Викрійка спідниці з клином рік побудована для щільних тканин з еластаном. Це довга спідниця, а клин рік знаходиться на передньому полотнище посередині. Техніка незвичайна, зате привертає увагу.
Спочатку викрійка спідниці рік призначалася для джинсової тканини, хоча існує маса матеріалів, здатних його замінити.
Я принципово проти шиття джинси вдома, от того самого індиго, у мене воно асоціюється з вареними речами, які самостійно в домашніх умовах зробити не можна. При тому, що побудована колись викрійка чоловічих джинсів використовувалася мною неодноразово. Але є прекрасні джинсові матеріали чорного кольору, які можна використовувати, так і інші забарвлення є у продажу.
Для пошиття джинсових тканин, при будь-якій схемі, а не тільки цієї спідниці, треба купити спеціальні голки з номером 130. Для оздоблювальних строчок в колір тканини використовуються ті ж нитки, що і для сточування деталей. Для контрастних — нитки купуються значно товщі. Краще уникати в шитті джинси подвійних оздоблювальних строчок, але це вже більше залежить від вашої швейної машини та її налаштування. Де-небудь на товщині машина може застрягти і рядки будуть неоднаковими. Навіть промислові машини типу 1022м грішать цим.
Крій спідниці рік
У крою спідниці немає нічого незвичайного. Ми крім дві половинки заднього і переднього полотнищ, дві обтачку заднього полотнища і одну переднього і той самий клин рік у двох примірниках. Викрійка спідниці побудована без припусків на шви, тому додаємо їх самостійно.
Припуски робимо до всіх зрізах 1 см, крім заднього шва, низу спідниці і рік. До заднього шва спідниці даємо припуск 1,5 см, до низу спідниці 3 см, до низу рік 1 див.
Після викрійки деталей спідниці обтачку продублюємо клейовим флізеліном. При шитті з джинсових тканин можна використовувати і більш щільні клейові матеріали, наприклад, дублерин.
Техніка шиття спідниці рік
З викрійки переносимо на спідницю лінії виточок і робимо виточки. Припуски заутюживаем до середини спідниці. На джинсових спідницях виточки зазвичай закріплюють оздоблювальними строчками. Слабину навколо виточок сутюживаем.
Деталі обтачек спідниці рік сточуємо, шви разутюживаем, нижній зріз обметываем зигзагом або оверлком. Приутюживаем праскою.
Деталі клинів рік обметываем вкруговую і сточуємо по одному прямого зрізу. Шов разутюживаем. Низ клина заметываем на виворітну сторону і закріплюємо оздоблювальною строчкою. Викрійка рік складається з двох деталей, хай це вас не дивує. Такий варіант робить спідницю ще цікавіше, для свободи рухів достатньої одного клина.
Середній шов деталей переднього полотнища спідниці обметываем сантиметрів на 10 від зрізу для приточування клина і весь цей зріз. Деталі переднього полотнища сточуємо лицьовими сторонами, не доходячи 1 см до майбутнього шва з'єднання спідниці з рік. Шов обметываем там, де він не був обметаний, заутюживаем, як показано на фото. Клин пришиваємо до переднього полотнища, припуски заутюживаем на нього. По середньому шву прокладаємо оздоблювальну строчку.
Переднє полотнище спідниці рік і деталі заднього сметываем по бічних швах. Сточуємо, обметываем зигзагом або оверлком, заутюживаем і закріплюємо оздоблювальною строчкою.
Обметываем середні зрізи заднього полотнища. Сточуємо їх від низу до місця пришивання блискавки. Викрійка передбачає блискавку 20 см, мітка на лекалах відстоїть від верху на 21 див. Разутюживаем і пришиваємо блискавку.
Обтачку верхнього зрізу приметываем до верхнього зрізу спідниці, поєднуючи бічні шви і контрольні мітки, викрійка побудована з ними, і пришиваємо на швейній машинці. Шов приутюживаем, зріз обтачку обрізаємо до ширини 0,3 див. Обтачку прибираємо територію спідниці, верх отстрачиваем на машинці. Кінці обтачек підшиваємо до тасьмі блискавки.
Низ спідниці заметываем на виворітну сторону і прокладаємо по ньому оздоблювальну строчку.
|