Викрійка спортивного топа побудована на основі блузки поло. Різниця між двома викрійками в проймі, лінії плеча і горловині. Багатьом початківцям буде не зайве порівняти обидві моделі і візуально побачити різницю.
Крій та шиття спортивного топа
Викрійка спортивного топа складається з трьох деталей: спинки, полички і коміра. Лекала дано без припусків. Самостійно викроюємо ще дві планки завдовжки 16 і завширшки 2,8 див. Розміри планок топа також вказані без припусків. Планки крім по частковій нитки.
Ширина припусків залежить від наявного швейного обладнання та методів обробки зрізів. Якщо ви будете шити з допомогою звичайної швейної машини, то дотримуйтеся даних нижче розмірів.
Всі зрізи, крім нижніх і розрізу переду, комір і планки спортивного топа викроюємо з припусками 1 див. До низу додамо 1,5-2 см на подгибку. Якщо використовуєте для підшивки низу подвійну голку, то 1,5 см, якщо низ топа будете підшивати швом вподгібку з відкритим зрізом, то 2 див. До розрізу переду робимо припуск 0,7 див.
Припуски рекомендовані для початківців. Досвідченим рукодільниця рекомендується робити припуски рівними ширині лапки швейної машини.
Викрійка спортивного топа для розміру 52-54 побудована з вытачкой на фронті. Шиття починаємо саме з неї. Сточуємо виточку, праскою заутюживаем припуск. На виворіт коміра і планок приклеюємо флізелін. Флізелін беремо тонкий, великий жорсткості нам не потрібно.
Якщо тканина дуже сипка або трикотаж сильно тягнеться, то приклеюємо флізелін і на нижню частину розрізу переду спортивного топа.
Є кілька способів обробити планки на фронті спортивного топа, зараз зупинимося на самому простому. Планки складаємо вздовж обличчям всередину, нижні поздовжні кінці застрачиваем, планки вивертаємо і пригладжуємо праскою. Поздовжні зрізи підрізаємо так, щоб припуск на шов був дорівнює 0,7 див. Планки накладаємо на обличчя переду спортивного топа і притачиваем. Шви обметываем. Надсекаем топ до кінців строчок притачивания.Шви приутюживаем, планки відгинаємо, нижній зріз розрізу переду укладаємо між правою і лівою планками, приутюживаем і отстрачиваем низ планок оздоблювальною строчкою 0,1 см так, щоб вийшов прямокутник 1,2 на 2 див.
Сточуємо плечові шви. Якщо ви шиєте трикотаж на звичайній машині, то плечові і бокові шви слід робити вузьким зигзагом або подвійною строчкою. Шви обметываем і заутюживаем на спинку. Так як це викрійка спортивного топа, то допускається оздоблювальна строчка шириною 0,5 див.
Комір спортивного топа
Перед обробкою коміра уточнити його розмір. Уточнити не по викрійці, а по вже готовому топу!
Викрійка коміра зроблена єдиною деталлю, що значно полегшує його обробку. Один нижній зріз коміра заутюживаем на виворітну сторону і прокладаємо по ньому рядок на ширину лапки для закріплення зрізу. Комір складаємо по лінії згину особою всередину і на машині з'єднуємо кінці. Припуск біля вершини зрізаємо, шви підрізаємо, комір топа вивертаємо і приутюживаем праскою.
Цей комір має тупий кут в кінцях і, швидше за все, вийде таким, яким і був задуманий. Але в кінцях коміра часто виникає викривлення, причин багато, але візуально кінці можуть виглядати неідеально. Тому коміри, так і інші обтачные деталі, виконують зі зміною рядка.
Не доходячи до кута коміра топа 0,5-1 см змінюємо напрямок рядки так, щоб вона закінчилася на відстані 0,1 см від передбачуваного кінця всередину коміра.
Комір вметываем в горловину, поєднуючи мітки, з якими йде викрійка, і плечові шви, і втачіваем. Шов в місцях вигинів надсекаем, прибираємо територію коміра, з заутюженному і отстроченного зрізу прокладаємо оздоблювальну строчку шириною 0,1 см наскрізь, яка закріпить комір і топ. Оздоблювальну строчку можна прокласти також за вільним кінцях коміра спортивного топа.
Сточуємо, обметываем і заутюживаем на спинку бокові шви.
Пройми і низ топа обметываем і заутюживаем на виворіт. Прокладаємо оздоблювальні строчки.
Тепер спортивний топ готовий.
|