Ще зовсім недавно корсажі широко використовувалися у вечірніх та весільних вбраннях, але зараз це можуть бути як повсякденні, коктейльні або романтичні моделі, здатні пожвавити і прикрасити зовнішній вигляд жінки або дівчини з будь-якою фігурою.
Сукні-корсажі спокусливо виглядають на дамах з гарною грудьми, не залежно від форми, так як дуже часто корсаж використовують в якості нижньої білизни, щоб підняти і зафіксувати груди в найвигіднішому становищі.
Для жінок із зайвою вагою такий варіант сукні буде незамінним, оскільки він володіє стягуючим ефектом і здатний приховати багато недоліків фігури.
Найбільш ефектно корсажі виглядають з пишною багатошарової спідницею, але такий варіант більше прийнятний для урочистих заходів. Якщо низ в корсажнем сукня облягає, то в цьому випадку необхідно, щоб плаття було за розміром і добре сиділо на фігурі. Для відпочинку і повсякденного життя підійдуть більш прості і спокійні моделі, виконані з натуральних тканин, які найбільш актуальні у весняно-літньому сезоні. Нерідко, модні сукні-корсажі прикрашають вишивкою або художньої строчкою по краях.
Побудова викрійки сукні-корсажа
Перед тим, як приступити до моделювання сукні-корсажа, необхідно побудувати викрійку-основу сукні за власними мірками.
Оскільки корсажні сукні повинні щільно облягати фігуру, при побудові викрійки основи сукні необхідно дати мінімальні припуски на свободу облягання.
1. По середині спинки відкласти вниз 92 см від точки, що визначає рівень сьомого шийного хребця.
2. Накреслити на спинці викрійки сукні бічну виточку для додаткового приталивания з розчином 1см.
3. Звузити перед та спинку плаття по боках на ділянці від пройми до талії на 0,7 см, а пройму поглибити на 1см відповідно до рис.1.
4. Звузити спинку по лінії середини на 0,5 см і накреслити лінію верхнього зрізу під прямим кутом до лінії (нової) середини спинки.
5. Звузити викрійки переду і спинки плаття-корсажа з боків в області низу на 1,5 см кожну.
6. Бокові сторони нагрудної виточки тимчасово з'єднати і накреслити верхній зріз переду. Ширина обтачку верхнього зрізу дорівнює 4см.
7. Накреслити на выкройках переду і спинки плаття-корсажа лінії рельєфів.
Виточки для кращої посадки деталі переду в області верхнього зрізу накреслити у відповідності з рис. 1, тобто потрібно збільшити розчин виточок на опуклість грудей.
8. Звузити викрійки переду і спинки по лініях рельєфів в області низу на 1см кожну.
9. Для побудови волана провести лінію паралельно лінії низу на відстані 5см від неї.
10. Всі деталі крою вирізати.
11. Зробити розрізи по лініях.
12. На спинці сукні з'єднати бокові сторони додаткової виточки з розчином 1см.
13. На деталі волана накреслити паралельно бічним зрізам через кожні 3 см лінії розрізів.
Розрізати деталь з нанесеним фасонним лініях від низу, не дорізуючи до кінця на 0,3 см, і симетрично розсунути на 2,5 см, як показано на рис.2.
14. Застібка-блискавка у сукні-корсажі розташовується в середньому шві спинки.