Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Жакет з тканини в клітку, особливості конструювання
 

При виготовленні виробів з тканин в клітинку слід заздалегідь продумати, як будуть розташовуватися клітини малюнка на виробі, і внести зміни в креслення конструкції виробу, щоб отримати потрібний результат. Це може вплинути на дизайнерське рішення моделі в цілому.

Щоб отримати максимально гармонійне розташування клітин малюнка на виробі, слід правильно визначити форму і місце розташування виточок, рельєфів і кишень. Крім того, при виготовленні виробів з тканин в клітинку необхідно компенсувати різницю довжин зрізів без зміни розмірів деталей, наприклад, надбавкою на посадку для рельєфів. Слід перевіряти перпендикулярність поздовжніх зрізів по відношенню до лінії низу виробу. Нитка основи повинна проходити під прямим кутом до лінії низу і паралельно лінії краю борту і середньої лінії спинки (нижче лінії талії).

Зрозуміло, завжди бувають винятки з правила, і свободу творчості не варто обмежувати жорсткими рамками. Важливим елементом дизайну є викроювання деталей виробу в косому напрямку ниток основи, за допомогою якого можна підкреслити деталі моделі - кишені, лацкани, комір.

Правильне розташування клітин малюнка тканини на жакеті

1. Поперечні смуги малюнка клітин тканини на верхній частині окатов рукавів відповідають розташуванню клітин на фронті і спинці і проходять строго горизонтально.

2. Поздовжні смуги малюнка клітин тканини проходять точно по краю лацканів (з боку подбортов).Клітини малюнка тканини на листочку нагрудної кишені збігаються з клітинами малюнка на фронті.

3. Для забезпечення симетричності малюнка клітин тканини лінія середини виточок по талії на фронті проходить посередині поздовжньої смуги малюнка. Розчин нагрудної виточки слід зменшити, і його не можна перевести до вытачке по талії, так як це порушить симетрію малюнка клітин тканини. Витачками від горловини, закрита лацканом, краще підходить для формування переду в області грудей.

4. Центральна петля/гудзик в області лінії талії розташовується посередині клітини малюнка тканини для симетрії клітин на фронті. Всі інші петлі/гудзики слід розташувати з рівномірними інтервалами. В залежності від ширини клітини можна розташувати решта петлі/гудзики також посередині клітини малюнка тканини.

5. Клітини малюнка тканини на клапанах кишень збігаються з клітинами малюнка на фронті.

6. Лінія низу виробу проходить посередині поперечної смуги малюнка клітин тканини.

7. На рукавах лінія низу також може проходити посередині поперечної смуги малюнка клітин тканини, якщо це дозволяють конструкція рукави і раппорт малюнка клітин тканини.

8. По середньому шву спинки біля горловини повинна утворитися ціла клітина малюнка тканини, щоб клітини на комірі збігалися з клітинами на спинці посередині.

9. На ділянці середнього шва спинки нижче лінії талії поздовжні смуги малюнка клітин тканини проходять паралельно шву. Бажано, щоб була отримана ціла смуга малюнка клітин тканини на нижній ділянці шва (якщо дозволяє раппорт малюнка і конструкція моделі).

10. Розташування клітин малюнка тканини на бочці жакета нижче лінії талії збігається c розташуванням клітин на спинці, а нижче кишені - і з розташуванням клітин на фронті.

Конструювання блейзера (жакета з відрізним бочком)

Креслення базової основи блейзера особливо добре підходить для виготовлення виробу з тканини в клітку завдяки тому, що надлишок по талії розподіляється в кілька швів і виточку переду жакета. Блейзер слід конструювати з мінімально можливим числом швів і виточок.

Слід відмовитися від фігурних рельєфів (наприклад, починаються від пройм вироби). Особливо негарно будуть виглядати ці рельєфи у поєднанні зі значним приталиванием. У цьому випадку суміщення клітин малюнка буде практично неможливим.

Скопіювати креслення базової основи блейзера і перетворити його для виконання з тканини в клітку. Пройму переду подовжити за рахунок зменшення розчину нагрудної виточки. Для блейзера зі зміщеною (двобортною) застібкою паралельно середньої лінії переду накреслити лінію краю борта. Комір пиджачного типу накреслити за загальними правилами.Накреслити лінію низу від бічної лінії під прямим кутом до лінії борта. Блейзер зі зміщеною застібкою має горизонтальну лінію низу на відміну від блейзера з центральної (однобортной) застібкою.

Для блейзера з центральною застібкою з заокругленим нижнім кутом борту середню лінію фронту продовжити на 0,7 см вниз і накреслити лінію низу від бічної лінії до кінцевої точки продовженої середньої лінії фронту. Всі вертикальні лінії - лінію середини виточки, лінію краю борту і середню лінію переду - накреслити під прямим кутом до лінії низу. Напрямок нитки основи також вказується під прямим кутом до лінії низу і задає напрямок поздовжніх смуг малюнка клітин. Лінія низу на деталі переду і спинки розташовується посередині поперечної смуги малюнка клітин.

Центральна гудзик, а також середня лінія виточки повинні розташовуватися посередині поздовжньої смуги малюнка клітин тканини.Витачками по талії закінчується над лінією входу в кишеню, щоб забезпечити безперервність малюнка клітин на клапані кишені. Розташування виточки в залежності від розміру клітин можна трохи змістити вправо або вліво. Якщо раппорт малюнка клітин тканини не дозволяє виконати цю рекомендацію, треба вирішити, що розташувати посередині поздовжньої смуги малюнка клітин - центральну гудзик або середню лінію виточки. Це визначається зовнішнім виглядом виробу.

Залишок розчину нагрудної виточки найкраще перевести у виточку від горловини, закриту лацканом; нагрудна витачками від лінії плеча або від бічної лінії в цьому випадку не проектується. Слід звернути увагу на те, щоб розчин виточки був не надто великим, інакше клітини малюнка тканини у верхній частині переду жакета будуть виглядати сильно перекошеними.

Напрямок нитки основи на відрізних бочці і на спинці накреслити під прямим кутом до лінії низу.Щоб поєднати малюнок клітин тка і біля горловини спинки по середньому шву, можна трохи змінити спинку по середній лінії. Для цього розрізати спинку по лінії талії до зрізу рельєфу і накласти частині спинки один на одного (мал. 1).

Конструювання жакета з бічним швом


Скопіювати креслення базової основи жакета з бічним швом і перетворити його для виконання з матеріалу в клітину.

Зменшення розчину нагрудної виточки за рахунок подовження пройми виконати так само, як на блейзері. Застібка жакета може бути центральною і зміщеною (тут показана зміщена застібка). Комір пиджачного типу накреслити за загальними правилами.

Жакет можна виконати з відрізними боковими частинами переду і спинки, інтегрувавши в них виточки по талії. Поздовжні зрізи бічних частин переду і спинки повинні розташовуватися під прямим кутом до низу. Приталивание по зрізах рельєфів не повинно бути занадто великим, щоб зовнішній вигляд моделі був гармонійним.Щоб поєднати малюнок клітин тканини у горловини спинки по середньому шву, можна трохи змінити спинку по середній лінії, як було описано при конструюванні блейзера. Якщо спинка виконується зі згином по середині, необхідно накреслити лінію низу спинки під прямим кутом до середини спинки.Важливо, щоб зрізи рельєфу проходили під прямим кутом до лінії низу (мал. 2).

Напрямок нитки основи також вказується під прямим кутом до низу і задає напрямок поздовжніх смуг малюнка клітин тканини. Лінія низу на всіх деталі переду і спинки проходить посередині поперечної смуги малюнка клітин. Центральна ґудзик і шви рельєфів повинні проходити посередині поздовжньої смуги малюнка клітин тканини. Розташування рельєфу можна трохи змістити вправо або вліво, щоб отримати потрібний малюнок клітин тканини.

 

Якщо раппорт малюнка клітин тканини не дозволяє виконати цю рекомендацію, то треба вирішити, що розташувати посередині поздовжньої смуги малюнка клітин - центральну гудзик або рельєф. Це визначається зовнішнім виглядом виробу. Залишок розчину нагрудної виточки найкраще перевести у виточку від горловини, закриту лацканом. Слід звернути увагу на те, щоб розчин виточки був не надто великим, інакше клітини малюнка тканини у верхній частині переду жакета будуть виглядати сильно перекошеними.

Розмір клітин малюнка тканини відіграє важливу роль при конструюванні жакета. Чим більше і яскравіше клітини малюнка, тим неприметнее і скромніше повинна бути модель виробу. Комір і кишені необхідно адаптувати до розміру клітин. Великі клітини краще всього виглядають на великому комірі, так щоб раппорт малюнка повторювався як мінімум один раз і було видно повністю. Пояс і накладні кишені будуть майстерно підкреслені, якщо викроїти їх в косому напрямку ниток основи. Тут також слід адаптувати розмір кишені і ширину пояса до величини клітин малюнка тканини.

 

Витачками від горловини, закрита лацканом

Перед розрізати від кута горловини приблизно паралельно лінії перегину лацкана в напрямку точки центру грудей і потім по горизонталі до точки центру грудей. Розташування виточки повинно бути таким, щоб вона повністю була закрита лацканом. З'єднати бокові сторони нагрудної виточки від плеча, при цьому відкриється витачками від горловини переду жакета.На рівні точки центру грудей утворюється надмірна довжина, яка зрізається у вершини горловини переду.Потім накреслити нову лінію плеча переду, вкоротити виточку під лацканом і оформити бічні лінії виточки.Проконтролювати тотожність довжин бічних ліній виточки під лацканом (мал. 3).

Рукав

Втачного рукава куртки з матеріалу в клітину можуть бути як одношовными, так і двухшовными.Рукава покрою реглан не рекомендуються для жакетів з матеріалу в клітину через різного напрямку ниток основи на частинах рукава, за винятком випадків, коли це є елементом дизайну.Але в класичних жакетах краще втачного рукава для збереження особливостей стилю.

Двухшовный втачной рукав конструюється на базі одношовного рукава, щоб напрям ниток основи і, відповідно, розташування малюнка клітин тканини максимально наближалися до вертикального. Це дозволить розташувати клітини малюнка тканини на рукаві і виробі на одному рівні.

Нижню частину двухшовного рукави слід змінити так, щоб її довжина переднього зрізу стала рівною довжині переднього зрізу верхньої частини рукава.Для цього нижню частину рукава розрізати по лінії ліктя і підігнати довжину її зрізу до довжини відповідного зрізу верхньої частини рукава (мал.4).



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1721 | Рейтинг: 0.0/0