3 нові викрійки спідниці олівець в цілому повторюють побудова і техніку шиття попередніх моделей, але з однією відмінністю — у спідниць відрізні бічні деталі. Коротку спідницю можна зшити з рюшем.
Ця модель, а по суті це одна спідниця олівець, може шитися з найрізноманітніших матеріалів, включаючи штучну і натуральну шкіру. Але в шкірі своя специфіка, не будемо на ньому зупинятися. Хто шиє шкіру, то і сам знає, що робити.
Крій спідниць олівець
Деталі крім в тій кількості, яке зазначено на деталі викрійки. Додатково раскроим пояс довжиною рівною верхнього зрізу спідниці олівець, додаючи 2 см на обробку виступу на правому задньому полотнищі.
Деталі викрійки спідниці зроблені без припусків на шви, їх додамо самостійно до всіх зрізах шириною 1 см. До низу спідниці з шліцом додамо 3,5 см, на короткій спідниці без шліци — 2,5 см, до спідниці з рюшем — 1,5 див.
Перед початком шиття пояс продублюємо тканим клейовим матеріалом, наприклад, дублерином. При цьому зріз, який буде притачиваться до верхнього зрізу спідниці, не дублюється.
Після дублювання пояс заутюжим вздовж посередині і дамо йому вигнуту форму, сутюживая згин.
Інструкція по шиттю спідниць
В цілому шиття збігається з іншими спідницями, ви можете прочитати це в інших інструкціях.
У цій моделі спідниці олівець головна особливість — бокові деталі полотнищ. І тут хотілося б докладно зупинитися на обробці цих деталей.
З одного боку, нічого незвичайного. З іншого боку, якщо ви не виконаєте рекомендації, то вас може чекати неприємний ексцес згодом.
Отже, виточки спідниці конструктивно перенесені в шов пришивання бічних деталей. Це здорово, але якщо виконати шов приточування неправильно, то рядок обов'язково лусне при експлуатації спідниці олівець. За умови, що ви, як і належить за інструкцією, зробите расстрочной шов.
Для приточування бічних деталей спочатку обметаем відповідні зрізи бічних частин та полотнищ спідниці. Змітаємо деталі лицьовими сторонами так, щоб збігалися контрольні мітки викрійки. Сметывать краще косими стібками, тому що заокруглення зрізів спрямовані по-різному. Після сметывания обов'язково зрізи приутюжим. Притачаем бічні деталі до переднього і заднього полотнищ спідниці подвійною строчкою. Ще раз, подвійною строчкою.
 
Після цього тимчасові ручні рядки видалимо. Приутюжим шов, припуски разутюжим з виворітного боку. Сутюжим слабину. З особи приутюжим шви через проутюжильник.
Після такої СОТ ми можемо закріпити припуски шва, розтермінувати, без сметывания. Рядки для закріплення припусків робляться на швейній машинці на ширині 0,1-0,7 см. Ширина строчки залежить від вашого бажання і переваг.
 
|