Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Вишивка. З чого почати?

Прийнято вважати, що вишивка з'явилася навіть раніше, ніж ткацтво. Вишивкою стародавні люди прикрашали одяг, зшитий з шкур тварин, використовуючи замість ниток жили, які фарбували в різні кольори природними барвниками.

В селянському побуті вишивку застосовували повсюдно. Вишиті речі одягали не тільки у свята, а й щодня. Так, скажімо, завдяки вишивці одяг дівчини відрізнялася від одягу заміжньої жінки, одяг для сінокосу була не така, як для інших сільськогосподарських робіт. У давні часи люди вірили, що вишиті символи та орнаменти охороняють їх від грізних сил природи.

Вишивка дозволяє простими, доступними всім засобами внести в будинок красу, прикрасити буденні речі. Одяг, оздоблений вишивкою, наприклад, як тут, набуває індивідуальність, підкреслює самобутність власника. Сам процес вишивання сприяє виробленню таких рис характеру, як працьовитість, врівноваженість, художній смак.

з чого почати вишивати

Для вишивки необхідно підготувати:

 

  • п'яльця,
  • ножиці (бажано одні з закругленими та інші - з гострими кінцями),
  • набір голок з вушками різної величини,
  • сантиметрову стрічку,
  • картон.

 

Наперстком при вишиванні користуються тільки тоді, коли працюють з щільним матеріалом.

П'яльця можуть бути круглі (пластмасові або дерев'яні) або квадратні, вони застосовуються для натягу тканини. Стібки при цьому лягають рівніше і рисунок не перекошується. Квадратні п'яльця або спеціальну раму, необхідні для складних і великих за розміром вишивок. Їх встановлюють похило, так, щоб можна було працювати обома руками з лицьового і виворітного боку вишивки. При виконаннівеликого панно або скатертини бажано натягнути на таку раму-п'яльця всі виріб.

При використанні круглих п'ялець необхідно дотримуватися основне правило: заправляти в них тканину треба тільки на столі. Для цього кладемо внутрішнє кільце п'ялець на стіл. На ньогонакладаємо тканину і верхній обруч рівномірно, щоб тканина не морщилася, надягаємо на нижнє кільце. Якщо п'яльця мають гвинт, його слід туго закрутити.

Для тонкої тканини треба підібрати тонкі голку з округлим вістрям і нитки. Голка залишає в тканинипрокол, через який проходить робоча нитка (робочої називаємо заправлену в голку нитку, якою виконуємо вишивку). Коли голка товста, а тканина тонка, нею будуть помітні дірочки, коли ж голка набагато тонша, ніж вишивальна нитка, то, проходячи через прокол, робоча нитка часто буде плутатися і рватися. Взагалі при виконанні будь вишивки слід намагатися проколювати тканину, розсовуючи її нитки, тобто між нитками. Для ажурної вишивки беремо тканину із полотнянимпереплетенням ниток: лляну, бавовняну, маркізет, бортівка, рядно і т. д. тобто такі тканини, на яких зручно лічити нитки. Існує тканина для вишивання, де нитки основи і утка однакової товщини.

Кращі нитки для вишивання - муліне, ірис, гарус. Можна користуватися також вовняними,синтетичними нитками. Для ажурної вишивки годяться будь-які нитки, навіть котушкові.

Щоб перевірити, чи нитки линяють, необхідно на невеликому клаптику білої тканини зробити кількастібків. Після цього тканину треба випрати в теплій воді і пропрасувати. Якщо нитки линяють, біла тканина навколо вишивки буде пофарбована.

Муліне бажано зберігати в окремих мотках, а не в косах. Кожний моток муліне розрізають в одному місці і складають у кілька разів. При такому способі зберігання зручно витягнути з мотка будь-яку кількість ниток, а залишок робочої нитки намотують упоперек мотка для дальшого використання.

Як почати вишивати

Перед початком вишивання руки необхідно ретельно вимити з милом і висушити рушником. Робити це треба регулярно і в процесі роботи. Спітнілі руки забруднюють робочу нитку і тканину.Рекомендується зберігати вишивку в спеціальній чистої серветці, щоб робота не забруднювалась.

Місце для вишивання повинно бути зручне, освітлення достатнє. У продажу можна знайти підлогові підставки для п'ялець і рамок, настільні п'яльці для вишивання, спеціальні лампи для вишивання, дошки магнітні та збільшують, спеціальні олівці: змивається і незмивний, зникаючий. Але цілком можна обійтися звичайною лампою, простими круглими п'яльцями, голкою з тупим кінчиком і одними маленькими ножицями.

Якщо дотримуватися згадані вище умови, вишитий виріб можна навіть не прати. Гладити вишиті речі треба тільки з вивороту на товстій прокладці. В такому випадку вишивка рельєфно виділяється на тканині.



Категорія: Різне | Додано: (21.08.2016)
Переглядів: 735 | Рейтинг: 0.0/0