Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Вишита мініатюра – це вишивка невеликого розміру
Здрастуй! Сьогодні ми з тобою займемося вишивкою мініатюр. Вишита мініатюра – це вишивка невеликого розміру, вставлена в рамочку як невелика картина.

Полуничка
Спочатку треба підібрати шматочок тканини для фону. Для цього підійде тонка бавовняна однотонна тканина. Тепер треба перевести на тканину малюнок. Можна використовувати кальку і копіювальний папір. Малюнок, переснятый з основного візерунка на кальку, накладають на тканину, одну сторону кальки приколюють до неї шпилькою, а протилежний край піднімають і вкладають між тканиною і калькою капировальную папір. Краще взяти стару копірку, щоб відбиток не був занадто жирним і не бруднити тканина.Новий же лист копіювального паперу попередньо слід "зістарити", протерши його шматочком вати або зім'ятої папери. Потім фіксують другий край кальки і переводять малюнок. Тканина, на якій виконується вишивка, можна закріпити у п'яльцях.

У вишивках по намальованому контуру стібки швів розташовують по контуру узору або повністю заповнюють візерунок. Мотиви візерунка вишивають гладдю, стебельчатым швом, тамбурним швом та іншими.

Стібки гладі розташовують у відповідності з формою деталей: в пелюстках квітки – від краю до центру, в листі – до середини, в напрямку жилок. Щоб у квітці всі стібки йшли до центру, треба змінювати довжину, маючи в наступному порядку: один або два довгих, один короткий і т. д. Великі листя повністю не можна зашивати, використовуючи так звану "крайову гладь". Стібки різної довжини направляють від краю до середини. Середню жилку виконують стебельчатым швом.

Дрібні листочки вишивають косою гладдю. Траву і гілочки вишивають стебельчатым або тамбурним швом. Щоб малюнок виглядав більш чітко, можна квіти і листя теж попередньо обшити стебельчатым або тамбурним швом. Колірне рішення цих візерунків, як правило, умовно. Наприклад, червоні ягоди поєднуються з коричневими листям, сині квіти – із золотисто-жовтим листям. Можна дотримуватися природних фарб. Вишивку слід виконувати в два-три нитки муліне. Від пасма відділяють (по одній) три нитки, складають їх разом і втягають в голку.

Груші
Стебловий шов являє собою ряд косих стібків, щільно прилеглих один до одного. Його можна виконувати зліва направо і від себе. Зробивши перший стібок від себе, голку з ниткою проводять з виворітного боку на себе і виводять у середини попереднього стібка ліворуч. Нитку затягують, укладають у напрямку до себе і притискають до тканини великим пальцем лівої руки. При другому стежці в тканині прокол роблять вище першого стібка, а голку виводять у середини другого стібка з лівого боку. Таким чином, шов виконують рухом голки до себе, укладаючи стібки рухом від себе.Кожен новий стібок при цьому виходить вперед на половину попереднього.

При здійсненні стебельчатого шва робоча нитка повинна бути завжди з одного боку – праворуч або ліворуч.

Тамбурний шов являє собою безперервний ряд петель, виходять одна з іншої. Шов можна виконувати в п'яльцях і без них. В обох випадках роблять стібки рухом голки до себе. Якщо вишивати ниткою, складеної вдвічі, то петля для закріплення її на тканини буде першою петлею тамбурного шва. Після закінчення вишивання виріб треба випрати в теплій воді – дуже обережно, уникаючи сильного тертя самого візерунка. Виріб не можна замочувати і кип'ятити. Випрану виріб добре прополоскати і віджати в рушник. Гладити його у вологому стані з вивороту на м'якій підстилці.

В якості рамки можна використовувати білу непрозору кришку від майонезній баночки. Вирізати з білого паперу гурток по внутрішньому діаметру кришки. Потім цей гурток накласти на вишивку з виворітного боку, обвести і вирізати. На кришку наклеїти клеєм ПВА спочатку гурток з білого паперу, потім вишивку. Зробити петельку і повісити на стіну.

Ну, як? По-моєму – здорово!

Категорія: Різне | Додано: (26.09.2017)
Переглядів: 582 | Рейтинг: 0.0/0