У продовження "кухонних" теми, ще одна річ для дому, зроблена своїми руками, від Наталії.
ВИШИТИЙ ПОЛОТНЯНИЙ МІШЕЧОК ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ПРОДУКТІВ
Кухня – душа господині, і їй належить бути красивою. А оскільки краса полягає в деталях, давайте робити речі красивими, навіть якщо це повсякденні дрібниці.
Полотняний мішечок стане в нагоді в будинку для зберігання хліба, борошна, сухофруктів, часнику, лікарських трав і багато-багато чого іншого.
Для пошиття нам знадобиться:
- конопляне або грубе лляне полотно,
- нитки швейні,
- нитки для вишивання,
- голки, гачок.
Якщо ви будете шити мішок з нової тканини, її потрібно обов'язково випрати, висушити і проутюжить перед початком крою. Нове лляне полотно під час першого прання навіть у холодній воді обов'язково дасть усадку, і якщо випрати вже пошитий мішечок, він зменшиться в розмірі.
Складаємо полотно вдвічі таким чином, щоб оброблений край тканини став відкритим краєм мішечка. Розмічаємо лінії крою і робимо викрійку.
Якщо є оверлок, можна відразу обробити краї тканини. Якщо оверлока немає, будемо зшивати мішечок швом у підгинку із закритим зрізом.
Робимо два декоративних машинних або ручних шва на відстані 1-2 см від верхнього краю і 4-5 см від нижнього краю.
Вишиваємо хрестиком візерунок.
Складаємо мішечок лицьовою стороною всередину і зшиваємо.
Виготовлення шнурка
Бавовняну в'язальну складаємо нитку вдвічі і вывязываем ланцюжок з 100-120 повітряних петель. На кінцях шнурка робимо помпони з ниток муліне або бавовняної нитки для в'язання.
На відстані приблизно 5-6 см від верхнього краю мішечка робимо петлі для шнурка. Ми обмежилися чотирма петельками, але чим їх буде більше, тим простіше буде зав'язувати мішок.
Для виготовлення петлі проводимо голку з ниткою кілька разів через тканину, а потім намотуємо на утворену з лицьової сторони петельку кілька витків нитки.
Якщо ви зробили великі помпони, а петельки будуть невеликими, перед виготовленням петлі відразу прокладіть в неї шнурок.
Готовий вишитий мішечок краще прати вручну і прасувати з парою з виворітного боку.
|