Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Викрійка закритого купальника
 

При проектуванні купальників необхідно в першу чергу:

1. Визначитися з вибором матеріалу - еластичний чи нееластичний? Модельні конструкції купальників з матеріалів з різним ступенем еластичності сильно відрізняються один від одного.

2. Правильно вибрати вихідну викрійку для проектування модельних конструкцій купальників, так як купальники є виробами, які прилягають до тіла або сильно обтягують фігуру.

Тут представлено побудова двох вихідних викрійок купальників: одна підходить для проектування купальників з малоэластичных і нееластичних матеріалів; інша призначена для проектування купальників тільки з еластичних матеріалів. Для виконання вихідних викрійок купальників використовується одна і та ж базова викрійка сукні.

3. Правильно визначити значення розмірного ознаки «дуга торсу через пахову область» і врахувати його при побудові викрійки купальника: поздовжня посадка купальника так само важлива, як і поперечна, а брак довжини купальника важко компенсувати після його розкрою.

Щоб уникнути специфічних проблем при проектуванні купальників, слід:

  • Перевіряти викрійку купальника, виконуючи макет вироби з менш дорогих матеріалів, схожих на матеріал виробу. Цей етап особливо важливий при проектуванні купальників з еластичної тканини. Для їх макетів використовуйте недорогий трикотаж, а для макетів купальників з нееластичною тканини підійде міткаль.
  • Правильно визначити ширину ластовіци купальника - і недостатня та надлишкова її ширина призведе до дискомфорту при використанні вироби. Перш ніж закінчити роботу над викрійкою купальника, перевірте ширину ластовіци, приклавши до нижньої лінії викрійки купальника труси, які повністю відповідають вашим вимогам до комфортності вироби.

При виготовленні купальників використовуються такі шви:

  • сполучні стачные шви з обметанным зрізом, що виконуються на стачивающе-обметочниє машині (оверлоку);
  • крайові шви вподгібку з відкритим зрізом, що виконуються на плоскошовной машині.

Для купальників використовуються застібки: звичайні гачки і петлі, S-образні вигнуті гачки і петлі, петлі та ґудзики, пластикові натискні кнопки; шнурівка, зав'язки, тасьма-блискавка.Використовуйте тільки ткану нейлонову еластичну тасьму - вона зберігає свою еластичність після намокання.

Купальники з тонкої тканини блідою забарвлення можуть стати прозорими після намокання.Якщо це так, проблемні ділянки виконуйте з підкладкою або з подвійним шаром тканини.

Матеріали для пошиття купальників

Для пошиття купальників вибирають в основному синтетичні матеріали, які мають ряд переваг над натуральними:

вони менше поглинають вологу, сохне швидше і зберігають еластичність в мокрому стані;

матеріали, що містять лайкру і спанцель, добре зберігають форму виробу в дольову і поперечному напрямках, що важливо для суцільнокроєних купальників;

напрямок нитки основи на деталях викрійки купальника, що виконується з матеріалу, растягивающегося в одному напрямку, слід вибирати згідно з отриманням більшої еластичності вироби по ширині;

ці матеріали не вигорають, не схильні до впливу морської і хлорованої води, безлічі хімічних реагентів, а також поту.

Еластичні матеріали, які підходять для всіх типів купальників: матеріали з лайкрою, трикотажні полотна. Нитки основи на деталях викрійки може мати будь-який напрям для отримання більшої їх еластичності по ширині. Будь-які прокладочні, підкладкові матеріали і т. д. також повинні бути еластичними (або викроєними з косою).

Нееластичні ткані матеріали, придатні для бікіні і суцільнокроєних купальників, для яких еластичність неважлива: плательні тканина, піке, денім, муслін, шифон, жатий креп, серпанок.Деталі викрійки купальника можна викроїти з косою для їх більшої еластичності.

Побудова базової моделі купальника (з суцільнокроєними бретелями)

1. Скопіюйте перед і спинку базової викрійки сукні, довжиною нижче рівня стегон. Переконайтеся, що середина спинки і переду розташовані паралельно один одному, а горизонтальні лінії грудей, талії і стегон базової викрійки сукні розташовані на одному рівні.

2. Відкладіть значення розмірного ознаки довжина сидіння по середині спинки від талії вниз - отримана лінія довжини сидіння (под'ягодічной складки). З отриманої точки накресліть горизонталь до середини переду.

Для побудови ластовіци на спинці і фронті відкладіть вниз по середині спинки і переду, від точки рівня довжини сидіння: на спинці - 1/4 значення розмірного ознаки довжина сидіння плюс 1 см, на фронті - 1/4 значення розмірного ознаки довжина сидіння.

З отриманих точок накресліть короткі горизонталі всередину креслення і відкладіть за ним ширину ластовіци 3 см (збільшуйте це значення на 0,5 см для розмірів 16 і 18).

3. При побудові вихідної викрійки купальника не потрібно прибавка на свободу облягання по лінії грудей, талії і стегон, що враховується при побудові базової викрійки сукні, навіть якщо на цій базі буде моделюватися купальник з нееластичною тканини.

Тому, слід звузити базову викрійку на ті величини вільного облягання, які давалися вами при побудові, причому заужение по бічній лінії спинки можна зробити трохи більше, ніж по переду (дивіться приклад на схемі).


Накресліть бічні лінії спинки і переду купальника в відповідності з вигинами базової викрійки сукні.

4. Побудова вирізу для ноги

Звичайна глибина вирізу для ноги – 3,5 см вище стегон.

Ширина спинки і переду по лінії довжини сидіння:

- від середини спинки = 1/4 значення розмірного ознаки Обхвату стегон поділена на 2;

- від середини переду = 1/4 значення розмірного ознаки Обхвату стегон поділена на 4 і мінус 0,5 см;

 

З'єднайте крайні точки на нижній лінії спинки і переду з крайніми точками на под'ягодічной лінії (довжини сидіння) і з нижніми точками на бічних лініях прямими. Поділіть кожну лінію навпіл і накресліть виріз для ноги на викрійці купальника згідно з контурами фігури на цих ділянках, як показано на рис.1. Виріз для ноги на фронті купальника повинен бути більш глибоким, ніж на спинці.

Перевірте пару ліній вирізу для ноги на спинці і фронті купальника, поєднуючи деталі по боковим та нижнім лініях (рис.2).

5. Побудова підкладки ластовіци

З середини переду і спинки від под'ягодічной лінії відкладіть вгору 1 см і оформите поздовжні лінії підкладки ластовіци відповідно до рис.1.Скопіюйте з креслення частині підкладки ластовіци, поєднуючи їх по нижній лінії для виконання підкладки без нижнього шва. Ластки виконується з м'якого бавовняного матеріалу.

6. При побудові вихідної викрійки купальника верхня витачками на опуклість грудей не проектується, так як в більшості випадків необхідна ступінь прилягання в області горловини і пройми досягається без неї. Винятки: при проектуванні викрійки купальника з більш формотворною поверхнею; при проектуванні на фігуру з великими грудьми (примітки 2).

По середині спинки від точки основи горловини відкладіть вниз 1 см і з отриманої точки накресліть горизонталь до середини переду. Посередині креслення накресліть другу горизонталь на 2,5 см нижче першої.

Визначення ширини бретелей спинки:

а-b = 2/3 ширини спинки

b-з = 1/3 ширини спинки

Накресліть горловину і пройму вниз до лінії грудей.

Визначення ширини бретелей переду: відкладіть відстані a-b-c у відповідності з побудовами на спинці викрійки, потім накресліть пройму так само, як на спинці, а горловину оформіть вище грудей на 7 див.

Для перевірки сполучень ліній горловини і пройми поєднайте перед та спинку по лініях плеча, а потім з боків (рис.3). Внесіть зміни, якщо необхідно.

Примітка 1. Напрямок нитки основи на деталях викрійки купальника залежить від властивостей використовуваних матеріалів. Загальні рекомендації:

  • при використанні тонких нееластичних матеріалів вказуйте напрямок нитки основи під кутом 45° до середини переду і спинки (крій по косій);
  • при використанні м'яких нееластичних матеріалів, наприклад, бавовняного крепу, вказуйте напрямок нитки основи паралельно середини переду і спинки;
  • при використанні еластичних матеріалів і трикотажу, які розтягуються у двох напрямках (вздовж і поперек), вказуйте напрямок нитки основи так, щоб отримати більшу еластичність деталей по ширині.

Примітка 2. Проектування нагрудної виточки

Начерченную верхню виточку на опуклість грудей (пунктир) переведіть до проймі.

Найбільш простий спосіб переказу виточки - покласти зверху копіювальний папір, скопіювати виточку і повернути відносно точки центру грудей скопійовану виточку по напрямку до проймі. Використовуйте кравецькі різак з копіювальним коліщатком для перенесення ліній на копіювальний папір.

Потім накресліть пройму переду, поєднавши сторони перекладеної виточки (рис.4).

Переклад верхньої виточки можна виконувати до будь-якої конструктивної лінії вироби, інтегрувати в будь-який шов, що проходить поруч з точкою центру грудей.

Примітка 3. Визначення області розташування чашок на викрійці купальника.

Накресліть коло радіусом 8 см (розмір 12) з центром в точці центру грудей. Плюс-мінус 0,5 см для інших розмірів.



Категорія: Різне | Додано: (16.09.2016)
Переглядів: 1351 | Рейтинг: 0.0/0