Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Зшити російську сорочку своїми руками? Легко!

Як зшити народну сорочку, таку, як носили в селах наші предки? Таке запитання все частіше і частіше став цікавити користувачів інтернету. І в цьому немає нічого дивного. Адже відродження традицій в народному костюмі є важливою складовою для збереження спадщини предків, збереження унікальної культури будь-якого народу.

Сайт Самошвейка з особливим трепетом ставиться до відродження не тільки народних традицій, але і крою з шиттям в народному стилі.Згадаймо, хоча б, сапожковский крійІ сьогодні автор Наталія ділиться особистим досвідом по розкрою і пошиття народної сорочки в російському стилі. Далі розповідь від першої особи.

У мене немає особливих навичок шиття, я не закінчувала курси крою та шиття, але пошити російськусорочку в народному стилі чоловікові для мене не становило ніякої складності.

Потрібно всього 4 мірки: обхват в самому широкому місці (в моєму випадку був обхват животачоловіка), довжина сорочки, довжина рукава, ширина горловини. В залежності від комплекції «моделі» буде потрібно різну кількість тканини. Мій чоловік великий, тому я придбала 2,5 метра попліну (на всякий випадок із запасом). Зазвичай беруть 2 довжини. Ще потрібно тасьма: широка – приблизно 5 метрів і вузька – метра 2.

Викрійка російської сорочки

Складаємо тканину, відміряє довжину і вирізаємо. На згині відзначаємо середину і вирізаємо горловину. Вона може бути трохи завузька, адже буде ще розріз (як на картинці). За таким же принципом вирізаємо рукави, зауживая їх до манжету.

викрійка російської сорочки

Як зшити російську сорочку

Сметываем зрізи і міряємо. Ластовицею робити не обов'язково, але іноді сорочка негарно тягне пахвами, у цьому випадку, щоб надати естетичний вигляд, краще трохи заморочити. Ластки – ромб, довжина сторони залежить від довжини виробу, я робила 10 див. Якщо на примірці все пройшло відмінно – сострачиваем шви, залишаючи з боків розрізи приблизно 5-7 див. Виріз на горловині я обстрачивала косою бейко, але можна просто обстрочить зигзагом.

У російській сорочці для чоловіка я зробила комір-стійку. Як виявилося, боятися цього словосполучення зовсім не потрібно, виявилося, що це зовсім не складно. Вимірюємо по колу довжину горловини + 1,5 див. на шви. На тканини малюємо прямокутник отриманої довжини, злегка піднімаючи (закруглений) кінці, ширина прямокутника – 2 ширини широкої тасьми+1,5-2 см на шви.Ущільнювати комір не обов'язково, так як тасьма досить щільна і самостійно буде тримати форму.Сострачиваем комір, пришиваємо його до горловини. Я робила 2 шва : основний – пристрочила комір,другий – підігнула отриманий край і пристрочила його до основного полотна. Се, залишилося тільки прикрасити сорочку.

російська сорочка

Широку тасьму пришиваємо на комір і по боках від вирізу, їй же оформляємо манжети, вузька тасьма йде на оформлення подолу, нижнього краю сорочки. Пояс я теж зробила з широкої тасьми, просто пришила до зворотному боці тканину і оформила бахромою. Свою сорочку я потім носила в ательє, щоб мені оформили шнурівку (потрібно спеціальне пристосування), але можна просто пришити гудзик в тон тасьми.

Сподіваюся, вам допоможе мій досвід. Моєму чоловікові моя робота дуже сподобалася.



Категорія: Різне | Додано: (20.08.2016)
Переглядів: 1548 | Рейтинг: 0.0/0