Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Волого-теплова обробка
Виконуючи волого-теплові роботи часто вимагається проутюжильник – невеликий відрізок тканини, розміщений між виробом і праскою. Проутюжильник викроюють прямокутником з бавовняної або лляної тканини, також використовуються марля і фланель. У домашньому шиття в якості проутюжильника можна використовувати шматок старого простирадла і т. п.

На виробництві разутюживание, приутюживание, проутюживание швів, країв деталей і складок виробляють на столі з використанням спеціальних колодок, обтягнутих сукном і покритих зверху бавовняною тканиною. Стіл при цьому накритий сукном, зверху накритий бавовняної тканини.

Вся волого-теплова обробка проводиться у відповідності з необхідним температурним режимом.

На виробництві готові вироби і деталі перед тепловою обробкою зволожують з пульверизатора. Для домашнього шиття також рекомендується використання пульверизатора, при цьому вода з отвору пульверизатора повинна саме розпорошуватися, але не бити струменем – від крапель води після прасування залишаються плями на великій кількості тканин, тому СОТ таких матеріалів проводять без зволоження. Частково від утворення плям оберігає попереднє замочування тканини.

СОТ в одязі з тканин з ворсом (оксамит, плюш і т. п.) проводять за допомогою спеціального пристосування (дерев'яна колодка з голками), або пересуванням тканини по підошві праски.

Синтетичні тканини також піддаються СОТ, але в меншій мірі. Для них використовується м'який бавовняний проутюжильник. Перед СОТ рекомендується підібрати відповідну температуру за допомогою невеликого шматочка тканини (синтетична тканина при неправильному режимі тепловій обробці може сісти і поміняти колір).

Волого-теплову обробку деталей виробу проводять до повного видалення нанесеної на тканину вологи.

Разутюживать шви слід до повного прилягання зрізів, спотворення ліній швів і малюнка тканини не допускаються.

Перед заутюживанием шва попередньо проводять обов'язкове разутюживание шва, що дозволяє отримати рівну і чітку лінію.

Обтачанние і вивернуті краю приутюживают з зволоженням до повного видалення вологи і щільного приутюживания з одночасним виправленням країв оброблюваних деталей та усунення нерівностей. Додаток занадто великих зусиль на виробі можуть з'явитися запресовані ласи.

З вивороту СОТ виконують без проутюжильника, а з лицьового — через проутюжильник з білої бавовняної тканини. Важливо! Комір приутюживают зі сторони нижнього коміра, борти — з боку подбортов, лацкани — з боку поличок, манжети — з боку подманжет, пояси — по подпояс, низ виробу — зі сторони підгину.

У масовому та індивідуальному пошитті остаточну обробку одягу проводять на спеціальних манекенах, на пресі або праскою. В процесі остаточної волого-теплової обробки виробу надають форму, виправляють краю, шви, нерівності, залами, прибирають ласи. У домашньому шиття манекен або прес недоступний, але праска з вертикальним відпарюванням дуже бажаний. При постійному шиття, а вже тим більше при шиття на замовлення, краще всього купити парову станцію, про яку ми розповідали на нашому сайті.

Після остаточної волого-теплової обробки готовий одяг потрібно просушити і охолодити в підвішеному стані, так приданная одязі форма зафіксується. Вироби з вовняних тканин просушуються 20-25 хв, шовкових і бавовняних—10—15 хв.

Категорія: Різне | Додано: (09.11.2018)
Переглядів: 493 | Рейтинг: 0.0/0