Зимова мода пропонує стильні затишні пальто, выстеганные куртки, довгі теплі спідниці в поєднанні з байкерськими чобітьми або ж - зимові сукні, сукні - пальто. У цій статті розглянемо три моделі суконь такого типу.
З точки зору обсягу вони виконані так, щоб під них можна було надіти тонкий джемпер або светр-водолазку тонкої в'язки. В якості аксесуара підійдуть масивні чоботи для верхової їзди, туфлі-човники на платформі з колготками в рубчик або - для прийому або вишуканої вечері-туфлі на високих підборах підходить до сукні кольору.
Матеріали для цих моделей: тонкий твід, фланель, тонкий габардин, а для більш елегантних варіантів – креп.
Плаття з запахом
Скопіювати креслення базової основисукні потрібного розміру. Довжина визначається в залежності від типу фігури і за бажанням. Виточки на випуклість лопаток размоделировать, розчин нагрудної виточки зменшити на 2 див.
Довжина лінії плеча в нашому прикладі - 12,5 див. Продовжити лінію плеча на 3 см плавною, злегка закругленої лінією.
Пройму переду і спинки поглибити на 3 див. Накреслити нову лінію пройми сукні (рис. 1).
Накреслити бічні лінії переду і спинки, приталивая деталі на 5 див.
Середні лінії переду і спинки продовжити до модельної довжини сукні.
Накреслити лінії рельєфів на фронті і спинці, пріталіть з ним деталі.
Поєднати бічні лінії нагрудної виточки, переводячи її розчин до зрізу рельєфу переду.
Збільшити горловину, як показано на кресленні (рис. 2).
Скопіювати центральну деталь переду, щоб накреслити її в розворот.
Накреслити лінію розрізу по талії.
Комір сукні
Відрізати ліф сукні від спідниці сукні по лінії розрізу (рис. 3). Центральну частину переду накреслити на розворот і накреслити комір шаль, що імітує комір пиджачного типу. Послідовність побудови такого коміра, дивіться тут.
Спинку по лінії талії вкоротити на 1 див.
Спідниця сукні
На спідниці сукні закрити розчини виточок по талії, переводячи їх до низу, тим самим розширюючи спідницю (величина розширення спереду повинна бути дорівнює розширенню ззаду). Бічні частини спідниці розрізати уздовж посередині і розвести секції деталей низу (рис. 4).
Накреслити листочку прорізного кишені і його підкладку. Зазначити на задній середньої лінії довжину застібки-блискавки.
Рукав
Для побудови рукава накреслити дві взаємно перпендикулярні лінії і прикласти до них перед та спинку плаття так, щоб плечові лінії поєднали у вертикальній лінії.
Виміряти довжину пройми. Накреслити пологу лінію оката рукава довжиною, рівній довжині пройми, як показано на кресленні (рис. 5).
Оформити лінії поздовжніх зрізів рукави, трохи зауживая його донизу. Якщо потрібен рукав, звужений або розширений донизу, то треба накреслити лінії розрізів на передній і задній частинах рукави, розрізати по них рукав і накласти або розвести секції на потрібні величини по низу.
Сукня з коміром-стійкою
Використовуючи базову основу сукні, размоделировать виточки на випуклість лопаток і зменшити розчин нагрудної виточки на 2 см (рис. 1).
Продовжити лінію плеча на 3 см і накреслити її злегка закругленою.
Пройму переду і спинки поглибити на 3 див. Накреслити нову лінію пройми.
Накреслити бічні лінії переду і спинки плаття, приталивая деталі на 5 див.
Розчин нагрудної виточки перевести до бічної лінії і вкоротити виточку.
Моделювання сукні та побудова рукава
Накреслити лінію модельної горловини, як показано на кресленні (рис. 2). Накреслити фігурну лінію декоративного шва на фронті і спинці.
Для побудови рукава накреслити дві взаємно перпендикулярні лінії і прикласти до них перед та спинку плаття так, щоб плечові лінії поєднали у вертикальної лінії (рис. 3).
Виміряти довжину пройми. Накреслити пологу лінію оката рукава довжиною, рівній довжині пройми, як показано на кресленні.
Оформити лінії поздовжніх зрізів рукава (довжина рукава - три чверті), трохи зауживая його донизу.
Нижня частина сукні і комір
Відокремити верхні частини переду і спинки від нижніх частин.
Розрізати нижні частини переду і спинки в поздовжньому напрямку і розвести секції по низу на 10 см кожну (рис. 4).
На середині спинки відзначити місце розташування застібки-блискавки.
Накреслити комір-стійку відповідно виміряної довжині горловини переду і спинки.
Яскрава барвиста вишивка, виконана в національному стилі, може з легкістю прикрасити будь-який предмет одягу. Особливо виразно і яскраво вишивка виглядає на сукнях. Вишиті сукні є прекрасним вбранням для урочистих заходів, так само вони підійдуть і для повсякденного носіння. Такий наряд додасть її власниці особливий шарм і почуття неповторності.
Сукня з поясом втачним
Скопіювати креслення базової основи сукні. Виточки на випуклість лопаток раз моделювати, розчин нагрудної виточки зменшити на 2 див.
Пройму переду і спинки поглибити на 3 див.
Продовжити лінію плеча на 3 см злегка закругленою лінією.
Накреслити бічні лінії переду і спинки, приталивая деталі на 5 см і зауживая їх по низу на 1 див.
Горловину збільшити у відповідності з кресленням (рис. 1).
Моделювання сукні
На фронті і спинці накреслити втачной пояс (рис.2). На ліфі від плечових ліній накреслити лінії рельєфів (приталивая перед і спинку на потрібні величини) і лінії беек (пунктирні лінії). На спідниці сукні накреслити виточки по талії необхідних розчинів і нижній ділянку бейки (вертикальна пунктирна лінія, накреслена вздовж виточки по талії).
Зменшити довжину втачного пояси по бічних лініях (у відповідності з величиною приталивания ліфа і спідниці сукні). На спинці в області середньої лінії талії трохи зменшити довжину ліфа і спідниці.
Розчин нагрудної виточки перевести до рельєфу переду.
Спідниця сукні виконується з кишенею з відрізним бочком. Довжина входу в кишеню трохи збільшується, щоб додати модельний обсяг. Бочок спідниці будується цельновыкроенным з однією частиною підкладки кишені.
Скопіювати частини бейки з переду і спинки; поєднати їх у цілісну деталь по плечовим лініях.Нижню частину бейки (для переднього полотнища спідниці) скопіювати окремо.
Рукав з низьким адвокатом і комір
Для побудови рукава накреслити дві взаємно перпендикулярні лінії. Додати до накресленим лініях перед і спинку так, щоб плечові лінії поєднали у вертикальної лінії (рис. 3).
Виміряти довжину пройми і накреслити пологу лінію оката рукава довжиною, рівній довжині пройми.
Оформити лінії поздовжніх зрізів рукава (довжина рукава - три чверті), трохи зауживая його донизу.
Накреслити відкладний комір з витягнутими закругленими кінцями, які пристібаються до сукні (рис.4).