3 викрійки суконь легко перетворюються в 6. Викрійки відрізняються вирізом горловини та рукавами, або відсутністю оних, що і дозволяє зшити за трьома викрійками шість різних прилеглих суконь.
Сукні прилеглого силуету з цим викрійками можна зшити з різних тканин: тонких вовни і смесовки різного складу, шовку, віскози, попліну, бавовни, м'яких тканин, трикотажу. Тобто ви можете зшити за цим викрійками сукню від річного до офісного.
Хоча, звичайно, це все-таки одна модель, незважаючи на всі вирізи та рукави. Це сукні прилеглого силуету, який, головним чином, чудово тим, що його можна посадити на будь-яку фігуру. Це забезпечується великою кількістю деталей викрійки.
З іншого боку, велика кількість швів вимагає також і великої уваги, сметывания і обов'язкового проведення примірки. Навіть не примірки, а припасування по фігурі. Якщо ви не готові до досить трудомісткою процедурою підготовки сукні до примірці, то, можливо, краще скористатися сайтами, де обіцяють результат з першого разу. І тільки потім повернутися сюди за цією схемою крою.
Крій сукні прилеглого силуету
 
Деталі сукні викроївши в тій кількості, яка зазначена на деталі викрійки. Центральну частину переду з V-подібним вирізом візьмемо з викрійки сукні прилеглого силуету з рукавами ліхтарик.
Викрійка сукні зроблена без припусків на шви, їх додамо самостійно до всіх зрізах шириною 1 см, знизу — 3 см, до середнього шва спинки від горловини до мітки пришивання блискавки — 1,5 див. Обов'язково зробимо надбавки до зрізах для підгонки по фігурі, як зазначено у статті про готові викрійки.
Додатково викроївши обтачку горловини і пройм шириною 2,5 см в готовому вигляді. Для V-подібної горловини переду обтачку можна викроїти однією деталлю. Обтачку пройм для сукні прилеглого силуету з рукавами ліхтариком не крім.
Дублювання проводимо тільки для обтачек горловини і пройм. При шитті з дуже тонких і тягнуться тканин можна продублювати плечові зрізи сукні та манжети рукавів ліхтарик.
Інструкція по шиттю сукні прилеглого силуету
 
На деталі ліфа переду і спинки нанесемо з допомогою викрійки лінії швів у готовому вигляді.
На виворітну сторону деталей спинки перенесемо з викрійки лінії виточок. Змітаємо виточки точно по лініях, припуски замітаємо до середини. Зметування при такій техніці можна проводити прямим стібками.
Змітаємо деталі ліфа з рельєфним, плечових і бічних швах, як і виточки спинки. Припуски заднього середнього шва замітаємо на виворіт і приметаем до них блискавку. До примірці в умовах ательє одяг готують трохи по-іншому, але вдома, коли більшу частину роботи доведеться робити самостійно і в самоті, це, мабуть, кращий варіант.
 
Блискавку розкриваємо, ліф одягаємо, блискавку застібаємо і уважно дивимося на себе в дзеркало, запам'ятовуючи скільки в яких швах потрібно відняти або додати.
Знімаємо ліф, виправляємо зметування і знову приміряємо. І так робимо, поки ліф не стане дійсно прилеглим.
Після того, як ліф сіл ідеально по фігурі, розпорюємо рядки сметывания так, щоб вони залишилися в тканини. Лінії цих рядків переносимо на викрійку, щоб наступного разу в нас уже були лекала, які максимально наближені до нашої фігури. Щоб потім було менше.
Обметаем плечові, рельєфні і середні зрізи ліфа сукні прилеглого силуету.
Після підгонки ми можемо стачать рельєфні шви на фронті, обов'язково суміщаючи контрольні мітки викрійки. Шви разутюжим.
Стачаем плечові шви сукні прилеглого силуету. Припуски разутюжим.
Рукава
Деталі обтачек стачаем, шви разутюжим. Обтачку пришьем на швейній машинці до горловини і проймам сукні. Припуски швів настрочим на обтачку. Для сукні з рукавами крильцями перед пришиванням обтачек пройми запрасувати рукав по лінії на викрійці виворотом усередину, намітити середину, вметать рукав в пройму, зрівнюючи середину з плечовим швом. Для сукні прилеглого силуету з рукавами ліхтарик обтачку пройм не пришиваємо.
На рукавах ліхтарик закладемо складки і закріпимо їх допоміжними рядками по окату рукава. Вметаем і втачаем рукава в пройми, поєднуючи мітки викрійки. Шви обметаем і приутюжим.

Стачаем бокові шви сукні прилеглого силуету і обтачек або шви рукавів ліхтарик ( залежно від моделі). Шви обметаем і заутюжим на спинку.
Ліф готовий, тепер сметываем деталі спідниці. Хоча ширина деталей спідниці нам вже відома, вона співпадає з шириною деталей ліфа, але ще потрібно підігнати шов приточування ліфа і спідниці. Тому всі деталі спідниці сметываем, потім спідницю приметываем до ліфа сукні. У середній шов спинки знову вметываем блискавку.
Сукня приміряємо, вносимо корективи. Відкориговані лінії переносимо на викрійку. Деталі спідниці сточуємо і обробляємо відповідно швах ліфа, пришиваємо до ліфа, втачіваем блискавку. Більш детальна інструкція по шиттю у викрійки спідниці олівець з шліцом і інших моделей суконь.
Припуски обтачку горловини спинки підгинаємо і вручну підшиваємо до тасьмі блискавки потайними стібками.
|