Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Все про шиття

Головна » Все про шиття » Різне

Викрійка сукні з косою

Викрійка сукні з косою має дуже просту конструкцію, зшити можна і без інструкції.Сукня з косою — літній, розширене до низу, шити передбачається з шифону з підкладкою.

Всі викрійки з косою добре драпіруються і облягають фігуру. Деталі стають більш еластичними, при шитті можна використовувати технології, які зазвичай не рекомендуються для одягу. Маються на увазі різновиди запошивочного шва, зокрема білизняний шов. Про особливості білизняного шва окремо поговоримо в інструкції по шиттю.

Крій деталей сукні з косою і техніка шиття

Викрійка сукні з косоюУ такого простого сукні, як виявляється, кілька способів шиття, тому навіть припуски можуть бути різними. Ширина припусків на шви залежить від обраної техніки шиття. Розглянемо їх окремо.

Загальне для всіх варіантів сукні з косою

Викрійка сукні побудована без припусків, їх додаємо самостійно. Підкладку крім в точності по лекалах верху, вниз не вкорочуємо.

При крою сукні з передбачуваного нами шифону і тонкої підкладки (в якості підкладки можна використовувати тонку шовкову тканину) дублювання флізеліном не робиться.

На спинку біля горловини пришиваємо гачок і робимо петлю.

Простий спосіб крою та шиття плаття

Цей варіант сукні показаний на малюнках.

Сукня з косою і підкладку крім з припусками 1 см до всіх зрізах. Якщо у вас є оверлок або красива обметочная рядок на швейній машинці, то до низу можна і не додавати припуск на подгибку, а обробити його обметуванням.

У сукні і підкладки сточуємо плечові шви, обметываем і заутюживаем.

На спинку плаття по косій з викрійки переносимо лінію середини від горловини до мітки. Лицьовими сторонами складаємо сукню з підкладкою, сметываем пройми, горловини і спинки по лінії середини. Обробляємо на швейній машинці пройми, горловини і розріз спинки, відступаючи від вертикальної лінії убік 0,2 див.

Нитки сметывания видаляємо, шви приутюживаем, , надсекаем в заокругленнях, розрізаємо розріз на спинці. Вивертаємо сукню на обличчя. При шитті з шифону вивертання повинно вийти, якщо ж ви захочете зшити плаття з косою з товстих і щільних тканин, можливо, вивернути не вийде.

Шви выметываем ручними стібками, приутюживаем.

Сметываем бокові шви сукні і підкладки, поєднуючи мітки викрійки, сточуємо, обметываем і заутюживаем на спинку.

Горловину, розріз спинки і пройми отстрачиваем оздоблювальними швами шириною 0,1-0,5 см від краю.

Низ сукні з косою і підкладки обметываем, заутюживаем на виворітну сторону і настрочуємо.

Крій та шиття з окантовкою пройм

Деталі сукні з косою і підкладки крім з припусками 1 см, крім пройм. Їх крім без припусків.

Для окантовки вирізаємо з косою дві смужки шириною 3-4 см і довжиною рівною проймам плюс 2 див.

Сметываем, сточуємо, обметываем і заутюживаем на спинку плечові і бокові шви сукні і підкладки відповідно. Видаляємо рядки сметывания.

На спинку плаття з викрійки переносимо лінію розрізу. Сукня з підкладкою сметываем лицьовими сторонами по горловині і спинці. Обтачиваем горловину і спинку, як у простому способі.

Зрізи пройм підкладки та сукні з косою сметываем між собою. Окантовку пройм заутюживаем навпіл уздовж посередині виворотом усередину. Зрізи окантовки заутюживаем до середини. Окантовку приутюживаем і вручну приметываем до зрізах пройм, починаючи від бокового шва, закінчуючи подгибом окантовки всередину. Зайве від подгибки окантовки відріжемо. Окантовку пришиваємо до проймам в край. Видаляємо нитки сметывания.

Низ обробляємо так само, як і у простого способу шиття.

З'єднання зрізів сукні білизняним швом

Плечові і бокові шви сукні з косою можуть бути оброблені білизняним швом. При звичайному способі крою я б не рекомендував цей метод, тому що у більшості тканин такий шов виходить надмірно жорстким. Однак при розкрої тонкого шифону з косою з цієї точки зору шов претензій не викликає. Просто у нас же в цьому платті ще і підкладка, а це значить, що в кількох місцях у нас може виникнути товщина в 6-8 шарів, та ще й з рядками, можливо вийде жорстко. Але тут ви дивитеся самостійно, що у вас за тканини, яка товщина і т. д.

Для сточування швів сукні з косою до бічних і плечових зрізів викрійки додамо 1,5 див. То ж і підкладки.

Плечові і бокові шви сметываем, суміщаючи контрольні мітки викрійки, і сточуємо. Шви приутюживаем і разутюживаем. Припуски швів спинки підрізаємо до ширини 0,7 див. Припуском полички огинаємо припуск спинки і заметываем. Цей варіант обробки, звичайно ж, довше, ніж якщо одночасно припуск замітати і намітати на сукні, зате в результаті простіше.

Після заметывания припуску заутюжим шов на спинку. Фактично після такої обробки припуск шва відразу можна настрачівать на сукню. Хоча краще припуск все-таки намітати прямими стібками. Після сточування швів, нитки сметывания видалимо, шви приутюжим.

При такому способі обробки плечових і бокових швів сукні з косою пройми окантовуються.



Категорія: Різне | Додано: (31.10.2018)
Переглядів: 429 | Рейтинг: 0.0/0