло розвиток кіно: у багатьох голлівудських фільмах-бойовиках діють улюблені публікою кінозірки у звичній джинсовому одязі.
"Ливайсы" — так ще називають в Америці, так тепер і у нас, джинсові брюки і куртки (по імені фірми "Леві Страусс") і нині в моді і в ціні.
Опубліковано журналі "Ватра" за квітень 1993 року.
|
Категорія: Різне | Додано: (26.09.2017)
|
Переглядів: 493
| Рейтинг: 0.0/0 |
|