Ведмедик Тедді – одна з наймиліших і популярних іграшок. Особливо викрійками і опису цих плюшевих ведмедів порадіють любителі авторської іграшки. Але і для початківців рукодільниць опис дуже доступне і докладний, а викрійки допоможуть у роботі.
Як зробити викрійку іграшки
Для створення ведмедя нам знадобиться: штучний хутро на бавовняній основі, тканина для підкладки (бавовна), папір для викрійки, синтепух, шайби, т-образні шплінти, диски (12 мм — 4 шт., 15 мм — 6 шт.), оченята, гранулят, акрилові фарби, нитки, голка, кисті, паличка для набивання (можна взяти паличку для суші), круглогубці, конусне шило.
Як зшити
Роздруковуємо викрійку і переводимо її за допомогою кальки на картон. Припуски на шви становлять 5 мм. Розкроюємо деталі, звертаючи увагу на напрям ворсу хутра. На місцях для припуску ворс зрізаємо манікюрними ножичками.
Зшиваємо сторони АВ, потім зшиваємо клин по лініях АС. Для тіла робимо виточку знизу, зшиваємо, а потім вже зшиваємо обидві деталі зверху. У місці для кріплення шиї залишаємо 2-3 мм для шплінта, на спині 3 см — для набивання. Деталь долоньки прикладаємо до основної деталі лапи. Складаємо і зашиваємо по лініях, залишаючи 3 см для набивання. Нижні лапи на початку зшиваємо по шву АВ, потім зшиваємо стопи АС (шиємо завжди від А до С не можна шити по колу), зашиваємо СD. Обробляємо краю розчином клею ПВА, щоб не обсипалися. Відзначаємо місця кріплення лап, вивертаємо деталі.
Одягаємо диск на шплінт. З внутрішньої сторони лапки знаходимо точку, яку ми позначали для шплінта. Конусним шилом робимо отвір.
Шплінт з диском вставляємо в отвір. Потім щільно набиваємо лапку синтепухом. Після набивання акуратно зашиваємо отвір.
З'єднуємо між собою шплінти. Надягаємо диск і закручуємо вусики з допомогою круглогубців. Набиваємо голову ведмедика. Набивання повинна бути дуже щільною (як тенісний м'ячик).
Вставляємо підготовлений подвійний шплінт в голову. Зашиваємо, закріплюючи нитку в районі потилиці, недалеко від самого шплінта.
Шпильками або спеціальними позиційними оченятами намічаємо місце для очей на голові нашого ведмедика.
Виводимо голку з потилиці, в місці де відзначили оченята. Потім захоплюємо і виводимо назад і утягиваем, щоб вийшла ямка. Те ж саме робимо з другим оком. Повертаємося в перший око і з ока на око робимо утяжку. На цьому етапі дуже важливо використовувати міцні нитки, щоб бути впевненим у результаті.
Набираємо на пензель невелика кількість масляної фарби та підкрашуемо поглиблення для очей. Кисть повинна бути практично сухий.
З допомогою голочки витягуємо хутро із швів. Також тонуємо мордочку, надаючи їй особливу вираз, а потім краї долоньок, вух і стоп. Так ми додамо виробу зістарений вигляд. Повторюємо дії кілька разів, так як фарба швидко вбирається і колір втрачає свою насиченість.
Вставляємо конусне шило в голову і проробляємо отвори для вічко. Виймаємо шило і вставляємо голку, виводимо її на потилиці. Закріплюємо нитки і, поки дірочка не встигла стягтися, протягуємо голку з ниткою в петельку скляного ока. Вшиваємо і утягиваем очко.
Потім беремо вушка і приколює їх шпильками до голови. Постарайтеся зробити це симетрично.
Пришиваємо вушка до голови по всій довжині деталі, виймаючи голки.
Выстригаем хутро на мордочці. Беремо чорні нитки муліне і вишиваємо носик. Далі від носа вниз ведемо нитку і вишиваємо рот. Підкрашуемо рот сухий пензлем з коричневою олійною фарбою.
Беремо тулуб, вставляємо шплінт і диск, приєднуємо голову, закручуємо вусики. Також кріпимо лапи, але тут вусики затягуємо сильніше. Для нижніх кінцівок і для голови використовуємо великі диски, а для верхніх лап – маленькі. В животик насипаємо гранулят і набиваємо синтепухом. Зашиваємо і тонуємо готового ведмедика. Перевіряємо, щоб у швах не залишилася вовни. З мережива робимо бантик, кріпимо до нього квітка і зав'язуємо на шиї ведмедика. Ведмедик Тедді готовий!
|