Викрійка спідниці з запахом побудована для шиття з еластичних тканин. Довжина спідниці по боковому шву 45-46 сантиметрів. Застібається на два гудзики, за бажанням до поясу можна додати зав'язки.
Невелика довжина і запах дозволяють розглядати цю спідницю, як річну, тому в магазині вибираємо відповідні тканини. Викрійка спідниці з запахом побудована без припусків на шви, додаємо їх самостійно.
У спідниці з запахом ми повчимося більш складної техніки шиття деяких вузлів, яка, можливо, не підійде для початківців. Тоді можете скористатися інструкцією по шиттю у якої-небудь іншої моделі спідниці, викрійка в цьому сенсі гнучка, технологію можна підправити.
Крій деталей спідниці з запахом
Викрійка спідниці з запахом складається з однієї деталі заднього полотнища, двох передніх полотнищ, з двох деталей задньої частини поясу і чотирьох деталей передньої. До зрізах рекомендується додати припуски на 1 см. До низу і навстіж країв передніх полотнищ додамо по 3 див.
Після розкрою спідниці з запахом клейовим флізеліном продублюємо зовнішні деталі пояса, прямі краю передніх полотнищ і низ. Флізелін візьмемо тонкий, велика щільність може тільки зашкодити. У кутах флізелін приутюживаем так, як показано на фото.
Техніка шиття спідниці з запахом
З викрійки спідниці перенесемо на деталі полотнищ лінії виточок і стачаем їх. Припуски виточок заутюжим в сторону середини. Слабину навколо виточок сутюжим.
Стачаем бічні шви спідниці, приутюжим і разутюжим.
Підгин передніх полотнищ і низу спідниці розмічаємо під кутом 45 градусів, як показано на фото. Згинаємо край, сметываем і прокладаємо строчку на швейній машині. Зайву тканину зрізаємо. Шов разутюживаем, вивертаємо край. Підгин полотнищ і низу заметываем ручними стібками і підшиваємо потайними стібками. Подгибку спідниці з запахом приутюживаем через проутюжильник і по краях прокладаємо оздоблювальну строчку на ширину лапки машинки.
Цей варіант обробки може застосовуватися також для розрізів і шліц
Зовнішні деталі пояса спідниці з запахом сточуємо в одне ціле, шви разутюживаем. Повторюємо операції для внутрішніх деталей. Нижній зріз внутрішньої частини пояса заметываем на виворітну сторону на 1 см і приутюживаем через проутюжильник. Деталі складають лицьовими сторонами і обтачиваем по бічних і верхнього зрізів. Приутюживаем, вивертаємо на лицьову сторону, выметываем і знову приутюживаем праскою через проутюжильник.
Пояс приметываем до верхнього зрізу спідниці з запахом, накладаючи пояс зовнішньою стороною на обличчя основних деталей. Місцерозташування країв та швів пояси повинні точно збігатися з краями та швами спідниці. Притачиваем пояс, відвертаємо, прибираючи територію шов, і заметываем. Приутюживаем пояс через проутюжильник і прокладаємо оздоблювальну строчку по поясу.
На малюнку оздоблювальна строчка не показана і це не помилка. Справа в тому, що можна прокласти оздоблювальну строчку по поясу шириною 0,1-0,2 см, а можна точно в шов приточування. Для другого варіанту припуск внутрішньої частини пояса заутюживаем не на 1 см, а на 0,8.
Така обробка викрійки пояса робить внутрішній шов чистим і акуратним, але, повторюся, не є простою. Якщо ви ріжте спідницю з запахом з товстої тканини, а раптом, то і товщина шва пояса великий. І шити незручно носити. Часто буває, що нижній зріз внутрішньої деталі вибивається з-під пояса, тому краще його відразу замітати ручними стібками. Буває і шов приточування вилазить з пояса або навал з нього виходить, так що при сметывании пояса краще спочатку окремо приметать припуск шва, а потім уже весь пояс наскрізь. Повторюся, що квітка може бути зшита і іншими способами.
Спідниця з запахом майже закінчена, залишилися тільки петлі. Викрійка дана тільки з одним розташуванням петлі і воно досить приблизно показано. Ми уточнимо місце петель наступним способом: першу петлю обметываем на правій стороні за відомою технологією; спідницю приміряємо на себе і намічаємо другу петлю. Обметываем другу петлю, на ліву сторону пришиваємо гудзики.