У статті ви можете завантажити викрійку топа з коміром. Комір стійка не єдина відмітна особливість моделі. Викрійка побудована з драпіруванням гойдалки, яка перенесена на спинку.
Як кроїти топ з коміром
Викрійка призначена для еластичних тканин, побудова зроблено спеціально для них.
Техніка шиття передбачає у вас наявність швейної машини і оверлока. Залежно від використовуваного швейного обладнання техніка і послідовність може трохи змінюватися.
Викрійка топа з коміром складається з спинки, переду, стійки коміра і бейки для окантовки пройм. Спинка і перед крім по одній деталі, стійку і бейки по дві. Бейки крім за нитки качка шириною 3 див Довжину уточнюємо після сточування бічних і плечових швів топа.
До зрізів спинки, переду і коміра додаємо на шви 0,5-0,7 см. При цьому до зрізах пройм надбавку не робимо. Низ топа будемо шити швом вподгібку з відкритим зрізом, тому додамо 2 див. Викрійка спинки вже містить суцільнокроєним обтачку верхнього зрізу, до неї припуски не даємо.
Як зшити топ з коміром
Почнемо з самого простого, з виточок. Виточки на фронті топа є тільки на розмір 52-54. Сточуємо виточки і заутюживаем їх до низу.
На спинці обметываем верхній зріз, заметываем на виворітну сторону і закріплюємо оздоблювальною строчкою одним з відомих вам способів. Не забуваємо, що викрійка вже містить у цьому місці необхідні надбавки.
Сточуємо плечові шви топа з коміром. Обметываем і заутюживаем.
Комір
Нам треба заготовити комір стійку для нашого топа. Пропоную скористатися варіантом побудованому на основі втачіванія коміра в сорочку, де викрійка коміра використовується для крою прокладки з клейового флізеліну.
На комірі топа ставляться надсічки. Внутрішня — ближче до згину, вона ж стоїть на фронті топа. Зовнішня — ближче до застібці, між ними — середня.
Одну деталь коміра топа продублювати. При цьому, якщо взяти клейовий флізелін, можна дуже точно намітити контури стійки. Тут нам і знадобиться викрійка коміра, по ній точно вирізаємо флізелін. Приклеюємо прокладку на стійку. Переносимо з викрійки зовнішні мітки на стійку. Між мітками, точно в край флізеліну прокладаємо строчку на машинці дрібними стібками. Ставимо надсечку до строчки. Припуск заутюживаем на виворіт і закріплюємо рядком 0,5-0,7 див. Складаємо деталі коміра лицем до лиця і обтачиваем від надсічки до надсічки. Надсекаем до кінця рядків недублированную деталь коміра
Комір топа приутюживаем, кути высекаем, верхній зріз коміра надсекаем. За допомогою кілочка вивертаємо комір. Акуратно виправляємо кути і выметываем комір ручними стібками. Приутюживаем.
Милом переносимо лінію низу стійки з продубльованою і відстроченого деталі на недублированную.
За горловини переду між контрольних міток зазначених на викрійці прокладаємо допоміжну машинну строчку для збірки. Стягаємо горловину до довжини коміра між внутрішніми контрольними точками.
Комір вметываем в горловину топа і пришиваємо по крейдяний лінії. Видаляємо тимчасові рядки. Шов прибираємо в комір і закріплюємо ручними стібками. По коміру топа прокладаємо вкруговую оздоблювальну строчку на 0,1 див.
На лівому кінці коміра топа выметываем петлю, до правого пришиваємо ґудзик.
Завершення шиття топа по викрійці з коміром
Сточуємо і обметываем бокові шви.
Бейки приметываем до проймам так, щоб кінці заходили один на одного. Прокладаємо оздоблювальну строчку.
Якщо ви вибрали досить тонкий матеріал для топа з коміром, то можна окантувати пройми після сточування плечових швів. При такій техніці шиття після виконання бічних швів біля пройм припуски кріплять закрепкой.
Низ топа з коміром обметываем, заутюживаем, закріплюємо тимчасової ручної рядком і прокладаємо оздоблювальну строчку на машинці. Тимчасові рядки видаляємо.
|