Після розкрою і примірки тренча необхідно зміцнити деякі деталі, щоб тримали форму і не розтягувалися в процесі носіння.
Я для своєї джинсової тканини скористаюся клейовий тканиною.Вона виглядає як марля з клейовим покриттям. Таку ж тканину рекомендую використовувати і для костюмних тканин.
Для плащової тканини, шовку та інших тонких тканин візьміть флізелін. Краще «нитепрошивной» (у німецького по-моєму № 410), він тоненький і пластичний, але укріплений рядами ниточок.
Розкроюємо флізелін також, як і основну тканину. Накладаємо викрійки, дотримуючись напрямок частковій нитки і припуски на шви. В прокладкових тканинах пайовою вважається напрямок крайки (по довжині тканини).
Для плаща без підкладки необхідно викроїти 2 деталі подборта, 2 деталі коміра, деталь обтачку горловини спинки. Додатково викроюємо смужки по поперечному напрямку шириною 6-7 див. Ними зміцнюються низ деталей переду і спинки, низ рукава.
проклеюємо низ рукава
Якщо будете робити прорізні кишені, то потрібно проклеїти місце кишені смужкою флізеліну шириною 2,5 см і довжиною см на 3 (по 1,5 в кожну сторону) більше, ніж вхід у кишеню.
Клейову тканину або флізелін накладаємо на відповідні деталі і приклеюємо праскою. Режим «шерсть» або «**».
Рухати праска з тканини не можна. Наклали праска на тканину, потримали 6 секунд, підняли, наклали на нове місце. Нуднувато, але правильно.
При пошитті речей з підкладкою ще більше деталей треба проклеювати.Може це вас трохи втішить.
Після того, як проклеїли деталі, дайте їм трохи охолонути і акуратно обріжте виступаючий по контуру флізелін.
Як завжди, продовження в наступному пості.
Удачі!
|