Вишивка на трикотажі додасть чарівність Вашим речам. Особливо добре вона буде виглядати на простий лицьовій гладі (чулочное в'язання). Для роботи можна використовувати багато вишивальні шви. Але є спеціальний шов "петля", який повторює форму петлі при лицьовій гладі. Такий шов простий у виконанні і часто застосовується для вишивки орнаментів, що дозволяє уникнути трудомісткий процес їх вив'язування. Нитки для вишивання мають підходить по структурі під пряжу, з якої пов'язано виріб.
Рис.1
Висота і ширина петель для вишивки залежить від структури трикотажу та особливостей малюнка. Найбільш часто використовується варіант, коли вышиваемая петля має таку ж ширину, що і в'язана, а в довжину – дорівнює двом петель (рядів) – рис. 1,а. Петлі вишивки можуть мати проміжки (як по висоті, так і по ширині) – рис.1,б, можуть прилягати один до одного – рис.1в.
А можуть бути в 2 рази вище в 3 рази ширше петель в'язаного полотна (рис.1,б). Розмір петель багато в чому залежить від щільності в'язання.
Перед початком вишивки підбирають орнамент, переносять його на картату папір, розфарбовують різними кольорами. 1 клітина схеми повинна відповідати 1 вышиваемой петлі.
Процес вишивання видно на малюнку 1. Для прикладу 1 петля вишивки дорівнює 1 петлі в ширині і2 петель по висоті.
Закріплюють нитку навиворіт (без вузлів!), виводять на лицьову сторону в середині лицьової петлі (1)), потім, пропустивши потрібну кількість петель по висоті (наприклад, 2), вводять голку справа наліво під дві ніжки лицьової петлі віддаленій від першої на 2 ряду і витягають нитка. Потім вводять голку з особи на виворіт в середину першої петлі і виводять в середині наступної петлі у відповідність з малюнком. і т. д. Роблячи стібки, стежте за тим, щоб полотно не стягувалось, тоді вишивка на трикотажі буде виглядати красиво.
|